Porażki faworytów w okręgówce

Trzynasta kolejka w jeleniogórskiej klasie „0” okazała się feralna dla drużyn z czołówki tabeli. Lider z Wykrot na swoim boisku przegrał 3:4 (2:4) z beniaminkiem z Raciborowic. „Lotnicy” z Jeżowa Sudeckiego musieli na lwóweckim stadionie uznać wyższość Czarnych 2:3 (1:3). Powody do radości mieli kibice z Dziwiszowa i Świętoszowa. Podział punktów w Lubaniu i Kamiennej Górze.

Sobotni mecz klubów o nazwie Piast wygrali 3:1 (0:1) podopieczni trenera Dariusza Michałka. Goście z Zawidowa prowadzili po golu w 43. minucie Rafała Ryża. Po błędzie dziwiszowskich obrońców piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Po ostrej reprymendzie w szatni i wytknięciu wpadek w linii ataku (kilka wybornych okazji na zmianę wyniku) i obrony gospodarze szybko, w ciągu dziesięciu minut „załatwili” spadkowiczów z IV ligi strzelając trzy gole. Piłkarze z Dziwiszowa ciułają jesienne punkty, awansowali na 10. pozycję.

Inne wyniki:

Piast Wykroty – GKS Raciborowice 3:4 (2:4), Adam Turko, Piotr Krawczyk, Łukasz Majka – Adrian Kulesza, Krystian Bączkiewicz 2, Andrzej Miżdal.

Olimpia Kamienna Góra – Leśnik Osiecznica 0:0

Gryf Gryfów Śl. - Twardy Świętoszów 1:3 (0:1), Piotr Chlabicz – Marcin Łojko 2, Janusz Szkarapat.

Łużyce Lubań – Orliki Węgliniec 3:3 (1:2), Marcin Nir 2, Rafał Macioszczyk – Dawid Mądrzejewski, Kamil Kurianowicz, Paweł Mockało.

Czarni Lwówek Śl. - Lotnik Jeżów Sudecki 3:2 (3:1), Kamil Skolimow
ski 2, Ireneusz Grabkowski – Kamil Bojanowski, Damian Górgul,

Mecze niedzielne: Hutnik Pieńsk – GKS Warta Bolesławiecka; Włókniarz Leśna – Victoria Ruszów.