Policja świętuje 99. rocznicę

Policja świętuje 99. rocznicę

W sali Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbyły się uroczyste obchody 99 rocznicy powołania Policji Państwowej. W przemówieniach nawiązywano do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dziękowano za codzienny trud mundurowym, mówiono o etosie, zbyt niskich uposażeniach i o dumie ze służenia ludziom. Na uroczystości udzielono awansu na wyższe stopnie 113 funkcjonariuszom jeleniogórskiego garnizonu (liczy 350 osób), przyznano też blisko pięćdziesiąt nagród wyróżniającym się policjantom. Nagradzali zwierzchnicy policji oraz samorządy.

- Dzieje służb policyjnych mają bogatą tradycję, sięgają średniowiecza – mówił insp. Zbigniew Markowski, komendant miejski policji w Jeleniej Górze. Wspomniał o roli policji w odbudowującym się po 1918 r. państwie, przywołał pamięć o policjantach pomordowanych przez NKWD w Ostaszkowie. Wyraził dumę z policji, która dzisiaj osiąga wiele sukcesów w walce z przestępczością. - Naszą siłą jest to, że nie działamy sami. Czujemy wsparcie ze strony społecznosci lokalnych, samorządów i instytucji - podkreślał komendant. Szef jeleniogórskiej policji szczególnie dziękował rodzinom policjantom, bo one też odczuwają trudy tej służby.

Krzysztof Kamil Zeliński, wicewojewoda dolnośląski, chwalił współpracę z policją i dziękował za świetne wskaźniki pracy dolnośląskich policjantów, które sytuują ich w krajowej czołówce. - To oznacza, że dobrze wypełniacie służbę a my jesteśmy bezpieczni. Za to wam dziekuję i gratuluję – mówił.

Nadinsp. Tomasz Trawiński, komendant wojewódzki policji we Wrocławiu, mówił o etosie i patriotyzmie, który jest ważną motywacją pracujących w policji. Przyznał jednocześnie, że uposażenie policji jest niewystarczające.

Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry bardzo dziękował policji za ich codzienny trud. Wyraził nadzieję, że wobec dobrej sytuacji gospodarczej wkrótce doczekają się istotnych podwyżek. - Chciałbym wam życzyć, żebyście pracowali w poczuciu, że policjant jest jednym z nas. Pamiętam czasy stanu wojennego, gdzie policjant traktowany był jak ktoś, kogo się ludzie bali. Dziś to się zmieniło radykalnie. Chciałem was prosić, żebyście tego właśnie strzegli. Policja państwowa należy do państwa – mówił.

Głosu na uroczystości nie zabrała obecna posłanka Zofia Czernow. W imieniu nieobecnych wiceminister Marzeny Machałek i senatora Krzysztofa Mroza krótkie listy odczytali wysłannicy. Wśród licznych zaproszonych gosci uroczystość uświetniła także czteroosobowa delegacja czeskiej policji. Oprawę muzyczną zapewniła policyjna orkiestra z Wrocławia.

Blisko jedna trzecia jeleniogoórskiego garnizonu otrzymała przy okazji uroczystości awans na wyższe stopnie. Poza honorem wiąże się to z niewielkimi podwyżkami uposażeń. Poza awansami liczne grono policjantów otrzymało odznaki "Zasłużony policjant" oraz nagrody pieniężne od samorządów. Patronat nad uroczystością objął Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji.
 

DSC_3514.jpg
DSC_3519.jpg
DSC_3523.jpg
DSC_3529.jpg
DSC_3538.jpg
DSC_3542.jpg
DSC_3545.jpg
DSC_3548.jpg
DSC_3552.jpg
DSC_3564.jpg
DSC_3567.jpg
DSC_3569.jpg
DSC_3575.jpg
DSC_3577.jpg
DSC_3582.jpg
DSC_3590.jpg
DSC_3592.jpg
DSC_3605.jpg
DSC_3608.jpg
DSC_3610.jpg
DSC_3616.jpg
DSC_3618.jpg
DSC_3620.jpg
DSC_3622.jpg

Komentarze (12)

Ale zakazane gęby. Jeden piękniejszy od drugiego. A ten z irokezem, to chyba zapomniał, że policjant ma swoim schludnym wyglądem wzbudzać szacunek i zaufanie. Te łyse zbiry podobnie. Pół biedy, jeśli to kryminalni, ale jeżeli to zwykli policjanci z patrolu, to chyba komendant powinien się wziąć za to towarzystwo, żeby zaczęli wyglądać jak policja, a nie jak banda dresiarzy w mundurach. Nikt normalny nie będzie chciał wstąpić w szeregi takiej formacji. Ja bym nie chciał stać w szeregu obok takich typów.

Co tam irokez, ważne co się ma czaszce.

część ulicy piłsudskiego była wyłączona z ruchu a od rana policja nakazywała przeparkować samochody kierowcom.

Właśnie, policja nie prowadziła tam żadnych działań leżących w ich kompetencjach . Proszę mnie oświecić na mocy jakiego przepisu blokowali drogę i zajmowali miejsca na parkingu.

Było konfetti wycinane przez milicjantów albo jacyś przebrani za aniołów na koniach? Czy Machałek za cienka persona?

Jak widzę regulaminów w policji i straży miejskiej się nie przestrzega. A w szczególności punkty dotyczące wyglądu.

Za słaby komendant. Marionetka polityczna zapewne.

Mówisz o drukarzu-zastępcy? ;)

Może złapią ta rowerzystkę co poturbowała dziecko za miast świętować

Miałem szkodę parkingową.Podałem swoje dane ,numer rejestracyjny sprawcy na komisariacie w Kowarach.Minęło trzy miesiące i dalej nie mam namiarów sprawcy.Kpina a nie policja.

Już się ulewa od tego świętowania. Okrągłe rocznice co 5 lat można świętować. Bo tak to szkoda chować sztandar do gabloty bo znowu za rok rocznica.

Jojo nie przyjechał ...?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.