Pospiesznym przez całe miasto

Pospiesznym przez całe miasto

Potężne zmiany szykują się w nowym rozkładzie komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze. Linii będzie mniej, niektóre zostały okrojone. Nie wiadomo, kiedy zmiany wejdą w życie. Załoga MZK obawia się o pracę.

Autobusy przestaną jeździć na liniach nr 14, 17, 20, 23, 26 i 27. Siódemka ma za to jeździć częściej. Na trasie z Sobieszowa na Zabobrze uruchomiona zostanie ponadto linia pospieszna. O niemal wszystkich zmianach piszemy w ramce.

Po co są wprowadzane? Władze deklarują, że chodzi o lepsze wykorzystanie taboru, który nie powinien wozić powietrza, bo miasta na to nie stać.

Założenia do nowego rozkładu zastępca prezydenta Jerzy Lenard przekazał p. o. prezesa MZK Markowi Woźniakowi.

- Muszę je rozpracować w taki sposób, by zostały uwzględnione w nowym rozkładzie jazdy – mówi Marek Woźniak.

Inaczej mówiąc, zmiany są przesądzone. Szef MZK musi wykonać polecenie, a nie dyskutować, czy jakaś zmiana jest potrzebna, czy nie.

Nowy rozkład zakłada mniejszą ilość wozokilometrów, czyli skrócenie ogólnej ilości kilometrów, jakie przejadą autobusy. Pracownicy MZK obawiają się, że część załogi zostanie zwolniona, a reszta będzie mniej zarabiać. Przypuszczają, że kierownictwo zakładu wypowie układ zbiorowy i wprowadzi nowy regulamin wynagradzania.

Cały artykuł w "Nowinach Jeleniogórskich" mr 36/10.

Komentarze (8)

Celowe dążenie do zniszczenia MZK. Wygląda na szykowanie miejsca dla "swojej" firmy. Pozdrowienia dla ludzi z 9, gdy przyjdzie im oczekiwać w Sobieszowie na pętli na przesiadkę. Jeden się zakopie w zaspie, drugi spóźni i już misterny plan przesiadki pójdzie się rypać. Trzeba będzie wyjeżdżać o godzinę wcześniejszym.MOŻE PO WYBORACH JAK ODSUNIE SIĘ TYCH EKSPERYMENTATORÓW, komunikacja zacznie normalnie funkcjonować.

mam pytanie czy ktos pomyslal likwidujac linje 20 i 27 ze mlodziez tymi autobusami dojezdza do szkol licealnych i technicznych im. Sniadeckiego na Jana Pawla II mlodziez dojezdza do gimnazjum nr 3 na grunwaldzkiej czy to dla MZK sie nie liczy a tagze ludzie dojezdzaja z zabobrza do jelfy czy optycznej i innych zakladow niech ktos z dyrekcji sie zastanowi nad tym co robi

o!jaka "świetna wiadomość!!!!" Pan v-ce prezydent Jerzy Lenard opracowuje rozkłady jazdy autobusów.Co zatem robi sztab pracowników MZK wypełniajacy ten przepastny biurowiec??.Czy po to pan V-ce Prezydent Lenard przekształcił MZK w spółkę,żeby teraz wydawać polecenia Woźniakowi i pracować za nich.Gdzie samodzielność i decyzyjność Woźniaka jako prezesa spółki.Co na to wszystko Przewodniczący i Rada Nadzorcza spółki?

Albo kto wpadł na pomysł likwidacji linii 17? Jest to linia "szczytowa" tzn. jezdzi tylko w godzinach szczytu w dni robocze. Jezdza na niej najwieksze autobusy i zawsze są przepełnione. Wiec o czym my tu mówimy? Może lepiej całkiem MZK zlikwidować...

Czemu odnoszę wrażenie, że fachowcy znowu coś spieprzą a ucierpi zwykły człowiek ?

Mają zlikwidować linie 14, 17, 20, 23, 26 i 27???? Po co??? A nie lepiej całe MZK i niech ludzie zapier****ją po mieście na piechote. I taniej, i zdrowiej, bo schudną... a po co pośpieszna i więcej 7 to naprawdę nie wiem...

Jeszcze troche i tranwaje wrócą do uzytku :0

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.