Potrójna radość trenerki Bolesłavii

Kilka obiecujących wyników odnotowano podczas trzydniowych mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Nie zawiedli wychowankowie klubów z Bolesławca i Zgorzelca, którzy na toruńskim stadionie zdobyli cztery medale.

Po biegu na 400 metrów przez płotki (czas 52,43 sek.), ze złotego krążka cieszył się 19-letni Maciej Goss (MKS Bolesłavia). Na pochwałę zasłużyła jego klubowa koleżanka, 18-letnia Ewa Ochocka. W tej samej płotkarskiej konkurencji rezultatem 60, 03 sek. zajęła drugie miejsce ustępując tylko zawodniczce z Łodzi. Lekkoatletka z Bolesławca i jej rywalka nie wystąpią jednak w mistrzostwach świata juniorów. Władze PZLA wysokie eliminacyjne minimum biegowe ustaliły na 58,50 sek. Na brązowym podium z wynikiem 9:10,17 min. po biegu na 3000 m z przeszkodami stanął 19-letni uczeń SMS-u Bartosz Wróbel. Trenerką medalowej trójki z Bolesłavii jest Małgorzata Markowska.

W skoku w dal bardzo dobry wynik 7,26 m uzyskał Paweł Basałygo (MKS Osa Zgorzelec). Nowy wicemistrz Polski zaledwie o kilkanaście centymetrów przegrał z reprezentantem kołobrzeskiego klubu.
Wcześniej na „swoim” zgorzeleckim stadionie Paweł Basałygo odniósł sukces w mistrzostwach kraju w  lekkoatletycznych wielobojach.  „Życiówką” w dziesięcioboju juniorów (6548 pkt.), wywalczył srebrny medal. W  trudnej wszechstronnej konkurencji Paweł ustanowił kilka rekordów. Najbardziej wartościowy  był wynik w skoku w dal – 7,16 metrów.