Policzą bezdomnych

Policzą bezdomnych

W nocy z 13 na 14 lutego odbędzie się ogólnopolskiego badanie liczby osób bezdomnych. To akcja prowadzona raz na dwa lata, która ma pomóc w efektywniejszym zapewnianiu pomocy ludziom bez dachu nad głową. Organizatorem akcji jest Ministerstwo Zdrowia i Polityki Socjalnej.

- W celu sprawnego przeprowadzenia badania niezbędna będzie ścisła współpraca, wymiana informacji oraz zaangażowanie wszelkich dostępnych służb: pracowników policji, straży gminnej lub miejskiej, centrów zarządzania kryzysowego, pracowników ośrodków pomocy społecznej, pracowników placówek noclegowych dla osób bezdomnych, pracowników organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą dla osób bezdomnych, wolontariuszy oraz osób „dobrej woli” chętnych do współpracy – zapowiada informujący o tym przedsięwzięciu wojewoda dolnośląski.
Realizacja badania, oprócz pozyskania informacji o liczbie osób bezdomnych w placówkach i miejscach „niemieszkalnych”, pozwoli uzyskać również dane socjodemograficzne o tej grupie osób. Dane te mogą być pomocne do kreowania lokalnej polityki społecznej w zakresie problematyki bezdomności.
Poprzednie takie badanie miało miejsce w nocy z 8 na 9 lutego 2017 r. Wykazało, że w województwie dolnośląskim było wtedy 2 957 osób bezdomnych, a w regionie jeleniogórskim 461. Najwięcej bezdomnych spotkano oczywiście w Jeleniej Górze – 125, ale drugą gminą pod względem ilości bezdomnych była Leśna, gdzie zarejestrowano ich 105. To dlatego, że mieści się tam schronisko brata Alberta. Dużą liczbę bezdomnych zarejestrowano także w Zgorzelcu - 85. W Bolesławcu było ich 43, a w Bogatyni 22. 10 bezdomnych przebywało w Lubaniu i w Kowarach, 9 w Karpaczu i Nowogrodźcu, 6 w Szklarskiej Porębie, Kamiennej Górze, 5 w Podgórzynie i Pieńsku, 4 w Mirsku, 3 w Świeradowie i Lwówku Śląskim, 2 w gminach wiejskich Bolesławiec i Zgorzelec Świerzawie, a po 1 w Bolkowie, Starej Kamienicy, Olszynie, Gryfowie i Węglińcu. W pozostałych gminach bezdomnych nie było.
 

Komentarze (8)

Raz na dwa lata?! Przecież tu rotacja jest większa niż na onkologii w szpitalu!

Obrażeni bezdomni cię minusują!

Wszczepić im jakieś nadajniki GPS i po problemie. Tylko gdzieś na plecach albo dòpie, żeby sobie nie wygryźli.

na Kolberga pije 7miu - czuwaj

W tej chwili sześciu, bo jeden kabluje na nj24. Czuwaj!

Ciekawe gdzie ich znajdą bo na pewno nie w domach :)

a po co ich liczą ??

Żebyś mógł, cieciu jeden, walić komentarze pod każdym artykułem. Zwal sobie gruchę, będziesz miał zajęcie i czytelnicy odpoczną.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.