Posadzili dęby, a wkrótce rozpocznie się wielka gra pod Szrenicą

Posadzili dęby, a wkrótce rozpocznie się wielka gra pod Szrenicą

Jest symbolem siły, długowieczności, wytrwałości. W piątek (8 czerwca) w Szklarskiej Porębie posadzono trzy dęby. A to początek obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w tym mieście. Już niebawem wystartuje wielka gra dla miłośników przyrody, historii i turystyki.

– Są to trzy dęby spośród stu, jakie posadzone zostaną z inicjatywy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu na obszarze jej działania – powiedział Jerzy Majdan, nadleśniczy Nadleśnictwa Szklarska Poręba. Spotkanie z okazji sadzenia dębów odbyło się przed siedzibą nadleśnictwa. Najpierw rośliny zostały poświęcone przez kapelana lasów państwowych.

– Ustaliliśmy, że te trzy dęby będą posadzone na gruntach należących do wspólnoty: jeden na naszym, czyli lasów państwowych, czyli skarbu państwa. Tuż obok mamy piękny park należący do Gminy Szklarska Poręba, a to oznacza, że samorząd będzie miał swojego dęba. Trzeci posadzony zostanie po drugiej stronie ulicy, na gruncie parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego – wyjaśnił nadleśniczy Majdan. Zanim posadzono pierwsze z drzewek, odsłonięto tablicę poświęconą pamięci leśników, którzy już odeszli. – Oby było jak najmniej nazwisk na tej tablicy – życzył obecnym leśnikom burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf. – Stulecie odzyskania niepodległości to bardzo ważny jubileusz. Symbolika, którą nadajemy temu wydarzeniu, jest dość wymowna. Poprzez sadzenie tych dębów przypominamy tę wiedzę historyczną.
Nie tylko w ten sposób mieszkańcy będą mogli przypomnieć sobie o historii. Już niebawem rusza wielka gra terenowa „Granica”, która także jest elementem obchodów stulecia odzyskania niepodległości w Szklarskiej Porębie. Na czym polega?
– Nasze miasto jest miastem przygranicznym, dlatego zadaniem uczestników będzie przejście dawnych punktów granicznych, znajdujących się w Szklarskiej Porębie. Od Twarożnika aż po Jakuszyce, mostek nad Izerą – wyjaśnia Anna Potrzesz z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. – To zadanie na przynajmniej dwa dni.
Chętni będą musieli zgłosić się do punktu Informacji Turystycznej skąd pobiorą specjalnie przygotowaną mapkę z zaznaczonymi tymi punktami. Uczestnicy gry będą musieli też udokumentować, że odwiedzili te miejsca. Na koniec czekają na nich nagrody. – Zakończeniem tej gry będzie festyn, który odbędzie się przy kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego – dodała Anna Potrzesz.
Start gry zaplanowano na 1 lipca.
 

IMG_3494.JPG
IMG_3496.JPG
IMG_3499.JPG
IMG_3502.JPG
IMG_3509.JPG
IMG_3520.JPG
IMG_3527.JPG
IMG_3531.JPG
IMG_3534.JPG
IMG_3550.JPG
IMG_3554.JPG
IMG_3557.JPG
IMG_3569.JPG
IMG_3576.JPG
IMG_3582.JPG
IMG_3583.JPG
IMG_3592.JPG
IMG_3602.JPG
IMG_3609.JPG
IMG_3614.JPG
IMG_3623.JPG
IMG_3627.JPG
IMG_3633.JPG
IMG_3640.JPG

Komentarze (6)

nie na temat ale : Na stronie internetowej Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Tunezji zostały opublikowane listy z prośbą o pomoc. Napisały je kobiety, które wyszły za muzułmanów. Oszukane, wywiezione za granicę i bite. Mężowie grożą im śmiercią, wszczynają awantury. Kobiety zaczęły szukać pomocy w Polskim MSZ. Wszystkie te przypadki są tylko z samej Tunezji, to tylko ułamek problemu z jakim mamy do czynienia.

Nudny jesteś szczochu z tymi swoimi sensacjami...

Czy te kobiety wyszły za muzułmanów pod przymusem, czy z własnej woli? Bo to zasadnicza różnica. Przypuszczalnie z woli własnej. W obecnych czasach dzięki postępowi techniki można zdobyć informacje na każdy temat i to nie ruszając się z domu. Jeżeli są kobiety tak naiwne i nieświadome to niestety jest to głownie ich wina. Wcześniejsze ostrzeżenia nie skutkują w obliczu pięknych ciemnych arabskich samców i dopiero na własnej d...e muszą się przekonać jaka jest rzeczywistość. A potem dopiero krzyk o ratunek. To co może MSZ spowoduje, że inne kobiety wyślą swoich synów aby ratować naiwne gąski?

Kolejne oblicze hipokryzji. Oto trzy zasadzone dąbki, przykryją rzeź drzew jaka obecnie odbywa się w lasach. Szyszko za swoje zasługi w dewastacji puszczy dostał nawet nagrodę - bo mu się przecież należała, jak oświadczyła najmniejsza w historii premier z gminy Brzeszcze. Jeśli już RDLP miała coś zasadzić to powinny to być lipy. Bo taka jest teraz polityka w zarządzaniu lasami, której głównym zadaniem jest pozyskanie jak największej kasy za wszelką cenę.

KARPACZ i tak najpiekniejszy -choinka ze złota na swięta za100 tys deby szt 3 za 80 tys i walizki kazda za 1000 zł ,a i stadion jak za narodowy(cenowo)

No I ksundz na czele z tymi debami:))

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.