Powinno być 385 komisji wyborczych. Powołano tylko 55.

Powinno być 385 komisji wyborczych. Powołano tylko 55.

385 obwodowych komisji wyborczych w 42 gminach naszego regionu powinien wczoraj (20 kwietnia) powołać Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze. W dwóch Postanowienia (odrębnych dla dwóch okręgów wyborczych) powołał nawet nie co siódmą - łącznie 55 takich komisji. W 18 gminach nie udało się powołać żadnej komisji.

Forsowane przez rząd na maj wybory mają cokolwiek schizofreniczny charakter, bo zmuszają do funkcjonowania w alternatywnych rzeczywistościach – formalnie organizowane właśnie wybory tradycyjne (z wizytą w lokalach wyborczych), ale na pewno się w tej formie, w maju nie odbędą; jednocześnie nieformalnie – bo póki co bez podstawy prawnej – organizowane są wybory korespondencyjne, których przeprowadzenia w maju nie można wykluczyć.
Efekt widać także w powoływaniu obwodowych komisji wyborczych. Mimo sporych pieniędzy do zarobienia chętnych do zasiadania w nich nie było. Zapewne nie tylko z obaw wynikających z epidemii, ale także w proteście wobec tej wyborczej schizofrenii.
14 kwietnia, już po upływie pierwszego terminu zgłaszania kandydatur do obwodowych komisji wyborczych, do ani jednej z 385 komisji, które miały być powołane nie zgłoszono dość kandydatów. Komisarz wyborczy, który wyznaczył wtedy dodatkowy termin zgłaszania do większości komisji poszukiwał 90 proc, ich składu, bo miał do obsadzenia w nich po jednym kandydacie. W Bogatyni na 24 komisje aż w 15 brakowało po ośmiu kandydatów (powinny liczyć dziewięć osób).
Obaw przed zakażeniem nie mieli najwyraźniej zwolennicy Andrzeja Dudy. Jego Komitet Wyborczy zgłosił kandydatów do wszystkich 385 komisji. Efekt jest taki, że w każdej z powołanych obwodowych komisji zasiada przedstawiciel KW Kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudy (w niektórych komisjach jest ich dwóch – drugi z uzupełnienia). W kilkunastu przypadkach kandydatów do komisji zgłosiły też komitety wyborcze Krzysztofa Bosaka, Roberta Biedronia i kandydatów spoza liczącej się w sondażach szóstki. Tylko w Lwówku Śląskim w pięciu powołanych tam komisjach (na 14 potrzebnych) znalazł się reprezentant komitetu Władysława Kosiniaka-Kamysza.
W Karpaczu jedynymi zgłoszonymi kandydatami do pracy w komisjach byli ci z KW Andrzeja Dudy. W efekcie nie udało się tam powołać żadnej komisji wyborczej. Komisji nie powołano też w Bolesławcu (miasto), Bolkowie, Gromadce, Janowicach Wielkich, Lubawce, Lubomierzu, Marciszowie, Pieńsku, Siekierczynie, Sulikowie, Świeradowie, Warcie Bolesławieckiej, Węglińcu, Wojcieszowie, Zawidowie i gminie Zgorzelec.
W Jeleniej Górze powołano tylko dwie komisje (nr 10 w JCK-u i nr 27 w zajezdni PKS) na 46 potrzebnych. W obu zasiadają przedstawiciele KW Andrzeja Dudy, w Komisji nr 10 jest przedstawiciel Romualda Starosielca, a w komisji nr 27 – Andrzeja Voigta. Obie komisje – odpowiednio: siedmio i pięcioosobową) uzupełniają członkowie powołani przez komisarza wyborczego (spoza kandydatur komitetów wyborczych), Ciekawostką jest, że komisji nr 10 znalazło się aż trzech członków powiązanych rodzinnie i w przeszłości wspierających samorządowy komitet wyborczy Huberta Papaja.
To, że w Jeleniej Gorze powołano tylko dwie komisje nie oznacza, że zgłoszono tu tylko 12 kandydatów. Na dzień przed upływem rezerwowego terminu zgłaszania było ich 111. Jednak zgłoszenia do konkretnych komisji nie zgrały się z zapotrzebowanie i dlatego udało się powołać tylko dwie.
- Na dzień 16.04. do pracy w komisjach wyborczych zgłosiło się 111 osób, na niezbędnych co najmniej 300. Wiele z tych osób nie potwierdziło zamiaru pracy, ale też z niej nie zrezygnowało. Z tej grupy 72 osoby zgłosiły komitety wyborczej, a 49 to zgłoszenia indywidualne. Komitet Wyborczy PiS zgłosił 46 osób (po jednej do każdej z komisji), inne komitety po kilka osób do pojedynczych komisji; np. przykład Komitet Wyborczy kandydata Stanisława Żółtka - 5 osób, Komitet Wyborczy Roberta Biedronia - 2 osoby, Komitet Wyborczy Krzysztofa Bosaka - 6 osób – informował 16 kwietnia rzecznik urzędu miasta Cezary Wiklik.
Najbliżej powołania wszystkich potrzebnych komisji była Olszyna, gdzie udało się to z trzema na cztery potrzebne obwodowe komisje wyborcze, Mirsk – cztery na sześć i Leśna – pięć na osiem. Jest jeszcze Platerówka, gdzie utworzono połowę potrzebnych komisji, ale to oznacza tylko jedną.
Wielce jednak prawdopodobne, że cały ten wysiłek okaże się bez znaczenia, bo po przyjęciu wprowadzanych niezgodnie z konstytucją wyborów korespondencyjnych z mocy prawa rozwiązane zostaną wszystkie komisje i powołana zostanie jedna komisja w gminie do przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych.
Będziemy mieć wtedy prawdziwe święto demokracji. Rząd Zjednoczonej Prawicy (rękami ministra Sasina) zorganizuje wybory, które przeprowadzi rządowa Poczta Polska (rękami delegowanego tam z tej okazji niedawnego wiceministra obrony narodowej); głosy policzą komisje wyborcze, w większości których zabraknie przedstawicieli kontrkandydatów Andrzeja Dudy, a ważność wyborów ogłosi Sąd Najwyższy, do czasu zapewne „odbity” przez „dobrą zmianę”.


 

Komentarze (46)

Degeneraci uzurpatorzy w lęku o d,,ę Dudy zatrzeć wszelkie przekręty finansowe całej RODZINY PISowskiej "muszą"wygrać te oszukańcze wybory bo w przeciwnym razie będą odpowiadać karnie za swoje eksperymenty na NARODZIE.
Zakres kar od 1 roku aresztu wykluczenia z życia publicznego do 25 lat .
C
Szczęście mają że niema kary śmierci ,z chęcią u kresu życia stanął bym przy zapadni aby uruchomić zapadnie.
Nie lubię płucek i flaków ,nie cierpię teściowej ,nienawidzę PISu.

Z zapaści gospodarczej wyjdziemy ale z kagańca KLERU nie wyzwolimy się bo taką władzę sobie wypracował.

POśpieszcie się z tymi komisjami, bo KODawa POwiedziała, że chce wygrać te wybory :) Schizofreniczka czy jak? :)

Redaktor na bezsenność chyba cierpi o 1:30 takiego newsa wrzucić.Bardziej zasadna była informacja o zaginionej radzie miasta i pomocy o ile będzie dla miejscowych firm.Pan prezydent obrażony na radnego Gierusa że smie o cokolwiek pytać o w sumie poza komunikatami z jego strony ile przybyło i ubyło to też żadnych konkretów.

Wybory zrobić i zamknąć w I turze-przy najmniejszych kosztach finansowych. Po co ciągnąć tę błazenadę dłużej - mamy kandydatów do wyboru i do koloru- znamy ich wszystkich na wylot. A Grodzki, zamiast pozorować aktywność polityczną, niech zacznie odprawiać POkutę za grzechy chciwości i nieumiarkowania w pobieraniu nienależnych profitów. Wstyd i żenada, tylko, że ten gościu nie ma ani wstydu, ani honoru.

"Nie chciało się nosić teczki, teraz trzeba..." - zacznijcie czytać książki, uczyć się, tłumaczyć dzieciom, że nie ma bogów to może za kilka pokoleń ten naród zmądrzeje. Bo póki co, jest jak jest. PiS to tak naprawdę marionetka Watykańska, i na dzień dzisiejszy nie mają konkurencji. Wszystkie pozostałe partię nie istnieją, nie mają lidera, jedyne co potrafią to pokazywać błędy PiSu, od siebie NIC. Zero pomysłu, ja się nie dziwi, pamiętam z lekcji historii, że w czasie II WŚ niemcy wymordowali polską inteligencję. Dziś rządzą nami potomkowie chłopów i konfidentów, sterowanie przez obce mocarstwa. Teraz znowu wygra PiS, ja się nie dziwię i czekam na lepsze czasy.

Co tu pokazywać, albo ktoś jest za cywilizacją europejską albo za komuną. Okazało się, że wielu Polaków woli komune i socjalizm, szczególnie słabo wykształceni, środowiska wiejskie.

Dopiero tyle lat po wojnie, Kaczyńskiemu jako pierwszemu politykowi udaje się odsunąć od władzy hordę byłych UB-eków, SB-eków, "geniuszy" z WSI, PZPR-owskie zasuszone mumie przytulone teraz do 'totalnych" i obdarowane za lata gnębienia Polaków mandatami posłów, senatorów, europarlamentarzystów jak te wszystkie Cimoszewicze, Millery, Rosatie, Senyszyny, Święcickie czy doradcy jak Cioski.
Przecież to towarzystwo to ewenement biologiczno-politologiczny, Żaden wolny kraj nie pozwoliłby sobie na takich reprezentantów! Strach pomyśleć kim obłąkani "totalni" uczyniliby Jaruzelskiego czy Kiszczaka gdyby ci żyli.
Jedynie Kaczyński potrafił tą obłąkaną hordę wziąć za twarz i sprowadzić do rynsztoka gdzie jej właściwe miejsce. Każdy kto tego nie potrafi rozpoznać, tkwi w paranoidalnym obłędzie.

A podane zostaną nazwiska członków tych komisji, żeby człowiek wiedział czy są to ludzie odpowiedzialni i nie będzie przekrętów?

Czerwona zaraza opanowała cały powiat. WYBORY KORESPONDENCYJNE odbędą się w konstytucyjnym terminie, i koniec i kropka.I na nic się zda uruchomienie całej agentury SOWIECKO-GERMASKIEJ. Polska dla Polaków, czas kiedy SOWIECI GERMAŃCY TU ROZDAWALI KARTY nigdy nie wróci. Taka prawda.

Pisowskie ścierwo karierowicze śliskie członki ,wiecznie umaczane afery .Dlaczego jesteś smieć >>bo z pisu jestem.

Wszystkim moim znajomym co są za Kaczyńskim wymazałem z telefonu i won.

Ja do takich bolszewikow jak ty dopisuję tylko "POKOpany". Nie usuwam...

Ty pisowski popychaczy wiesz co to jest konstytucja patykiem robiony głąbie, poczytaj sobie.

Dobrze soclibie, że tylko wykasowałeś z telefonu, a nie POzabijałeś. Wszyscy przeciwnicy twojego idola Stalina, byli zabijani strzałem w POtylicę.

Czy będziemy świadkami kolejnego POżalsieboże przewrotu majowego zwanego ciamajdanem i nowych epileptycznych posunięć opozycyjnej PObolszewii pod dowództwem komediantów w osobach wiecznie knującego przeciw Polsce gałacza Donaldinho Tuskacza, sławetnego Żulika Lwowskiego zwanego schetyną vel JaCieJeszczeZałatwię, Capo di tutti capi Neumanna, szefa wydziału propagandy ze wspólniczką dla niepoznaki żoną i don maggiore papà Brejza, pod ogniem „faktów” w wydaniu POTVN i pozostałych towarzyszy z PO.bolszewii Gdańskiej?

Dobrze że usunąłeś, tylko poparłeś ich w przekonaniu że nie jesteś nic wart

Cokolwiek bierzesz, bierz połowę. Uwielbiam, jak tacy histerycy tworzą sobie ekstremalne wizje i sami się nimi nakręcają.

PiS.bolszewicka grupa przestępcza pod wezwaniem małego kulawego diabła z Żoliborza, krzywomordego patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego i strażnika żyrandola Du.py ZNOWU OSZUKALI POLAKÓW :

Do kiedy złożyć PIT?

Masz niedopłatę podatku PIT?

Nie ma żadnego przesunięcia terminów podatku. Jeśli ktoś ma niedopłatę i ureguluje ją po 30 kwietnia, to będzie musiał zapłacić odsetki za okres od dnia 1 maja do dnia zaplaty.

I to nie jest żart, tylko legislacyjny bubel grupy przestępczej PiS.bolszewików.

Koleżko obatel wróć do starego nicku lub weź nowy np UBywatel, ale nie nazywaj się Polakiem bo mi to uwłacza

To żaden bubel, rząd desperacko POTRZEBUJE KASY, BO ROZDALI I BRAKUJE. Tak rzeczywistość brutalnie zweryfikowała za jednym zamachem zarówno pisowską politykę ekonomiczną, jak też propagandę o sukcesach Morawieckiego i wcześniejszej Polsce w ruinie. To już nawet nie jest państwo z dykty, ale z piany. Dykta chociaż się trochę trzymała.

Tez tak sądzę. PiS.bolszewia liczy na dochód z karnych odsetek i kary administracyjne nakładane przez urzędy skarbowe.

Redakcja NJ jeszcze jest zdziwiona?

Przecież ta grupa przestepcza PiS.bolszewików i mały kulawy diabeł z Żoliborza dokonają wzorem swego protoplasty ZAMACH MAJOWY.

Polskę w ruinie już mają.

Historia zatacza koło.

Łukasz Szumowski:

"Stoimy na brzytwie. Jeżeli państwo się zapadnie, to umrze więcej osób niż na koronawirusa."

NPK
03.04.2020 12:42

- Stoimy naprawdę na brzytwie. Jeżeli państwo się zapadnie, nie będzie miało pieniędzy na leczenie onkologiczne, hematologiczne, pediatryczne, to umrze przez to więcej osób niż na koronawirusa - powiedział w Polsat News minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak to się ma do słów wypowiedziach przez nieskalane kłamstwem krzywe usteczka patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego że "nie oddamy ani guzika " koronowirusowi.

Grupa przestępcza PiS.bolszewii

KŁAMAŁA

KŁAMIE

KŁAMAĆ BĘDZIE.

precz z polakiem-obatelem!

PiS.bolszewicy pod wezwaniem małego kulawego diabła z Żoliborza zrobią wszystko by skazać Polaków na śmierć!

Potwierdza to żołdak od krzywomordego patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego:

"Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk krytykuje pomysły PO dot. przełożenia wyborów na przyszły rok i zapewnia, że władza "zrobi co w jej mocy", aby odbyły się one w maju. - 10 maja jest dobrym terminem, przez nikogo nie poważanym jeśli chodzi o argumenty prawne - powiedział."

PiS.bolszewia "zrobi co w jej mocy" byś umarł.

I dodam że nic mnie tak nie nakręca jak ten mały fałszywy diabeł z Gdańska niczym jego mentor towarzysz Stalin i nauczyciel Putin wietrzyli spiski.

Spiskowcy chcą mafii odebrać Polskę.

Czy pójdą w ruch POwskie fabryki trolli?

Jako osoba apolityczna muszę napisać, że to co się dzieje jest straszne. Tylko zaślepieni fanatycy jedynej słusznej partii i jedynego słusznego kandydata nie widzą (lub udają, że nie widzą) pogwałcenia równego i powszechnego prawa do wyborów, w sposób zgodny z demokratycznymi zasadami. Jeżeli te "wybory" faktycznie się odbędą, uznam, że demokracja w Polsce się skończyła i już mnie w tym cyrku zwanym państwem polskim nic nie zdziwi. Tragifarsa dosłownie.

Zakłamanie szumowiny Szumowskiego z PiS.bolszewii przekracza już kłamstwa krzywomordego patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego.

Ta szum.owina pisze na tt ministerstwa choroby ze należy zadbać o zdrowie.

Jak?

1. Bądź aktywny fizycznie.

-i zapłać 500+ mandat milicji plus 20.000 sanepidowi.

2. Wykonuj regularne badania profilaktyczne.

- k.u.r.w.a gdzie?

Osoba czeka w kolejce do lekarza 1 rok i 2 tygodnie. Prawdopodobnie wizyta zostanie odwołana.

Zakłamane PiS.bolszewickie mordy drwią z Narodu.

Szubienice dla bydla.ków.

Przypominam że szumowina kłapiąc czerwonym ryjem jeszcze niedawno mówił :

"to nie jest czas na dbanie o formę fizyczna".

Szubien.nica dla bydl.aków.

Psychiatra dla ciebie...

Szumowina

Ile zgonów to kod U07.2 a ile U07.1?

To największa tajemnica dyktatora z Żoliborza.

Krzywomordy łże w goebelSSowskiej TV.PiS.

Pokazuję i objaśniam.

PiS.bolszewicka grupa przestępcza pod wezwaniem małego kulawego diabła z Żoliborza, krzywomordego patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego i strażnika żyrandola Du.py ZNOWU OSZUKALI POLAKÓW :

Do kiedy złożyć PIT?

Masz niedopłatę podatku PIT?

Nie ma żadnego przesunięcia terminów podatku. Jeśli ktoś ma niedopłatę i ureguluje ją po 30 kwietnia, to będzie musiał zapłacić odsetki za okres od dnia 1 maja do dnia zaplaty.

I to nie jest żart, tylko legislacyjny bubel grupy przestępczej PiS.bolszewików.

Cena ropy spadła na giełdzie w US do wartości ujemnych.

Brokerzy płacili za gotowość natychmiastowego odbioru ropy surowej przez kupca.

Tymczasem PiS.bolszewik jąkała Obajtek chwaląc się swoim ZŁOTYM ZEGARKIEM każe wam płacić ponad 4 zeta litr.

Pamiętacie jak za zegarek linczowaliście nieboraka Nowaka?

Nowak to aniołek porównując do sk***e.synów leninowców z PiS.bolszewii.

Nieudolnych samorządowców, którzy nie wypełniają jedynie słusznych poleceń, miłościwie nam panującego rządu - zamienić na PiS-owkich komisarzy i tym sposobem, ostatni bastion opozycji, zlikwidowany! Za chwilę i I prezes SN, a jedynie zostaje p. Bodnar, ale i na niego znajdą się haki. Marzenie Naczelnika Państwa zostanie spełnione - tylko, cholera, brakuje pieniędzy na nagrody...

Sączycie jad, już nawet nie sączycie. Lejecie pełnymi wiadrami. Jeleniogórzanie pożal się Boże. Wasze komentarze są przepełnione nienawiścią, wściekłością. Przypominacie diabły w ostatniej fazie egzorcyzmów, które nic nie mogąc zrobić jedynie kąsają, rzucają przekleństwa. Czytam was i śmieję się. Śmieję się do rozpuku z waszej wściekłej bezsilności, z waszego miotania się, jak dzikie zwierzęta w klatce, z której żadną miarą nie mogą wyjść. Won z kraju, jeżeli nie podoba wam się tutaj. Jesteście obywatelami Europy i świata. Po co wracali nasi pobratymcy w dniach zarazy? Powiem wam, żeby za darmo się leczyć i roznosić zarazę. Wy też jesteście jak zaraza.

"Won z kraju,..." - oto słowa przepojone pełną miłością do bliźniego, Rodaka! Czym Ciebie rodzice karmili, że tyle w Tobie nienawiści - chyba młodymi wronami, miast kurczakami, czy schabowymi?

Narażenie na zagrożenie życia i zdrowia personelu medycznego oraz pacjentów, złamanie Kodeksu Etyki Lekarskiej - lekarka Katarzyna Pikulska oskarża o te działania wojewodę mazowieckiego i ministra zdrowia. I nie wyklucza złożenia pozwu zbiorowego przeciwko rządowi.

DO tego świra-- "Polak" i całej tej szajki-- PO-PSL-SLD-KGB oświadczam wam w imieniu uczciwych ciężko pracujących i wychowujących swoja pociechy POLAKÓW,że wybory korespondencyjne odbędą się, choćbyśmy na kolanach i po pas w wodzie mieli wybierać to PRAWDZIWY POLAK PAN ANDRZEJ DUDA będzie wybrany Prezydentem Polski. Dość mamy Niemiecko-Sowieckich pachołków.Koniec i kropka. Taka prawda.Wiwat WOLNA I NIEPODLEGŁA POLSKA.

DO tego świra-- "Polak" i całej tej szajki-- PO-PSL-SLD-KGB oświadczam wam w imieniu uczciwych ciężko pracujących i wychowujących swoja pociechy POLAKÓW,że wybory korespondencyjne odbędą się, choćbyśmy na kolanach i po pas w wodzie mieli wybierać to PRAWDZIWY POLAK PAN ANDRZEJ DUDA będzie wybrany Prezydentem Polski. Dość mamy Niemiecko-Sowieckich pachołków.Koniec i kropka. Taka prawda.Wiwat WOLNA I NIEPODLEGŁA POLSKA.

DO tego---- "Polak"---. Powrotu do SB-ckich emerytur po 18-tysięcy nie będzie, koniec i kropka.I choćby skały srały to Polska będzie WOLNA.

Tak.

Niedługo Polska stanie się wolna od dyktatora małego kulawego mamlającego diabła z Żoliborza.

Czuwajmy.

Dzis wiceminister zdrowia sam sie zaorał twierdzac ze robimy zdecydowanie za malo testow.

Oni PiS.bolszewiccy funkcyjni nie ogarniają już swoich kłamstw.

KŁAMALI

KŁAMIĄ

KŁAMAĆ BĘDĄ

PiS.bolszewia wmawia Polakom ze mamy małą ilosc zachorowań.

Tylko idiota uwierzy w słowa szumowiny Szumowskiego i reszty jego załganej ekipy rodem z PiSSmanów.

PiS.bolszewicka grupa przestępcza pod wezwaniem małego kulawego diabła z Żoliborza, krzywomordego patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego i strażnika żyrandola Du.py ZNOWU OSZUKALI POLAKÓW :

Do kiedy złożyć PIT?

Masz niedopłatę podatku PIT?

Nie ma żadnego przesunięcia terminów podatku. Jeśli ktoś ma niedopłatę i ureguluje ją po 30 kwietnia, to będzie musiał zapłacić odsetki za okres od dnia 1 maja do dnia zaplaty.

I to nie jest żart, tylko legislacyjny bubel grupy przestępczej PiS.bolszewików.

TY--Polak--czy ty jak przestajesz brać te używki to też widzisz to samo? Jak tak to pora skorzystać z pomocy lekarskiej, bo jak nie to niedługo staniesz się bardzo niebezpieczny dla siebie.

Towarzysze po dwie dysze towarzyszki po dwie dyszki. Leć PO jak podwyżki bo nie starczy dla ciebie.

20 mln polaczków jest szczęśliwych bo im smakuje kacze łajno

Dla nas te "kacze łajno" to dobrobyt niespotykany do tej pory.Jak rządziły- MAFIE-PO-PSL-SLD-KGB to ten dobrobyt widzieliśmy u ZŁODZIEI, OSZUSTÓW,KANCIARZY,BANDYTÓW bezkarnie chadzających po ulicach. I wam i Uni Europejskiej taki stan rzeczy się podobał. A wiesz dlaczego?. Odpowiedz jest prosta, a mianowicie,---- braliście w tym udział.Okradaliście nas i całą Polskę -----BEZKARNIE---- no i rypło no i się skończyło,I dlatego takie dzikie wycie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.