Prezydent i jeleniogórscy radni zaprzysiężeni

Prezydent i jeleniogórscy radni zaprzysiężeni

Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry złożył dzisiaj (20 listopada) ślubowanie na uroczystej, pierwszej sesji rady miejskiej. Odebrał łańcuch prezydenta miasta i rozpoczął swoje 5-letnie urzędowanie. Ślubowanie złożyli także jeleniogórscy radni. Pierwszą uchwałę, którą podjęli był wybór przewodniczącego rady miejskiej. Został nim Wojciech Chadży, radny Koalicji Obywatelskiej.

Większość radnych oraz prezydent słowa przysięgi kończyli słowami "Tak mi dopomóż Bóg".

Prezydent mieszkańców

- Będę prezydentem wszystkich mieszkańców – deklarował Jerzy Łużniak. Jeszcze raz podziękował im za wybór i zaufanie.

Podkreślił, że po raz pierwszy w historii miasta prezydent ma za sobą większość w radzie miasta. -To dobrze wróży na przyszłość. - Jesteśmy jedną drużyną- podkreślał. - Jelenia Góra jest naszym wspólnym domem i wraz z radymi będziemy o niego dbać i go rozwijać – obiecał prezydent.

Zmiany w urzędzie miasta i w budżecie

Jerzy Łużniak zdradził, że przygotowuje zmiany organizacyjne w urzędzie miasta. Nowa struktura magistratu pozwoli jego zdaniem na szybsze reagowanie na potrzeby mieszkańców. Zmiany będą wzorowane na strukturze dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego.

Prezydent zapowiedział także wprowadzenie poprawek do przyszłorocznego budżetu, by zrealizować obietnice, które dał mieszkańcom podczas kampanii wyborczej.

Nie wiadomo na razie, kto zostanie zastępcą prezydenta Jeleniej Góry i ilu ich będzie (dwóch czy jeden). - Kiedy będę gotowy, to zgłoszę mieszkańcom osoby, które będą ze mną najbliżej współpracować – zapowiedział Jerzy Łużniak.

Urzędnicy pokazali, że potrafią szybko reagować na zmiany. Gdy tylko prezydent złożył ślubowanie, w czasie przerwy odkręcono tabliczkę przy drzwiach z nazwiskiem Marcina Zawiły, odchodzącego szefa miasta i przykręcono nową z nazwiskiem Jerzego Łużniaka.

- Osiem lat wyczerpującej pracy za mną. Pora na zmiany i cieszę się, że zostawiam miasto w dobrych rękach – mówił Marcin Zawiła. Pogratulował nie tylko nowemu szefowi miasta, ale także swojej żonie Gabrieli, która została radną Jeleniej Góry.

Wybór przewodniczącego niemal jednogłośny

Jerzy Łużniak mówił, że ma nadzieję, iż rada miejska będzie pracować harmonijnie i bez pogłębiania podziałów i bez sporów. Dobrym prognostykiem mógł być wybór przewodniczącego rady miejskiej Jeleniej Góry.

Głośne uuuuu.... rozległo się, gdy Rafał Szymański, radny PiS zgłosił kandydaturę Wojciecha Chadżego z Koalicji Obywatelskiej. Tego nikt się nie spodziewał, bo przecież teoretycznie to kandydat z przeciwnego obozu.

Rafał Szymański krótko uzasadnił swoją propozycję. - Wojciech Chadży, którego znam z poprzednich kadencji, jest pracowitym radnym, wyważonym, umiejącym wypracowywać kompromisy. To będzie dla nas zaszczyt móc pracować pod jego przewodnictwem – podkreślił Rafał Szymański.

Wojciech Chadży był jedynym kandydatem na przewodniczącego rady. Głosowało na niego 20 radnych, jeden radny  wstrzymał się od głosu, 1 głos był nieważny.

- Czas sporów politycznych dobiegł końca. Jestem otwarty na współpracę z całą radą i gotowy do konstruktywnych działań – zapowiedział przewodniczący.

Nazwiska wiceprzewodniczących rady miejskiej powinnyśmy poznać na kolejnej sesji. Na razie 7 i 8 grudnia radni będą się szkolić z ustawy o samorządzie.

Nowa radna

Podczas inauguracyjnej sesji komisarz wyborczy ogłosił wygaśnięcie mandatu radnego Jerzego Łużniaka, który został prezydentem miasta. Na jego miejsce do rady weszła Aneta Koledo (Koalicja Obywatelska), która była kolejna na liście wyborczej.

Sesję prowadziła Anna Bałkowska, radna senior. Wprowadziła serdeczną atmosferę, zwracając się do niektórych radnych po imieniu i przygotowując osobne życzenia dla prezydentów odchodzącego oraz nowego i dla nowego przewodniczącego rady miejskiej.

sesja 20.11 (1).jpg
sesja 20.11 (2).jpg
sesja 20.11 (3).jpg
sesja 20.11 (4).jpg
sesja 20.11 (5).jpg
sesja 20.11 (6).jpg
sesja 20.11 (7).jpg
sesja 20.11 (9).jpg
sesja 20.11 (10).jpg
sesja 20.11 (11).jpg
sesja 20.11 (12).jpg
sesja 20.11 (15).jpg
sesja 20.11 (16).jpg
sesja 20.11 (18).jpg
sesja 20.11 (19).jpg
sesja 20.11 (20).jpg
sesja 20.11 (21).jpg
sesja 20.11 (23).jpg
sesja 20.11 (24).jpg
sesja 20.11 (25).jpg
sesja 20.11 (26).jpg
sesja 20.11 (28).jpg
sesja 20.11 (29).jpg
sesja 20.11 (31).jpg
sesja 20.11 (32).jpg
sesja 20.11 (34).jpg
sesja 20.11 (35).jpg
sesja 20.11 (36).jpg
sesja 20.11 (38).jpg
sesja 20.11 (39).jpg
sesja 20.11 (40).jpg
sesja 20.11 (41).jpg
sesja 20.11 (42).jpg
sesja 20.11 (43).jpg
sesja 20.11 (44).jpg
sesja 20.11 (45).jpg

Komentarze (14)

Powieszono tabliczkę bo formalnie Marcin Zawiła nie jest prezydentem a od kilku tygodni wiadomo kto został!:-) Po prostu wypełnili swój obowiązek. Według mnie nie dopełnili pozostawiając tabliczkę z nazwiskiem byłego zastępcy. Zgodnie z prawem w momencie odejścia prezydenta wszyscy jego zastępcy przestają zajmować stanowisko zastępcy, bo Jerzy Łużniak nie powołał jeszcze swojego.

Gucio Ty to jestes wazeliniarz czekasz pewnie na wybory parlamentarne a potem jak PO wygra to bedziesz fachowiec nie od łazni tylko fachman w ..

Radny Szymański poszedł bez mydła pewno liczy na fuchę przewodniczącego komisji kultury.

No to zobaczymy jak ten Bóg będzie pomagał przysięgającym radnym. Choć z drugiej strony to świetna asekuracja - będzie na kogo zwalić niepowodzenia.

Bedzie tak samo pomagał jak Tobie, gdy rodzice Ciebie chrzcili XD

czekamy na efekty tj: podwyzki cen wody,scieków, śmieci,podatku od nieruchomości,opłaty parkingowej,klimatycznej,za pochówek,wjazd na cmentarz,biletów mzk.Czekamy na nowe etaty w spółkach miejsckich i podmiotach zaleznych.

Zgodnie z obowiązującym trendem i zapowiedziami dobrej zmiany nowe etaty w spółkach miejskich i podmiotach zależnych najeżą się tylko i wyłącznie pisiorom.

A ja czekam na zmniejszenie zadłużenia naszego miasta.

Nic się nie zmieni!POzostają stare układy, starzy naczelnicy, prezesi spółek,itd.

Pare nowych osób, Pani Wojtowicz zrobi ,,Górkę” na Zabobrzu ? Raczej tak bo ,,Nasza”Radna koło swojego prywatnego interesu musi mieć ladnie( Szkoła nauki jazdy jej męża). Cóż pożyjemy zobaczymy jak będzie wyglądała estetyka osiedla, czy boksy z odpadami będą tak śmierdzieć jak tego lata. Mieszkańcy będą się przyglądać Zabobrzanskim Radnym.

Dzień żałoby - zaczyna się okres pogłębiania dołu w którym już miasto jest od kilku kadencji.

Skompromitowani ,łażąc w d pisiakom.We Wrocku szefem sejmiku ,u nas szefem rady.Tylko kto mi wyjaśni ,co to oznacza zgrupowanie samorządowych bezpartyjnych.?To ,że przystawki PIS to widać i czuć.

Ciekawe, że na wspólnym zdjęciu nie ma wszystkich radnych. Już się zaczęło obrażanie na...? "olewanie" Rady?

Nie ma na foto Ładzinskiego bo i ma mine skwaszoną . Nie ma co promować dr*** "dobrodzieja "koniukturalisty i kiepskiego pracodawcy w JG.....czas jego i układów minął...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.