Pogrom „Karkonoszek” różnicą 53 punktów

Jeleniogórskim koszykarkom nie udał się rewanżowy mecz I ligi kobiet z Tęczą Leszno. W pierwszej rundzie (3. kolejka), zespół MKS MOS Karkonosze doznał porażki 50:76. To była najniższa przegrana w sezonie. Przed własną publicznością podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego zostały sportowo rozbite ulegając różnicą aż 53 punktów (44:97).

Dominacja drużyny z Wielkopolski była bardzo widoczna już od pierwszej kwarty (28:6). W kolejnych dwóch odsłonach sytuacja powtórzyła się (30:15, 29:8), stąd wysokie, 87:29, prowadzenie ekipy gości. W czwartej kwarcie zawodniczki Tęczy „odpuściły” pozwalając „Karkonoszkom” wygrać 15:10.

Dla pokonanych punkty zdobyły: Angelika Kryszpin 14, Agnieszka Feja 13, Aneta Rola 10, Martyna Mączka, Małgorzata Lewandowska i Alicja Wierzbicka po 2, Marcela Rybkiewicz 1.

Koszykarki z jeleniogórskiego klubu są outsiderkami tabeli w grupie B I ligi (11. miejsce). Dotychczas przegrały wszystkie mecze, razem trzynaście, w tym siedem w roli gospodarza, stosunek „koszy” 511:1156.

Jeszcze w tym sezonie ekipa MKS MOS Karkonosze rozegra siedem ligowych spotkań, w tym tylko trzy w hali SP nr 10. Mecz z łódzkim ŁKS-em SMS zaplanowano dopiero 3 lutego. Najbliższa konfrontacja jeleniogórzanek w Głuchołazach z MUKS-em Chrobry Basket, i po pauzie w 16. serii, w Poznaniu z Pomarańczarnią MUKS.