Policjant brał łapówki od osób, które miały być na kwarantannie

Policjant brał łapówki od osób, które miały być na kwarantannie

Miał kontrolować, czy osoby wskazane przez sanepid przestrzegają kwarantanny w związku z koronawirusem. Tymczasem brał pieniądze i fałszował dokumentację, by mogli wychodzić z domu. Dzielnicowemu z powiatu lwóweckiego grozi do 10 lat więzienia.

Mundurowemu Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu przedstawiła zarzuty trzech przestępstw, których dopuścił się od 6 do 20 maja.

Jak ustalono, przyjął on korzyść majątkową w wysokości 200 euro w zamian za pośrednictwo w zniesieniu obowiązku kwarantanny dla rodziny mieszkającej w jednej z miejscowości na terenie powiatu lwóweckiego, przed upływem 14-dniowego terminu od momentu przekroczenia granicy polsko-niemieckiej przez jednego z jej członków.

Dzielnicowy Marcin S. poświadczył nieprawdę w notatkach urzędowych wskazując w nich między innymi, że mężczyzna wykonał na terenie Niemiec test na obecność COVID-19 i uzyskał wynik negatywny, co miało skutkować zwolnieniem go oraz jego rodziny z obowiązku kwarantanny.

Ponadto policjant żądał korzyści majątkowej w kwocie 1500 zł od innego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który również przebywał na kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy polsko-niemieckiej, w zamiana za zaniechanie ukarania go za zmianę miejsca pobytu oraz za pomoc w zniesieniu obowiązku kwarantanny. Podejrzany obiecując „załatwienie” spraw powoływał się przy tym na wpływy w Straży Granicznej oraz Sanepidzie.

- Samodzielne decydowanie przez dzielnicowego o zakończeniu kwarantanny osób, której zostały nią objęte w zamian za przyjmowanie korzyści majątkowych stwarzało realne niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się epidemii, co w dalszej kolejności mogło stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców kontrolowanego przez niego obszaru -wyjaśnia Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

41-letni Marcin S. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Po przesłuchaniu podejrzanego, Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do Sądu Rejonowego w Bolesławcu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Zarzucone mu przestępstwa z art. 228 § 3 i 4 kk, z art. 230 § 1 kk oraz z art. 271 § 3 kk zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 10.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu, w ramach prowadzonego śledztwa, weryfikuje między innymi, czy podobnych zachowań ze strony zatrzymanego funkcjonariusza było więcej.

- W naszej formacji nie ma miejsca dla osób dopuszczających się takich naruszeń prawa, dlatego równolegle wdrożona została procedura związana z wydaleniem ze służby z uwagi na oczywistość czynu, która zakończyła się w dniu dzisiejszym decyzją o zwolnieniu - informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Komentarze (8)

Od jakiegoś czasu po mieście jeździ auto przewożące wewnątrz upośledzonego osobnika któremu mnóstwo radości daje napi...r..alanie z tłumika z charakterystycznym wystrzałowym popierdywaniem w centrum miasta. Na słuch przekracza to dozwolone normy. Policja z jakiegoś powodu nie reaguje. Zapewne się znają. Jakiś fan podrzucił że skorupa która transportuje tą upośledzoną amebę to Audi RS3. A jaki był podniecony….

Co w tym złego jest dumny z auta. Nie ma sie co dziwić bo RS3 to nie byle co. Ze mną i tak nie wygra spod świateł na pierwszych 5m bo kupuje elektryczną hulajnoge Turbo za prawie 3 tys. Jak będę jechał przez miasto jeleniogórzanom gały wylecą z orbit.

Glupiutkis synciu, oj glupiutki.

Ten policjant to jest pikuś, z porównaniem urzędników z gminy Podgórzyn. Tam to dopiero odstawiają machlojki i co ciekawe nikt tą sprawą nie chce się zająć. Tym bardziej ze wójt gminną gospodarkę rozwala w pył, liczą się tylko jego lewe interesy.

Dlatego stracilem ostatnio calkowice szacunek do milicjii, po zajsciach z ostatnich okresow zgromadzen. Nigdy nie byli profesjonalni, lecz to co ma miejsce ostatnio ( postrzelenia smiertelne, naduzycia, lapowki, oraz ogolne hamstwo polaczone z brakiem profesjonalizmu) przekroczylo juz dawno normy europejskie. Nic nie bedzie bo udowodnia mu ze on - to nie on, i to pomowienie. Taka policja to zlo. Sami sobie winni schanbili mundur, tez podlegaja odpowiedzialnosci zbiorowej

Ostatnio to milicję widziano jakieś 30 lat temu w 1990r.Chyba z hibernacji wyszedłeś albo z innego ośrodka odosobnienia

no i z ortografią z tego powodu są problemy...

sarkazm idioto, sarkazm. w sam raz sie nadajesz na milicjanta.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.