Prestiżowy kongres medyczny w Jeleniej Górze

Fot.UM Jelenia Góra

Dzisiaj kończy się zorganizowany w Jeleniej Górze trzydniowy VII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej – 28. Zimowa Konferencja Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii. Organizatorem przedsięwzięcia i przewodniczącym komitetu jest wybitny specjalista w tej branży, prof. Juliusz Jakubaszko.

- Mamy ogromną satysfakcję, jako samorząd, że organizatorzy Kongresu wybrali Jelenią Górę jako miejsce jego przeprowadzenia – powiedział Prezydent Miasta, Jerzy Łużniak. – Kongres jest jednym z najpoważniejszych medycznych zgromadzeń w tej dziedzinie, a region jeleniogórski wymaga wyjątkowych działań medycznych ze względu na rosnącą gamę przedsięwzięć – turystycznych i sportowych – które powinny zyskać optymalną „osłonę medyczną”, bo sporo ekstremalnych dyscyplin, poszukiwanych przez młodych ludzi jest dużą atrakcją, ale też niesie za sobą wiele niebezpieczeństw.
W programie Kongresu przewidziano m.in. zajęcia warsztatowe, wysokospecjalizowane (np. „Proceduralne USG – dostęp naczyniowy – w praktyce SOR”, „Mechaniczna kompresja klatki piersiowej i monitorowanie funkcji życiowych”, „Wspomaganie wentylacji w praktyce medycyny ratunkowej” i in.)
W ramach kongresu zorganizowano sesje plenarne, z kilkunastoma arcyciekawymi tematami, w tym „Wartość medycyny ratunkowej w nowoczesnej ochronie zdrowia”, prowadzonym przez Terrence Mulligana, „Kto powinien kierować leczeniem ratunkowym i kształceniem rezydentów” – Lisy Moreno-Walton, czy „Aspekty społeczne modyfikujące wymagania europejskie wobec medycyny ratunkowej” – Luisa Garcia-Castrillo.
- Wykorzystamy ten Kongres do promowania miasta w świecie medycznym – powiedział J. Łużniak. – To specyficzna grupa wyjątkowych specjalistów i ich opinia w ich środowiskach o atrakcjach Jeleniej Góry i regionu będzie z pewnością dobrze odbierana.

Komentarze (2)

konferencja medycyny ratunkowej w Jeleniej górze, a czy ktoś ze szpitala jeleniogórskiego w niej uczestniczył?ciekawe...

Prestiżowy kongres medyczny w Jeleniej Górze, a szpital na bardzo lichym poziomie. Paradoks taki . Na zasadzie możemy sobie pogadać , ale leczenie zostaje jak w średniowieczu?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.