Prąd wciąż drogi, kiedy obiecane obniżki?

Prąd wciąż drogi, kiedy obiecane obniżki?

Premier Mateusz Morawiecki i minister Krzysztof Tchórzewski deklarowali jeszcze w grudniu ub. roku, że rząd zastosuje narzędzia, które pozwolą zniwelować skutki zwyżki cen energii elektrycznej, podniesione przez jej producentów. Zdaniem Premiera RP zarówno gospodarstwa domowe, jak i instytucje, przedsiębiorstwa i inne podmioty gospodarcze powinny płacić tyle za megawatogodzinę, ile płaciły na dzień 30.06. 2018.

Premier zapowiedział, że uporządkowanie tej sprawy zajmie kilka tygodni i obiecał, że do 31.03.2019 zostaną wydane akty prawne (rozporządzenia), które przywrócą ceny z roku 2018, a samorządy w sposób określony w tych rozporządzeniach otrzymają w pewnym okresie zwrot nadpłat, jakie dokonają w okresie styczeń – marzec 2019. Szczegóły miały być podane później.
- Niestety, nic w tej sprawie się nie dzieje, pomimo, że minął już nie tylko marzec, ale i kwiecień, a maj zbliża się do końca – usłyszeliśmy od służb miejskich zajmujących się tą sprawą. – Przypominamy, że w czerwcu 2018 płaciliśmy 201,60 zł/megawatogodzinę, potem podwyżka sięgnęła (po przetargu) do kwoty 350,40 zł/megawatogodzinę. Obniżono wprawdzie niedawno wartość akcyzy o z 20 do 5 zł, więc płacimy nieco mniej, to znaczy 335,40 zł za megawatogodzinę, ale miało być 201.60 zł. Obiecywanych rozporządzeń, jak nie było – tak nie ma.
W tej sytuacji nie dziwi, że wszystkie usługi (nie tylko komunalne) drożeją. Przedsiębiorcy przerzucają zwyżki cen energii na klientów, samorządy muszą ograniczać aktywność choćby inwestycyjną, czy remontową, bo nie sposób przewidzieć, czy ceny roku ubiegłego będą przywrócone zgodnie z obietnicami rządu.
Sprawa różnicy wydatków nie jest bagatelna, bo przecież wszystkie placówki miejskie korzystają z energii – szkoły, przedszkola, instytucje kultury, serwis usług komunalnych (utylizacja ścieków, czy odpadów stałych) też wymaga użycia energii. Gdyby wziąć pod uwagę konkrety – tylko w granicach Jeleniej Góry istnieje 8.768 latarń miejskich, oświetlających ulice i place (nie licząc dodanych ostatnio prawie 150 oświetlających nową obwodnicę Maciejowej). Różnica w cenie energii sięga niemal 70%, więc nie jest obojętne, czy realizacja obietnicy remiera RP nastąpi z ważnością od 31.03., czy dopiero w czerwcu, czy też deklarujący obniżkę nie będzie o tym pamiętał. 

Komentarze (31)

Mateuszek kłamczuszek.

Przecież premier jak powiedział, to powiedział! Po uj drążyć temat! Obiecał? Obiecał! Przecież nie musi się spełnić!

No i gdzie są ci PiS-owscy hejterzy, co "wieszali psy" na naszym Prezydencie, że rzekomo "zawalił" sprawę opłat za prąd komunalny? "Dyni dudy d*** na płask, bęben blacha muzyka" - jak nastąpi obniżka - wszędzie, nie tylko w Jeleniej Górze!

Nerwowo czekają na wytyczne...

Teraz po ukazaniu się filmu braci Sekielskich mają inne priorytety.

KE - 44% PiS - 33% Prawie 11 punktów przewagi Koalicji Obywatelskiej nad PiS. (PiS spadek o 6 punktów w ciągu tygodnia). Wiosna 9 punktów, Konfederacja prawie 7.

ZAPOWIADA SIĘ NOKAUT!
Od dziś wielka sra.czka na Nowogrodzkiej :D :D :D

Już wytrzeźwialeś????

Prezes w swojej łaskawości, na konwencji wyborczej - był łaskaw dzisiaj powiedzieć: "największym intelektem w Europie jest prof. Legutko"! Ten sam który niedawno powiedział, że molestowanie 12 latka, to nie jest pedofilia, a pederastia, podobnie jak w starożytnej Grecji... I tacy intelektualiści mają reprezentować Polskę na forum PE! Zgroza!!!

Nie muszę, bo cały czas jestem trzeźwa.

W sondażach Wybiórczej , TiVieNu, Wirusalnej Polski, czy Newsrika zawsze KE jest na pierwszym miejscu. Oni sondaże robią chyba w swoich redakcjach.

wśród zwolenników

Jak to było gdy zawiła z sokołem obiecał że nie będzie podwyżki cen wody .Niby cena wody nie wzrosla ale opłata abonamentowa o kilkaset% za główny wodomierz to i owszem .to jak dotrzymał słowa czy nie.Odnosnie ceny prądu gdyby Tusk nie sprzedał naszych limitów CO2 i gdyby PO nie głosowało za pakietem klimatycznym to cena z pewnością była by mniejsza.Podsumowujac wina rudzielca i PO

POpaprańcy dostali po flaszce wódki

Dzieci platfusiate dostały swój artykuł. Możecie poużywać sobie. Ot taka forma masochistyczna . Ja umieram ze śmiechu jak widzę co musi zrobić POKO żeby zdobyć jeden punkcik w sondażach, jakich chwytów musi sięgać, jakie grupy społeczne musi wykorzystać. A na PiS głosują po prostu ci, którzy ich popierają i nie muszą wspierać się filmami, ganianiem w wymyślonych protestach z pracownikami oświaty, albo robieniem jednej śmiesznej partii składającej się z kilku różnych - odmiennie programowych ( chociaż program to w tych partiach rzecz fikcyjna ). A teraz dzieci platfusiate, start, możecie mnie minusować i obrzucać obelgami - w tym jesteście najlepsi.

Gdyby PO za swoich 8 lat spełniło tyle co PiS przez kilka lat swoich rządów to byłoby naprawdę super. A PO nie spełniło po prostu nic. Mało tego , zarypało miliardy z OFE, żeby dziurę budżetową załatać, podniosło wiek emerytalny, olało służbę zdrowia, pozwoliło mafii vatowskiej na swobodne działanie, nic nie zrobiło w sprawie afery Amber, chciało sprzedać LOT i kilka strategicznych firm państwowych ( nie wspominając o tych sprzedanych za grosze ). A wy tutaj wyjeżdżacie z prądem? Morawiecki, jak obiecał tak spełni obietnicę.

PO realizowało program Polska w budowie, ale co tam dla ciebie autostrady, renowacje parków, oczyszczalnie ścieków, gazyfikacja miast i wsi, nowe stadiony, lotniska, orliki dla dzieci, place zabaw itd. Jeśli jedynym programem PiS jest rozdawanie pieniedzy, zapewne jesteś ich benificjentem, no to nie mamy o czym rozmawiać.

Budowa autostrad odbywa się nadal i to PiS realizuje Via Baltica i Via Carpatia, co jest wielkim międzynarodowym przedsięwzięciem. A tak w ogóle to wyliczasz te wszystkie inwestycje, a nie wspominasz o tym że był one realizowane z funduszami europejskimi do których samorządy musiały dołożyć zapożyczone miliardy i w tej chwili płacimy za to w postaci podniesionych cen wody, ścieków, podatków miejskich, opłat za komunikację miejską czy miejsca parkingowe. To nei jest dziecino tak, że Unia daje. Unia dofinansowuje , a samorządy ( polskie samorządy ) pożyczają bez opamiętania miliardy złotych na zrobienie inwestycji. Nasze wnuki będą to spłacać.
Ty widzisz tylko rozdawanie pieniędzy przez PiS, bo tylko to pokazuje ci TVN. Niestety PiS również buduje te wszystkie rzeczy co wymieniłeś, tylko twoja wyuczona niechęć do PiS-u nie pozwala ci tego zaakceptować.

Obecnie trwa realizacja inwestycji pozyskanych że środków unijnych w 2014 na lata 2014-2020.zasluga PiS w tym żadna. Jest za to pewne że środki na kolejne rozdanie 2020-2027 zostaną obciete za łamanie konstytucji i deforme sądownictwa itp.

Wspomniałeś o lotniskach zobacz statystyki lotniska w Zielonej Górze ,Modlinie ,Rzeszowie .Nie napisałeś ile firm upadło podczas budowy tych autostrad i stadionów .Upadło bo nie dostało pieniedzy za wykonane usługi.Wole zeby PiS rozdawał niż PO wydawało

Rumunska Pan da woli dostawać , ale ktoś kto pracuje i płaci podatki woli gdy państwo inwestuje w infrastrukturę, z której każdy korzysta.

To temat zastępczy? A może artykuł o tym jak niszczeje pałacyk na Zabobrzu za grube miliony?

Pałacyk ma popasc w ruine aby za złotówkę mógł go kupić członek "rodziny".

Prąd z wyngla najdroższy. Ale przynajmniej górnicy zadowoleni.

Notowania spadają, zatem trzeba było w panice obiecać niepełnosprawnym "jakieś" pieniądze (nie wiadomo kiedy), by ratować sytuację przed czwartkowym protestem. Tylko, że Oni pamiętają jak zostali potraktowani w czasie protestu w Sejmie!
Tak z ciekawości zapytam: co miłościwie nam panujący rząd wymyśli przed wyborami parlamentarnymi, czy da innym pracownikom prokuratur, sądów, pocztowcom, kolejarzom,pielęgniarkom,lekarzom, rehabilitantom itd, itd po 500+?

To nieprawda, rząd obecnie dba o niepełnosprawnych bardziej niż wszystkie inne rządy do tej pory! Wzrost opiekuńczego o 250 procent przez dwa lata , to nic?

Aha, to ten niedawny strajk niepełnosprawnych w Sejmie, to był tylko i wyłącznie w sprawie obalenia rządu? Czy tak należy rozumieć "wdzięczność" strajkujących za te 250% pomocy????

Dzisiaj dostaliśmy nową ofertę od Taurona. Stara umowa w C12a Strefa 1- 380 zł za MWh obecna 475 zł (netto) Strefa 2- Stara cena 240 zł nowa cena 337 zł. To jest rozbój w biały dzień, musimy podnieść ceny za usługi.

Nie potrafisz czytać faktur. Jest wyraźna obniżka, ale POwskie lemingi wolą mówić, że 300 to więcej niż 200!

Wszyscy dostają faktury za prąd, ale tylko u ciebie podwyżka. Nie kłam na forach. Ja prowadzę firmę, znajomi prowadzą firmy i nikt nie ma podwyżki prądu. Platfusy są dobre w kłamaniu. Nie jest to pierwszy raz. Na wasze nieszczęście ludzie mają internet i potrafią sprawdzić informacje, te prawdziwe.

Zbieranie pustych puszek to jeszcze nie prowadzenie firmy. To tak dla wiadomości twojej i twoich znajomych.

Jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia to się pisze właśnie takie bzdury o zbieraniu puszek. Żal mi ciebie bo intelektem nie dorastasz pięciolatkowi.

Stwierdzenie "platfusy" i chwalenie się prowadzeniem firmy (ciekawe jakiej, pewnie sprzedaż na allegro), wskazuje jednoznacznie, że ukończenie dwóch klas podstawówki, to musiał być dla ciebie koszmarny wysiłek. I na drugi raz poczytaj o zasadach stosowania przecinków, przyda ci się podczas sprzedaży chińskich majtek na allegro. aha, i poproś kogoś starszego o pomoc, bo myślenie przez 24 godziny nad odpowiedzią lokuje cię, mniej więcej, pomiędzy Kononowiczem a Pawłowicz.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.