Pokusa silniejsza niż sumienie

Pokusa silniejsza niż sumienie

Całą serię kradzieży i włamań ma na koncie dwóch nastolatków, zatrzymanych przez policję w Kamiennej Górze. Kradli portfele i kary bankomatowe, włamywali się do biur, firm i mieszkań. Jeden z nich tłumaczył policji, że „pokusa była silniejsza niż sumienie”.

- Policjanci Wydziału Kryminalnego „rozpracowali” osoby dokonujące kradzieży i kradzieży z włamaniami na terenie Kamiennej Góry, weszli do ich mieszkań i dokonali zatrzymań 18 i 19 – letnich mieszkańców Kamiennej Góry – informuje Grzegorz Szewczyk, oficer prasowy KPP w Kamiennej Górze. - Na podstawie ustaleń funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym szereg przestępstw przeciwko mieniu popełnionych od grudnia ubiegłego roku do chwili zatrzymania. Młodzi ludzie wieczorami i nocą, we wcześniej upatrzonych miejscach, dokonywali kradzieży i kradzieży z włamaniami. Najczęściej włamywali się do biur kamiennogórskich firm, skąd zabierali komputery, laptopy, nośniki pamięci, pieniądze, dokumenty, urządzenia elektroniczne i biurowe, telefony komórkowe oraz alkohol. Skradziony sprzęt wart kilkanaście tysięcy złotych przenosili do innego mieszkania.
Sprawcy również grabili mieszkania. Wykorzystując otwarte drzwi mieszkania na terenie Kamiennej Góry ukradli torebkę z dokumentami, kartami bankomatowymi oraz sporą ilością gotówki. Potem wykorzystali skradzioną kartą bankomatową dokonując licznych transakcji.
Policja udowodniła zatrzymanym 12 kradzieży z włamaniami i pięć usiłowań kradzieży z włamaniami. Sprawcy przyznali się. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Komentarze (4)

Panie redaktor , cytuję : "Całą serię kradzieży i włamań ma koncie dwóch nastolatków, zatrzymanych przez policję w Kamiennej Górze. Kradli portfele i kary bankomatowe, włamywali się do biur, firm i mieszkań. " Dwa zdania i mamy jeden brak słowa i jeden brak litery w słowie. Gdzie wy się tak spieszycie, że te teksty wyglądają w ten sposób? Niech pan pamięta panie piszący teksty do tej gazetki że są one odzwierciedleniem jej poziomu . Smutne i nie do zaakceptowania.

Jakiego słowa ci brakuje? Widzę tylko brak literki w słowie "karty". Za to u ciebie widzę brak przecinków w zdaniu "Niech pan pamięta panie piszący teksty do tej gazetki że są one (...)" oraz wstawianie spacji przed przecinkiem i kropką. Chcesz jeszcze podyskutować?

W pierwszym zdaniu jest "ma koncie" zamiast "ma na koncie'.

No, faktycznie, zwracam honor - moja ślepota, co nie zmienia faktu, że komentowanie błędów (literówek) i robienie przy tym innych (interpunkcyjnych), to coś "nie halo".

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.