Powstanie basenik przy SP nr 10

Powstanie basenik przy SP nr 10

Wygląda na to, że jeszcze w tym półroczu rozpocznie się długo oczekiwana budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze. Potwierdziły się niestety obawy, że będzie to bardzo mały obiekt.

O tej inwestycji mówiło się od wielu lat. 2 miliony złotych na to zadanie przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, 1,25 miliona złotych miasto pozyskało także z budżetu województwa dolnośląskiego.

Miasto ogłosiło przetarg i niestety, potwierdziły się wcześniejsze głosy, że będzie to obiekt bardzo mały. Budowany jest w ramach pilotażowego programu „Dolnośląski Delfinek”, który zakłada budowę niewielkich obiektów do nauki pływania. Ze specyfikacji zamówienia wynika, że niecka basenowa (ze stali nierdzewnej) będzie miała wymiary 8,5 na niespełna 17 metrów, a głębokość od niecałych 90 cm do 1,32 m. Będzie zawierała cztery tory pływackie.
Na tak małym basenie nie ma mowy o organizacji zawodów dla dzieci czy młodzieży, bo te odbywają się na basenach 25-metrowych.
Obiekt będzie połączony łącznikiem z budynkiem szkoły, wokół niego przewidziano elementy małej architektury, np. ławeczki.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na przełomie marca i kwietnia zostanie wyłoniony wykonawca. Budowa ma zakończyć się do 27 sierpnia przyszłego roku.
 

Komentarze (11)

W 2006 czy 2007 roku złożyłem ako radny i szef komisji oświaty, wniosek o budowę basenu przy szkole nr 10 oraz przy 3.
Cóż, musiało minąć ponad 10 lat aby zaczęto stawiać pierwsze kroki do budowy basenu.
Podobnie dopiero po 10 latach ruszono z remontem ulicy Wyczółkowskiego.
Może odkopiecie jeszcze jakieś inne wnioski z tego okresu;)

Chwalisz się, czy żalisz? Mamy bić brawo? Będziesz startował na radnego w przyszłej kadencji i rozpocząłeś już kampanię wyborczą?

Lepiej, niech się pan pochwali, pisowcu, gdzie pan teraz pracuje. To ciekawe, prawda?

A ty kodowcu gdzie ściągasz kasę?

Pan Wojciech jest dyrektorem do spraw handlu i marketingu w Ceramice Bolesławiec :)
Ot Dyrektor

Czyli w spółce skarbu Państwa. Kolejny do listy misiewicze.pl

Gdzie pracuje skoro to takie ciekawe?

Szkoda pieniędzy!!!

Ja tego nie pojmuję. Po co w 70 tysięcznym mieście kolejny basen? Są już termy, basen w SP 11, kolegium, wiele komercyjnych aqua w okolicy. Czy nie lepiej wzorem czeskich miasteczek wybudować porządne całoroczne lodowisko? Byłoby jakieś urozmaicenie. Sam nie jestem entuzjastą łyżew, ale myślę że sporo osób niekoniecznie lubi pływać, a i wśród tych co pływają pewnie są chętnie się poślizgają. Jestem przekonany że na masową rekreację bardziej zadziałałby zestaw basen+lodowisko niż basen+basen.

A mi wystarczy, że moje dzieci nauczą się w tym baseniku pływać.
Podobne baseny są w Legnicy,Górze, Strzegomiu i dzieci są zadowolone.
Starsi mieszkańcy mogą z nich korzystać po godzinach.

Uważam, że jednym z głównych zadań dla władz nowej kadencji winna być budowa hali wielofunkcyjnej z wymiarami do pełnowymiarowego lodowiska (coś na wzór hali w Libercu, może nieco mniejszej)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.