Polskie podium w „Nadziejach Olimpijskich”

Polskie podium w „Nadziejach Olimpijskich”

Młodzi biathloniści z Czech, Słowacji i Polski startowali w Letohradzie w kolejnej edycji dorocznych zawodów „Nadzieje Olimpijskie”. Sobotni sprint młodzików wygrał zawodnik jeleniogórskiego MKS Karkonosze Sporty Zimowe, uczeń SMS w Szklarskiej Porębie, Marcin Zawół. Wyróżnił się najlepszym strzelaniem.

Podopieczny trenerki Izabeli Daniło spudłował tylko raz. Drugiego w zawodach Czecha Milosa Pokornego pokonał o niemal minutę. Trzecią lokatę z zaledwie dwu sekundową stratą zajął Jan Guńka z Kościeliska. Popisał się świetnym biegiem, ale na strzelnicy spudłował aż sześciokrotnie. Dwa miejsca na podium to najlepsze osiągnięcia biathlonistów z Polski w zawodach „Nadzieje Olimpijskie”. Dziewiąty był drugi wychowanek karkonoskiego klubu, SMS-u i trenerki Daniło, Konrad Badacz.

Jeszcze lepiej było w niedzielnym biegu pościgowym. Zawodnicy startowali w kolejności miejsc zajętych w sprincie, ale w równych pięciosekundowych interwałach. Przewagę nad rywalami trzeba było budować od nowa. Marcin Zawół poprawił sobotni wynik. Zwyciężył zyskując na mecie niemal dwie i pół minuty przewagi nad Milosem Pokornym. Z Czechem wygrali też Jan Guńka i Konrad Badacz. Podczas dekoracji, po raz pierwszy w historii zawodów „Nadzieje Olimpijskie” mieliśmy całe polskie podium z dwójką reprezetantów Karkonoszy. 

-1-.jpg
-2-.jpg
-3-.jpg
-4-.jpg
-5-.jpg
-6-.jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.