Połączenie muzeów przegłosowane

Połączenie muzeów przegłosowane

Radni jeleniogórscy podjęli na dzisiejszej (23.09) zdalnej sesji  uchwałę o zamiarze połączenia Muzeum Przyrodniczego z Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna. Za uchwałą głosowało 12 rajców. Przeciw było 10.

Uchwałę poparł cały klub Koalicji Obywatelskiej (11 radnych) oraz  Rafał Szymański. Przeciwko połączeniu placówek głosowali radni klubów Prawa i Sprawiedliwości, Klub Bezpartyjnych Samorządowców oraz radny Piotr Paczóski. Na sesji nieobecny był Wojciech Chadży, przewodniczący jeleniogórskiej rady miejskiej.

Jak pisaliśmy, projekt uchwały o zamiarze połączenia Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze z Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna wzbudził duże kontrowersje. Za bezzasadny uznali go dyrektorzy obu placówek. Do samorządu jeleniogórskiego płynęły protesty w tej sprawie. Większość radnych przychyliła się jednak do argumentów prezydenta Jerzego Łużniaka, który podkreślał, że konieczna jest reorganizacja miejskch placówek kultury, by działały efektywniej, a koszty ich utrzymania były mniejsze.

Uchwała otwiera drogę do dyskusji o kształcie nowego muzeum miejskiego, które miałoby powstać z połączonych placówek. Będą trwały rozmowy pomiędzy samorządem, dyrekcjami i pracownikami muzeów oraz instytucji wspierających placówki.

Komentarze (8)

Próżniak do muzeum.

po co instytucje kultury, wystarczy, że jest wydział kultury w UM

Zagłosowaliście za połączeniem z przekonaniem, czy, żeby być przeciw PiS?

Sami się nazwali oPOzycją totalną więc ZAWSZE głosują PRZECIW PIS. To jest ich priorytet. Merytoryka jest na dalszych miejscach...

Kino
Turysta się wali a oni łączą muzea

Remont Wojska Polskiego sie slimaczy powinni pracować na dwie zmiany.To samo z mostem na Czarne.na zachodzie takich wykonawców i władze dawno by pogonili.

A może już czas przyłączyć Jelonkę do Piechowic ,albo do Kowar.Byłoby taniej i może lepiej.Chyba lepsze byłoby przyłączenie do Kowar bo rządziliby tą aglomeracją Cyganie, którzy o 100 % są mniejszymi cyganami niż te platfusy z Placu Ratuszowego, którzy na nasze nieszczęście opanowałi nasze (nasze !) Miasto od wielu lat.Teraz tu tylko koterie, sprzedawczyki, nieroby, cwaniaki itp.Rodzina królika się powiększa.W końcu musi pojawić się tutaj jakiś wilk bo nam ca lę pole opędzlują.

Po co w naszym mieście tylu radnych?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.