Półtora roku dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Półtora roku dla sprawcy śmiertelnego wypadku

We wtorek, 17 lipca, w jeleniogórskim Sądzie Rejonowym zapadał wyrok wobec Andrzeja K, który w grudniu 2016 r. śmiertelnie potrącił na pasach przechodzącą przez jezdnię kobietę. Sąd zdecydował o skazaniu sprawcy na karę 1,5 roku więzienia bez zawieszenia oraz zastosował środek karny w postaci 3-letniego zakazu prowadzenia pojazdów. Wyrok jest nieprawomocny.

- Oskarżony został skazany z art. 177 § 2 kodeksu karnego – przekazał nam rzecznik jeleniogórskiego sadu okręgowego Tomasz Skowron. To oznacza, że jedna z najpoważniejszych wątpliwości w tym procesie, czyli ewentualne prowadzenie auta przez sprawcę w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, zostało rozstrzygnięte na jego korzyść.
Do wypadku doszło 21 grudnia 2016 r. na ulicy Wincentego Pola w Jeleniej Górze. Andrzej K. – wówczas 70-letni - jechał swoim lexusem z Łodzi. Na ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze wyprzedzał pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Kiedy wjechał na przejście, potrącił przechodzącą na drugą stronę Teresę D. Kobieta zmarła na miejscu. Biegły ocenił, że zbliżając się do przejścia kierowca jechał z prędkością nie mniejszą niż 88,1 km/h podczas gdy dopuszczalna prędkość z tym miejscu wynosi 50 km/h. Wina kierowcy, a także wyjątkowe lekceważenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego były bezsporne. Sprawca, już w trakcie procesu, przeprosił rodzinę zabitej kobiety. Chciał też dobrowolnie poddać się karze, ale na to nie przystali na to ani prokurator, ani oskarżyciel posiłkowy.
To oskarżyciel posiłkowy w czasie procesu zwrócił uwagę na wątpliwości co do stanu trzeźwości sprawcy, bo z dokumentacji zdarzenia wynika, że mężczyzna miał wtedy 0,3 promila alkoholu w organizmie.
Obrońca Andrzeja K. wnioskował w tym procesie dla sprawcy o karę w zawieszeniu i 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów, prokurator chciał 2 lat więzienia i 3 lat zakazu, a oskarżyciel posiłkowy 4 lat więzienia i  odebrania prawa jazdy na 8 lat. Nie wiadomo jeszcze, czy strony zaakceptują wyrok sądu rehonowego.
 

Komentarze (37)

rozumiem, że jakby był trzeźwy to by jeszcze order dostał...

Jeleniogórski sąd to "stan umysłu" raczej to mają chyba klapki na oczach. A działają tak jakby się na szprycowali jakimiś dopalaczami bo ludzie już od lat piszą i mówią w Jeleniej Górze na ulicy wszędzie co oni tam za cyrki wyprawiają w tym sądzie a im to jak widać zwisa jakby byli no-stop na haju. Daleko tak nie zajadą, z góry wszyscy wszystko widza i na siebie nieszczęście sprowadzą. Szkoda mi tych ludzi że tacy oni są zachłanni na pieniądze,.

1,5 roku za zabicie w wyniku wyprzedzania na pasach... śmiech na sali ten jeleniogórski sąd

Choćby za stopień zuchwałości przy łamaniu zasad ruchu drogowego należało mu się ze dwa razy więcej. Jeśli ktoś wbija się na pasy, choć widzi, że auta stoją i najprawdopodobniej przechodzi pieszy, to znaczy, że gdzieś ma ryzyko pozbawienia życia innej osoby. Takich ludzi należy izolować na długo. Mam nadzieję, że będzie apelacja na niekorzyść.

Kolejny śmiesznie niski wyrok miejscowego sądu dla sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego.Jak rozjeżdżać ludzi samochodami i nie obawiać się później o poważne konsekwencje to w kotlinie jeleniogórskiej, bo miejscowy sąd sprawcy surowo ukarać nie pozwoli?

Dlatego jest potrzebna reforma sądownictwa.

Jest oczywiście potrzebna reforma sądownictwa, ale czy takimi niekonstytucyjnymi metodami, by tak właściwie w myśl "dobrej zmiany" zagarnąć całą władzę, w niczym nie poprawiając efektywności?

Oj, nareszcie nasz kochany jeleniogórski sąd wykazał się nadzwyczajną srogością wyroku. Istny szok!!! Jak można SKAZAĆ BEZ ZAWIESZENIA kierowcę LEXUSA?????! Wyrok jako przestroga pójdzie w świat!!!!!

parodia!

a Tomasz dalej jeździ po Jeleniej? Kiedy się dobiorą do jego du..y?

@Gej anonim To po tym drugim zabójstwie w Karpaczu dalej nie cofnęli mu uprawnień do kierowania pojazdami czy cofnęli, a on ma to w d i łamie zakaz?

ja do niego nic nie mam ale to ciekawy przypadek. 2 trupy i dalej na wolności.
Jakiś czas temu mówiono o przypadku gdy chory, upośledzony, chłopak został skazany na więzienie za to, że wziął batonika w markecie. Jakiś policjant nie wytrzymał i zapłacił kare za tego chłopaka, żeby go wypuścili.

doAnonim Nie policjant tylko dyrektor więzienia zapłacił 40 zł grzywny albo kaucji za tego chorego na schizofrenię chłopaka.Później ten dyrektor sam był ciągany po sądach, bo "koledzy" na niego donieśli, że nie miał prawa zapłacić za kogoś, kto nie jest jego rodziną.

Musi być z pis skoro taki niski wyrok dostał
Normalnie za takie coś to dają po 6-8 lat

[quote=co to zmieni ]Musi być z pis skoro taki niski wyrok dostał
Normalnie za takie coś to dają po 6-8 lat[/quote]

Wykluczasz KODziarstwo i POwstwo?

Za PO kolega dostał 7 lat na sztywno

A może kolega nowego Prezesa Sądu Najwyższego?

Otrzymał wyrok bez zawiasów (sukces niebywały !) bo jest spoza J.G. Swój dostałby zawiasy

poczucie sprawiedliwości bardzo sie różni w poszczególnych krajach. W Norwegii kara byłaby symboliczna za to w USA spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, po spożyciu alkoholu, traktuje sie jak zabójstwo 2 albo 3 stopnia co oznacza przynajmniej 20 lat bezwględnego więzienia.

No patrzcie, a inny gość w Cieplicach zabił kobiete na pasach i żadnej kary nie poniósł mało tego w tym roku zabił kolejną osobę i nadal chodzi wolno.

Sąd w Jeleniej Górze to jakaś kpina.

chyba, że sam przed nim staniesz. Wtedy będziesz dziekował Bogu, że mieszkasz w jelonce.

Sąd, Prokuratura i adwokaci w JG to jedna wielka mafia.

Ten wyrok to kpina z Wymiaru Sprawiedliwości.

Masakra...

Dlatego tak bardzo boja sie zmian w sadownictwie. Pani Gerzdorf przyspawana do stolka.

Przecież sądy powszechne już jakiś czas temu zostały przejęte. I co się stało, poza zmianami w kierownictwie sądów? Jeszcze barany nie pojęły, że "reforma" to było tylko hasełko dla ciemniaków, by przyklasnęli zaoraniu sądownictwa pod władzę.

PiS ma większość w Sejmie, niech więc wreszcie uchwali mądre prawo, znowelizuje kodeks karny, w taki sposób, aby naprawić przepisy prawa, na mocy których sędziowie wydają wyroki.

Akurat ta kwestia nie leży w zakresie ich zainteresowań... Ale naiwni niech dalej wierzą w "prawo i sprawiedliwość"- w rzeczywistości są to puste słowa będące przykrywką dla panoszącego się bezprawia i niesprawiedliwości

Treść art. 177§2 kk brzmi: Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu , sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Jest też w kk art. 155, który brzmi: kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. A gdzie ocena winy tego kierowcy w oparciu o prawo o ruchu drogowym - tylko zakaz prowadzenia pojazdów na kilka chwil? Oskarżony miał niezłego "papugę" , chyba.

Jak się ma na lexusa to ma papugę też wystarczy!

To znaczy,że jak ktoś ostro mi podpadnie to mogę pyknąć go na pasach za taki wyrok.FAJNIE.

nie dziwię się Ziobrze choć nie cierpię PISu

Ten jelenio0górski sąd jak i w całej Polsce, tych ludzi trzeba pozbyć się raz na zawsze. Idąc na najbliższe wybory głosując na partię PO i PIS głosujesz na to co już masz, czyli kompletny brak sprawiedliwości, złodziejstwo, machlojki, przekręty z pieniędzmi z ich strony, korupcja, korupcja taka jaka panuje w naszym sądzie itd. Tak właśnie oni działają w naszej Polsce a amber gold, złodziej żyrandoli ci dawni dowódcy naszego kraju są ku temu przykładem. Policja ma to szeroko w czterech literach bo wie że nasze Polskie prawo jest zupełnie do KITU i działa tylko i wyłącznie dla nich a szkodliwie dla całego szarego narodu!!! Tak być nie może..

Najlepiej pozbyć się wszystkich wykształconych ludzi, żeby lelum polelum mógł kraść i nie pracować.

Kompromitacja wymiaru "sprawiedliwości"

kpina

A morderca dwóch osób - jednej z Cieplic i drugiej z Karpacza nadal nie usłyszał zarzutów.
Kogo trzeba znać w tym mieście żeby po zabiciu człowieka nadal bujać się jakby nigdy nic.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.