Pomazał ściany niemal 40 budynków

Pomazał ściany niemal 40 budynków

Pracował całą noc, żeby oszpecić kilkadziesiąt budynków w centrum Jeleniej Góry. Policja ustaliła już sprawcę wandalizmu. Graficiarz będzie musiał zapłacić za wyrządzone szkody, a do tego grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. 

Młody człowiek postanowił w jedną noc nanieść swoją graficiarską ksywę w tylu miejscach, w ilu się da. Rzucające się w oczy bazgroły pojawiły się na prawie 40 obiektach – głównie ścianach świeżo odnowionych kilka miesięcy temu kamienic. Szkody ponieśli właściciele obiektów na pl. Ratuszowym, ul. Wojska Polskiego i innych. „Plastyk” został zidentyfikowany, policja inwentaryzuje skalę jego „artystycznych” dokonań, a sąd – na podstawie wycen dokonanych przez właścicieli obiektów podsumuje efekty działań. Zapowiada się, że może to wynieść od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, bo szkody są ewidentne, a „podpis” autora można bez trudu zweryfikować.

Komentarze (19)

Weźcie jeszcze tego cwaniaczka, co pisze sztos na wszystkim złapcie, ma konto na Facebooku.

i tego k****na z Zabobrza co wypisuje wamps

Poza "regulaminową karą", publicznie ujawnić twarz tego osobnika, w ujęciu en face i z obu profili, by wyraźnie było widać hulający wiatr pomiędzy uszami!

Tego debila co wszędzie maluje"sztos" złapali?

Tego mają, jak na dłoni, a nic z tym fantem nie robią, tymczasem ten dr.ań nadal niszczy elewacje budynków i nie tylko i to na "oczach" miejskiego monitoringu. Gwizdy dla Straży Miejskiej i Policji.

s.z.ʇ.o.s.

Dlaczego żaden z tych 'ynteligentych' twórców malujących te bezgroły na mieniu publicznym nie namaluje sobie niczego na swoim domu? Bo każdy z nich wie, że to g*no i by się wstydził coś takiego na swoim domu mieć.

Należy zapłacić za wyrządzone szkody oraz dodatkowo kara w postaci 6 miesięcy prac na rzecz miasta oraz podanie danych personalnych wraz ze zdjęciem do wiedzy publicznej. Inaczej nic z tego nie będzie. Będzie dalej bazgrał!

teraz pędzel w łapę i niech maluje za swoje własne pieniądze.Bezmózgowiec.

może zorganizujmy na nich polowanie. Nie żeby im coś zrobić tylko tak z ciekawości przekonać sie kto to jest. Ja kiedyś myślałem, że to kosmici znakują budynki w sobie tylko znanych celach.

Kto sfotografuje sztosa albo wampa dostanie ode mnie nagrode bardzo dobry skuter do kapitalnego remontu i czteropak piwa Okocim Mocne.

sztos sam się fotografuje, ma konto na FB wpisz sobie official vandal sztos. Większość tych malarzy to nieudaczniki, co niczego w życiu nie osiągnęły i wylewają frustracje, bo inaczej nikt by o nich nie usłyszał. Podobnie mają celebrytki pokazujące gołe d.. w internecie, z czegoś muszą słynąć

co za dekiel

Jednej rzeczy nie mogę pojąć. Chwali się tymi swoimi bohomazami na facebooku, udostępnia filmiki, gdzie częściowo widać jego twarz, a służby miejskie nic z tym nie robią. Przecież to nie jest normalne.

Jeśli ma talent, niech maluje obrazy czy oferuje usługę namalowania graffiti legalnie w formie banerów reklamowych, pomalowanie elewacji w środku budynku... dla firm i nie tylko.

Przecież to wszystko co "napsikał" stanowi szkodę w przestrzeni publicznej, nie tylko na szkodę miasta, lecz także na szkodę prywatnych właścicieli budynków, spółek, jak np. stacja transformatorowa przed wjazdem na estakadę tuż za stacją paliw.

Też tego nie rozumiem. Oprócz tego, że jest zwykłym wandalem, to jeszcze ćpa na potęgę. Mieliby na niego kilka paragrafów (posiadanie, wandalizm, debilizm, itd). Może to jakiś konfident i dlatego nic mu nie robią. Zresztą takich chwalących się swoją głupotą jest w tym mieście więcej niż ten jeden.

wytatuować mu na czole ten jego podpis, skoro tak go lubi a łapy obciąć przy samej d..

powinien trafić ten grafficiarz - proszę nie usuwajcie linku, bo to link oficjalny i ogólnodostępny facebook.com/sztos.simplesite/

Nie rozumiem, na co nasze służby czekają. Graffiti przybywa, a tym samym zniszczonych elewacji obiektów użyteczności publicznej, w tym słupy latarni na ul. Karola Miarki tuż po zjeździe z ul. Wojewódzkiej.

Tak być nie może. Do redakcji, skoro podjęliście powyższy temat, zajmijcie się także tym "gościem", skoro włodarze i odpowiednie służby przez palce patrzą na wybryki tego sztosa.

Graffiti było jest i będzie. Skoro ludzie których wybraliście odpowiedzialnych za wizerunek i byt naszego miastanie potrafią zadbać o to by artyści (dla was wandale - bo oczywiście sami niczego nie tworzycie poza trolowaniem) mieli miejsce gdzie mogą w spokoju malować to do kogo te pretensje?? Tak samo jak z bezdomnymi menelami i atrakcja mi dla młodych ludzi nic nie robią. Więc gwizdy nie dla straży miejskiej czy policji tylko obecnych władz Jeleniej góry.

Artyści hahaha :D Pseudoartyści chciałeś napisać. Namalujcie sobie na swoich domach te wasze marne wypociny i je podziwiajcie, skoro dla was bazgroły to sztuka. Od budynków w mieście wara.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.