Porażka liderek z KPR MOS w kiepskim stylu

Takiego wyniku nikt z kibiców drużyny juniorek młodszych (rocznik 2000 i młodsze), nie spodziewał się. Zdecydowane, pewne siebie i samodzielne liderki Dolnośląskiej Ligi Wojewódzkiej w piłce ręcznej sensacyjnie i wysoko, 20:30 (10:14), przegrały u siebie z czwartymi w tabeli rywalkami z EUCO-UKS Dziewiątka Legnica.

Przez wiele minut zaległego spotkania 10. kolejki (z 10 grudnia), w środowe popołudnie (21 grudnia) zawodniczki KPR MOS grały bez sportowej mobilizacji i zaangażowania. Po przerwie najskuteczniejsza w pokonanym zespole Nikola Basta (razem 8 bramek), doprowadziła do stanu 15:16. Potem gospodynie zagrały kiepsko przez siedem minut i straciły siedem goli z rzędu (15:23). Mocno spóźniony zryw dziewcząt z KPR MOS pod koniec meczu nie dał im nawet remisu. Bramki zdobyły Zuzanna Dubiel 5, Marika Klimaszewska 4 i Weronika Bachurska 3. W ekipie trenerki Dilrabo Samadowej zabrakło chorych zawodniczek, rozgrywającej Magdaleny Starczyk i Orneli Jabłońskiej. Słabiej dysponowana była przemęczona treningami i meczem w Pucharze Polski bramkarka Natalia Filończuk.

Legniczanki zwyciężyły zasłużenie po trafieniach Anieli Rogali (razem 10), Natalii Pawińskiej 7, Dwojak, Ozgi i Weroniki Golińskiej po 3 oraz Dominiki Stali 2, Zatylnej i Trojanowskiej po 1.

Pomimo niespodziewanej i przykrej porażki szczypiornistki KPR MOS nadal prowadzą w DLW z przewagą czterech punktów nad MKS Zagłębie I Lubin i KPR Kobierzyce, bramki 307:190. Z „Miedziowymi” wiceliderkami w lubińskiej hali w jedenastej serii (17 grudnia), juniorki młodsze z Jeleniej Góry wygrały 28:20. Następny mecz drugiej rundy z Zagłębiem II Lubin dopiero w sobotę, 14 stycznia 2017 roku.