Pożar budynku w Cieplicach

Pożar budynku w Cieplicach

Nie wiadomo co było przyczyną pożaru starego niezamieszkałego budynku przy ul. Wojewódzkiej w Cieplicach, w sąsiedztwie hurtowni Rembud. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny. Wszystko wskazuje na to, że w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. 

 

Ogień w budynku pojawił się przed godziną 15.00. Strażacy przybyli w kilka minut, bo jednostka zlokalizowana jest około kilometra od miejsca zdarzenia. W krótkim czasie ogień objął cały dach. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny. - Brało w niej udział dziesięć zastępów straży pożarnej, w tym siedem to jednostki Państwowej Straży Pożarnej, a trzy Ochotniczej Straży Pożarnej. Po ugaszeniu ognia strażacy prowadzili prace rozbiórkowe, aby zlikwiować wszystkie źródła ognia. Na szczęście budynek był niezamieszkały - powiedział nam st. kapitan Michał Jeremenko, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP w Jeleniej Górze. Policja ustali prawdopodobne przyczyny zdarzenia. Trwają próby  skontaktowania się z właścicielem nieruchomości.   

DSC_1764.jpg
DSC_1767.jpg
DSC_1772.jpg
DSC_1785.jpg
DSC_1790.jpg
DSC_1791.jpg

Komentarze (7)

Około 15 a tak ciemno?

Chłopaki z portalu nie zdążyli.

K......o co to sie nudzi mlodziez kwiat narodu podpalacz osraniec.....

,,za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to kazdy chcial mieszkac w cieplicach,ale wszystkie budynki byly zajete.Obecnie,Polakom nic nie potrzeba,.. bo ich po poprostu nie ma

Jak to w końcu było z tym domem ? Był on niezamieszkaŁY czy niezamieszkaNY ? Jedna litera może czynić wielką różnicę...

5 sekund wyszukiwania na googlach:
"Mieszkanie może być zamieszkałe i zamieszkane, bez różnicy. Oba te wyrazy wyłamują się z reguły: zamieszkały dlatego, że odczasownikowe przymiotniki o zakończeniu -ały mają zwykle znaczenie 'taki, który coś zrobił', por. oniemiały ' taki, który oniemiał', zmurszały 'taki, który zmurszał' itp.; zamieszkany natomiast dlatego, że tylko pozornie jest imiesłowem biernym (mieszkania czy domu nie można przecież zamieszkać, choć – rzecz ciekawa – można je zamieszkiwać)."

Kto jest zainteresowany działką?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.