Porażka KPR-u w play out

W 23. kolejce Superligi, w grupie spadkowej (o miejsca 7-12), jeleniogórskie piłkarki ręczne przegrały wyjazdowy mecz w Kościerzynie z UKS PCM 25:27. Aż dwanaście bramek strzeliła KPR-owi skrzydłowa Justyna Belter.

W końcówce pierwszej części emocjonującego spotkania przyjezdne zawodniczki skutecznie odrobiły bramkowe straty. Do remisu 14:14 po rzucie karnym doprowadziła Sabina Kobzar (razem 7 goli). Po przerwie celnie rzucała aktywna Joanna Załoga (9 bramek). W 57. min. po trafieniu Sabiny Kobzar było 26:24. Do końcowych minut spotkania piłkarki z Jeleniej Góry walczyły ambitnie, jednak nie udało im się zremisować.

Bramki dla pokonanych zdobyły też Natalia Janas 4, Tatiana Bilenia 3, Aleksandra Tomczyk i Sylwia Jasińska po 1.

Drugi mecz fazy play out zespół KPR-u znów rozegra na wyjeździe. W najbliższą sobotę, 8 kwietnia podopieczne trenera Pastuszko powalczą w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrkovią.