Pościg i strzały - brawurową ucieczkę przerwali jeleniogórscy policjanci

fot. KPP Legnica

Z Legnicy do Jeleniej Góry uciekali dwaj legniccy złodzieje samochodów. W czasie pościgu policjanci strzelali, a przestępcy potrącili funkcjonariusza i ukradli kolejne auto. Zostali zatrzymani w Jeleniej Górze.

- Legniccy funkcjonariusze pionu kryminalnego, w ramach działań zwalczających przestępczość samochodową, zdobyli informację dotyczącą dwóch prawdopodobnych sprawców takich przestępstw. To 33- i 37-latni mieszkańcy Legnicy. Mężczyźni znajdowali się w zaparkowanym mercedesie. Policjanci zdecydowali się sprawdzić pojazd i znajdujące się w nim osoby, ale gdy zbliżyli się do podejrzanych, auto gwałtownie ruszyło w ich stronę. Szybka reakcja uchroniła policjantów przed potrąceniem. W tej sytuacji funkcjonariusze wykorzystali broń palną i oddali strzały ostrzegawcze. Nie zrobiło to wrażenia na kierowcy – kontynuował ucieczkę przejeżdżając po chodnikach.
Rozpoczęto zakrojone na szeroką skalę działania pościgowe. O zdarzeniu poinformowano wszystkie okoliczne jednostki.
Brawurowa ucieczka w Legnicy miała ten efekt, że policja straciła mercedesa z oczu. Przestępcy postanowili to wykorzystać, pozbywając się zidentyfikowanego pojazdu. Porzucili go w Jaworze i ukradli kolejne auto, fiata ducato, którym kontynuowali ucieczkę. Informacje o kradzieży policjanci uzyskali na szczęście bardzo szybko, i zanim uciekinierzy dotarli do Jeleniej Góry znane już były dane samochodu. Skradziony pojazd namierzyli policjanci z jeleniogórskiej drogówki i podjęli próbę zatrzymania. Legniczanie zignorowali funkcjonariuszy, a kontynuując jazdę potrącili jednego z mundurowych (na szczęście nie odniósł groźniejszych obrażeń) . Wtedy po raz drugi podczas tej ucieczki padły strzały; tym razem nie ostrzegawcze, ale w kierunku uciekającego samochodu. Policjanci trafili w oponę, a to zakończyło jazdę. Ale nie pościg - po unieruchomieniu ich auta uciekali pieszo. W bezpośrednim pościgu, kilkadziesiąt metrów dalej, obaj legniczanie zostali zatrzymani przez policjantów. Jak się okazało, sprawcy posiadali przy sobie ponad 100 porcji metamfetaminy.
Funkcjonariusze udowodnili mężczyznom kradzieże kilku pojazdów na terenie kraju. Ponadto zatrzymani odpowiedzą za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, czynną napaść na funkcjonariuszy oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za swoje czyny będą odpowiadali w warunkach wielokrotnej recydywy. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.
 

Komentarze (17)

I tylko opony szkoda. Co ona zawiniła, ze ją postrzelili...

ale bingo - kradzież samochodów, potrącenie policjanta, narkotyki

powinni celować w opony mózgowe

Tylko jak celować w coś, czego nie ma?

"Brawurowa ucieczka w Legnicy miała ten efekt, że policja straciła mercedesa z oczu." - to zdanie przejdzie do podręczników "jak nie każdy może być redaktorem"...
"Funkcjonariusze udowodnili mężczyznom kradzieże kilku pojazdów na terenie kraju." - od kiedy funkcjonariusze udowadniają takie rzeczy? I to na terenie kraju? Zaraz po schwytaniu? No qrwa, kogoś tu poniosło...

Jpdl,co za ziomeczki.Zamiast z rodziną i dziećmi cieszyć się atmosferą domową-idą święta,to będą czekali na paczkę ale w celi.Dramat, co ci ludzie mają w baniach.

no właśnie mogli sie zatrudnić na budowie albo na kasie w biedronce i żyć za 4-6 tys miesięcznie ale oni wybrali bandyterke.

Mieszkając w USA ponad 25 lat taka ucieczka złodziei zakończyłaby się tam dla nich tragicznie albo postrzeleniem i pobytem w szpitalu. Amerykańscy policjanci do uciekających strzelają bez ostrzeżenia bezpośrednio i zazwyczaj skutecznie. Radiowozy mają zamontowane z przodu tarany więc uciekinierów najczęściej taranują jak warunki pozwalają. Tylko gdyby nasi polscy policjanci zechcieli użyć właściwie broni wobec przestępców to zaraz kohorta prokuratorów i sędziów wraz z bandą pseudo dziennikarzy zrobili by z policjantów przestępców gorszych od pedofili, sędziowie by powołali specjalne komisje a przestępców by wypuścili i jeszcze dostaliby milionowe odszkodowanie. W takim to kraju żyjemy gdzie dba się o bezpieczeństwo przestępców a z organów dbających o porządek robi się kryminalistów. Zresztą poziom napisania tego artykułu to żenada...

"Poziom napisania" twojego posta, to dopiero żenada... "Mieszkając w USA ponad 25 lat taka ucieczka złodziei zakończyłaby się tam dla nich tragicznie" - qrwa, mistrzu!

Oddali strzały ostrzegawcze - hahaha, kpina. Gdybym był psem to mój strzał ostrzegawczy poszedłby w stronę samochodu. Cackajcie się dalej.

Zastrzelic frajerow podczas akcjji!Po co sadzic scierwa!

A ja jestem tera mistrzem w pJECHOWICACH i bedem rzondził tym miastem i dalej lizał du..e

ty nie mistrz ty czubek

Potrąconemu życzę powrotu do zdrowia, bo przez idiotów mogło się skończyć gorzej. To niebezpieczeństwo wpisane jest w wykonywany zawód, ale nigdy nie wiadomo czy małżonek wróci do domu cały i zdrowy.

Drive Club sekcja Legnica ;)

brawo policja

Brawo Policja !!!!! Tak trzymać,surowo karać złodzieji nierobów i ćpunów.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.