Prezydent Kwaśniewski w Jeleniej Górze

Prezydent Kwaśniewski w Jeleniej Górze

- Polska zasługuje na dobrych gospodarzy oraz wiodące miejsce w Europie – podkreślał były Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski podczas wczorajszego spotkania w Jeleniej Górze.

9 października, podczas spotkania jeleniogórzan z byłym Prezydentem RP, Zdrojowy Teatr Animacji wypełniony był w całości. Dyskusja dotyczyła nie tylko zbliżających się wyborów samorządowych, lecz koncentrowała się także na pozycji Polski w Europie i świecie, obecności lewicy w polskim życiu politycznym oraz zagrożeniach wynikających z polityki obecnych władz państwa.
Aleksander Kwaśniewski podkreślał wagę polskich osiągnięć, zapoczątkowanych pokojowymi przemianami roku 1989, a zwieńczonych członkostwem w Unii Europejskiej. Zwierzył się, iż najpiękniejszym wieczorem w jego życiu był moment, gdy oficjalnie ogłoszono członkostwo Polski w Unii, a nastrój ludzi na ulicach był taki, „…jakbyśmy zdobyli mistrzostwo świata w piłce nożnej.” Przypomniał, że 14 lat obecności w europejskiej rodzinie zaowocowało otwarciem granic, przypływem kolosalnych pieniędzy, dzięki którym możliwe stało się radykalne unowocześnienie infrastruktury, a przede wszystkim – wprowadzeniem w Polsce mechanizmów demokratycznych na szeroką skalę.
Odpowiadając na pytanie, dlaczego politycy Prawa i Sprawiedliwości przyjmują postawę antyunijną, Aleksander Kwaśniewski stwierdził, że środowisko to nie rozumie idei jedności europejskiej, traktując Unię jako „wygodny bankomat”, z którego można brać pieniądze bez żadnych zobowiązań. Tymczasem Unia Europejska zasadza się na wspólnocie wartości, a Polacy aspirowali do tej wspólnoty 14 lat. Antyunijna retoryka PiS-u wpisuje Polskę w grono państw nastawionych antyeuropejsko – Węgry Orbana, Rosję Putina – i sprawia, że tracimy latami wypracowywane zaufanie, a obecna polityka zagraniczna naszego kraju kompletnie nie przystaje do współczesnych czasów i zagrożeń.
Były Prezydent RP poruszył również kwestię obecności lewicy w polskim życiu politycznym. Podkreślił, że lewica, po niepowodzeniach 2015 r., musi wrócić do gry w imię normalizacji polskiej sceny politycznej, a nadchodzące wybory samorządowe powinny stać się okazją do mobilizacji lewicowego elektoratu i drogą do odzyskania znaczenia tej formacji politycznej:
- Gdyby koalicja partii lewicowych znalazła się przed trzema laty w parlamencie, Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby mniej mandatów. Polska demokracja, polityka i przyszłość będzie o wiele lepsza z lewicą niż bez lewicy – stwierdził gość.
Odnosząc się do nadchodzących wyborów samorządowych, Aleksander Kwaśniewski wyraził obawę, by „warszawskie spory i animozje” nie przeniosły się na życie lokalnych społeczności. Nawoływał do świadomego udziału w wyborach samorządowych, aby po 21 października samorządy stały się jeszcze mocniejsze i żeby na ich czele stanęli przede wszystkim dobrzy gospodarze.
Wizytę Prezydenta RP w latach 1995-2004 zorganizował jeleniogórski Sojusz Lewicy Demokratycznej. Przed spotkaniem w cieplickim teatrze Aleksander Kwaśniewski, towarzystwie członków SLD członków – Piotra Paczóskiego, Józefa Kusiaka oraz Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej, złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Spotkał się również z przedstawicielami emerytów wojskowych, z gen. Bronisławem Peikertem na czele. Wspólnie złożono wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Wolność Krzyżami Się Mierzy”, a płk Edward Basałygo wręczył prezydentowi album pt. „Tam za górą jest granica”. 

A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 001.JPG
A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 002.JPG
A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 005.JPG
A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 006.JPG
A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 007.JPG
A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 008.JPG
A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 010.JPG
A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 014.JPG
A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 017.JPG
A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 019.JPG
A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 023.JPG
A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 025.JPG
A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 026.JPG
A. KWAŚNIEWSKI W JG, 9.10.2018 027.JPG

Komentarze (20)

łubu dubu łubu dubu...Bardziej tendencyjnego artykółu nie mozna było napisac

Za "artykół" masz jak zwykle wieczorem wpi.erdol!

A ty misiaczku za agresję będziesz ssał parówkę...

Wolę parówkę, niż twojego fyflaczka... Znalazłeś go ostatnio, jak się chłopcy z klubu z tobą bawili? Płakałeś, że zniknął...

Gdyby KTOKOLWIEK z przeciwnych prezydentowi Kwaśniewskiemu ugrupowań politycznych objawił się podczas dyskusji z jakimś sensownym pytaniem czy krytyką - uwierz, Misiu, znalazłoby się to w ARTYKULE.

komuniści nie przepadali za żydami. Wprowadzili ich do władzy po Okrągłym Stole żeby zagwarantować sobie bezkarność. Z tego samego powodu wcześniej zniesiono kare śmierci. Gdyby Polaki przejeli media i sądy wielu komunistów trafiło by za kratki.
Media kontrolowane przez środowisko GW (ojciec Michnika Ozjasz Szechter) były tak skuteczne, że ja do roku ok. 2000 byłem przekonany, że żydzi to teoria spiskowa a po OS zapanowała demokracja. Tak mając media można og****ć naród.

Przecież ciebie jeszcze nie było w 2000 roku! Coś ci się popiętroliło!

Bili pokłony? Machali czerwonymi chorągiewkami? Mocno klaskali? Musiało być cudownie . Jeszcze pewnie zapach się unosi .

pewnie pijany

[quote=stachu]pewnie pijany[/quote]

Na zdjęciu nr.1 wychodzi z bagażnika?

Oczekujecie zmian popierając stare twarze.
Amnezja polityczna na dodatek zbiorowa.
Przy okazji przypominam o wyczynach Pana Kwaśniewskiego z Charkowa. To jest tak jakby być dumny ze spotkania żula w parku.

Polska zasluguje na dobrych gospodarzy. Tak Panie Prezydencie to prawda.Natomiast na pewno nie jest to PO-SLD-PSL. Wy nasz kraj i nasze miasto doprowadzoliscie do tego,ze 3 miliony z calego panstwa a 17 tysiecy z Jeleniej Gory musialo uciekac za granice. Na szczescie spoleczenstwo poznalo sie na was, i dlatego do gospodarowaniem naszym PIEKNYM PANSTWEM wybralo PIS.I wyglada na to,ze to byl dobry wybor.

Czego ani wy ani Niemcy nie mogo przebolec.I z tego powodu taki zmasowany atak. Ulica i zagranica.

Anonimeklixolixo, kazmirz znowu nadaje ze swojej jamy oklejonej plakatami jarka i antosia... Walisz gruchę do tych plakatów, napletku menela?

Nie wychodzą ci wyzwiska w postaci zdań, to może następnym razem po prostu wylicz je w kolumience ponumerowane.

Chyba masz problem z czytaniem albo rozumieniem. Albo jedno i drugie, głąbie.

Ja jak chcę pooglądać wykopaliska to jadę na jakieś zamczysko. I wcale nie muszę sztucznie klaskać i się uśmiechać.

Ćpun komunista Kwaśniewski!

Szmatławiec Kwaśniewski przyjechał do komunistycznej J.Góry.

Czerwona Kotlina Jeleniogórska, była nią, jest i będzie. Mordy czerwone obsadzili stanowiska dobrze płatne dożywotnio. I tutaj nic się nie zmieni przez następne 30 lat. A ludzi wyjedzie jeszcze więcej

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.