Pogrom KPR u siebie na inaugurację

Bardzo nieudany był pierwszy mecz w sezonie 2016/17, na własnym parkiecie, piłkarek ręcznych KPR Jelenia Góra. Jeleniogórzanki po słabej grze uległy Kramowi Startowi Elbląg aż 18:35 (11:20).

Spotkanie jedynie w pierwszych kilku minutach było w miarę wyrównane. Potem przewaga gości rosła i już do przerwy było właściwie „po herbacie”. Po 30 minutach Start prowadził aż 20:11. Jeleniogórzanki były słabsze od swoich rywalek w każdym elemencie gry, popełniając przy tym całą masę prostych błędów. Straconych aż 20 goli w ciągu 30 minut nie wystawia dobrego świadectwa jeleniogórskiej defensywie. Słabo spisywały się też nasze bramkarki.
Po zmianie stron elblążanki w dalszym ciągu dzieliły i rządziły na parkiecie. Ich przewaga w pewnym momencie wynosiła aż 18 goli. W końcówce w barwach KPR pojawiły się młode zawodniczki rezerwowe. Na uwagę zasługuje zwłaszcza występ 15–letniej bramkarki Natalii Filończuk, która w trakcie swojego pobytu na placu gry zaprezentowała kilka efektownych interwencji, broniąc m.in. rzut karny.
Najwięcej bramek dla KPR rzuciły: Joanna Załoga – 7 i Sylwia Jasińska – 3.

Więcej na temat meczu w najbliższym numerze NJ.