Pogrom w derbach KPR-ów, jeleniogórzanki w barażach

Dopiero ostatnia, 32. kolejka PGNiG Superligi rozstrzygnęła, która drużyna z grupy spadkowej najwyższej w Polsce klasy kobiet w piłce ręcznej zagra w barażach. Niestety, na finiszu rozgrywek zespół jeleniogórskiego KPR-u doznał wysokiej porażki 20:33 w Kobierzycach ze swoim imiennikiem. Aby uniknąć degradacji z Superligi podopieczne trenera Michała Pastuszko muszą teraz wygrać z drugim teamem I ligi, chorzowskim Ruchem.

Przed dolnośląskimi derbami benianinek spod Wrocławia miał już zapewnioną prolongatę występów w następnym sezonie. Środowe (17 maja), trzynastobramkowe rozbicie ekipy z Jeleniej Góry to już czwarte z rzędu zwycięstwo piłkarek z Kobierzyc. Wcześniej w potyczkach KPR-ów trzykrotnie górą też był zespół trenera Tomasza Folgi (28:23, 28:21, 24:23). Gdyby „żółto – niebieskie” przerwały kobierzycką klątwę i wygrały czwarty mecz, a kościerzyńska drużyna uległa Piotrkovii w Piotrkowie Trybunalskim, zajęcie dziesiątego miejsce w końcowej tabeli pozwoliłoby uniknąć dwóch pojedynków barażowych. Żaden z wymienionych warunków nie został spełniony. W hali w Piotrkowie szczypiornistki UKS-u PCM Kościerzyna pokonały gospodynie 29:26 i zajęły dziesiąte miejsce z dorobkiem 20 punktów. Całosezonowy bilans jeleniogórzanek to 8 zwycięstw, remis i aż 23 porażki – razem 17 pkt., bramki 765:850 i ostatecznie jedenasta, barażowa lokata w końcowej tabeli.

W derbach KPR-ów zawodniczki z Kobierzyc prowadziły 10:6 (do przerwy 14:11), potem 21:12, 25:16, 30:18 i zakończyły spotkanie efektownym wynikiem 33:20. Najwięcej bramek zdobyły Julia Walczak
8 i Kinga Jakubowska 6. Dla pokonanyh Joanna Załoga 5, Agata Skowrońska 4, Aleksandra Tomczyk 3, Sabina Kobzar, Sylwia Jasińska i Patrycja Koc po 2, Aleksandra Oreszczuk i Weronika Wojtas po 1.