Poślizg z dowodami

Poślizg z dowodami

Blisko 400 wniosków o wydanie nowych dowodów czeka w jeleniogórskim magistracie na realizację. Od 4 marca miały być wydawane nowego rodzaju dowody osobiste ze specjalnym „czipem” uniemożliwiającym posługiwanie się nim przez przypadkową osobę. Mimo zapewnień rządu, że wszystko jest w porządku, system nie zadziałał. Ci, którym skończyła się ważność dokumentu, mogą teraz napotkać trudności w bankach i przy innych urzędowych okazjach. 

Wnioski składać można od kilku tygodni. Z prawie 400 już złożonych w tym miesiącu wniosków żaden nie został jednak do tej pory zrealizowany. – Niestety – powiedziano nam w Wydziale Obsługi Mieszkańców UM Jelenia Góra – nie mamy odpowiedzi na nasze ponaglenia. Nie mamy nawet informacji, o ile proces produkcji się opóźni.

System, który miał działać bezawaryjnie od 4 marca, nie działa w ogóle. Niestety – powtarza się sytuacja, bo takie same były początki działania systemu „Źródło” (dotyczącego sfery USC), czy systemu CEPIK (dotyczącego spraw komunikacji). Dopiero po czasie systemy te zaczęły pracować poprawnie. Samorządy nie mają najmniejszego wpływu na czas usuwania usterek, ale to na nich niejednokrotnie skupia się niezadowolenie zirytowanych mieszkańców.

Komentarze (10)

Tak to jest, jak "specjaliści" biorą się za informatykę... Prawda, panie "spuchnięte usta z onr"?

– Dowody biometryczne, czyli te, na których miały być rejestrowane między innymi odciski palców, nie są nam potrzebne – twierdzi rzeczniczka resortu Wioletta Paprocka.

Dowody elektroniczne będą zawierały specjalny czip, który będzie potwierdzał wiarygodność osób przy wykonywaniu usług drogą elektroniczną.

Pierwsze dowody elektroniczne mają się pojawić w Polsce w 2011 roku. Za TVP.

To jest wyPOwiedź z uwaga 2008 roku.Rządzili wtedy PO-PSL. Wielokrotnie tutaj krytykowane były wysokie zarobki w NBP. A teraz POwiedzcie proszę czy wzięcie choćby 50 zł pensji za nic nierobienie to jest OK. Widzicie jak Platforma była przygotowana do rządzenia i jak jest teraz przygotowana.

Słowo klucz: "Za TVP". Wystarczy.

Zobacz który rok: 2008. Wtedy to była POprawna TVP. Z Lisem, Kraśko i Tadlą na czele.

Znaczy jesteś TOTALNIAK[oPOzycyjny].Wystarczy....

A co obecne władze zrobiły w temacie przez trzy i pół roku? Nie wiem jak dla was, ale dla mnie zwalanie na poprzedników nie jest usprawiedliwieniem dla zaniedbań partii obecnie rządzącej w czasie jej rządów.

PO ośmiu latach ocenimy.

Dlaczego ciągle prześladuje nas, Polaków, taka "byle jakoś", a do tego szumnie zapowiadana?

Bo nie jesteśmy gospodarzami we własnym domu. Cały czas po wojnie rządzili Polską zarządcy. Naznaczeni to przez Ruskich, to przez Niemców. Im było wszystko jedno czy w Polsce będzie dobrze. Ważne było jedno nachapać się. PiS się temu sprzeciwia dlatego takie wycie.

"Ważne było jedno nachapać się. PiS się temu sprzeciwia dlatego takie wycie" - ale mnie, qrwa, rozśmieszyłeś! Do łez!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.