Ponad 120 mandatów od piątku do niedzieli

Ponad 120 mandatów od piątku do niedzieli

Tak wynika z podsumowania działań jeleniogórskiej policji w tym okresie. Funkcjonariusze prowadzili w tym czasie akcję „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

– Policjanci dyscyplinowali, tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze. Do tego grona zaliczamy pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

– Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez pieszych było przechodzenie na czerwonym świetle lub w miejscu niedozwolonym – dodaje E. Bagrowska.
Funkcjonariusze zwracali też uwagę na kierowców.
Jak wynika z podsumowania, od piątku do niedzieli (10 – 12 listopada) wypisali ponad 120 mandatów. Ukaranych zostało nimi 89 kierujących, 1 rowerzysta oraz 34 pieszych.
– Ponadto 16 kierowców odpowie za popełnione wykroczenia przed sądem, a 12 zostało pouczonych – wymienia E. Bagrowska. Pouczono też 25 pieszych.
Policja zapowiada, że podobne akcje będą prowadzone w przyszłości.

Komentarze (6)

Program 500-

.. gdyby Polacy wiedzieli,ze alkokol to slowo arabskie,to by nie go pili

Jakby wiedzieli, że to słowo arabskie to by je zastąpili czymś słowiańskim ;)

Niech policja zjawi się przy pałacu łomnickim jak jest jakaś impreza to ilość wystawionych mandatów byłaby wielokrotnie większa.

Niepokornych należy karać. Jak ktoś g**** to mandaciki niech kolekcjonuje.

Nie widze powodu karania pieszych ze przechodza na czerwonym jak nie jada samochody , sam tez przechodze nawet w towazystwie policjanta . Miasto ? Londyn .

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.