Prezydent Łużniak przedstawił zastępców

Fot. UM Jelenia Góra

Janusz Łyczko i Konrad Sikora pełnić będą funkcje wiceprezydentów miasta. Swoich zastępców przedstawił dziś (poniedziałek, 3 grudnia) prezydent miasta Jerzy Łużniak.

Janusz Łyczko, od dziś I wiceprezydent miasta - odpowiedzialny za gospodarkę komunalną, politykę społeczną, zdrowie i nieruchomości - dotąd był kierownikiem działu świadczeń rodzinnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w służbie ochrony zdrowia.
Konrad Sikora, wiceprezydent z ramienia Nowoczesnej, będzie sprawował pieczę nad edukacją, kulturą i sportem. W poprzedniej kadencji był przez pewien czas przewodniczącym rady miejskiej. Zawodowo był prezesem Spółdzielni Socjalnej „Patron”, zajmującej się aktywizacją osób niepełnosprawnych, a ostatnio animatorem w Sudeckim Instytucie Rozwoju Regionalnego.
Prezydent Łużnik zapowiedział też wprowadzenie nowej struktury urzędu miasta. Planowane jest powołanie departamentów w miejsce wydziałów. Ma to zwiększyć kompetencje i autonomie tych ogniw, a tym samym przyspieszyć podejmowanie przez nie decyzji.
 

Komentarze (27)

Poseł Marzena Machałek (PiS) przyczyniła się również do wyboru na prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

Machałek w ogóle nie pomogła w kampanii wyborczej na prezydenta jelonki Krzysiowi Mrozowi i tym samym pomogła Łużniakowi wygrać. Ta bulwersująca sprawa powinna dotrzeć do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Daruj, Mróz od początku nie miał szans i sam nawet nie chciał wygrać. Na co mu zarządzanie upadającym miastem i to jeszcze z opozycyjną radą miejską. Facet został wystawiony, bo ktoś musiał. A za "pomoc Łużniakowi" Mróz Machałkowej tylko by podziękował.

Dalej pisiorki, kablować jeden na drugiego, podlizywać się prezesowi.Poczujecie się swojsko...

Krzysztof Mróz zajął piękne 2 miejsce w wyborach na prezydenta Jeleniej Góry.
Gdyby poseł Machałek pomogła Mrozowi, to Mróz zostałby prezydentem. Postawa Machałek bulwersuje działaczy PiS. Machałek powinno się usunąć z PiS.

Gościu, masz obsesję na temat pani M.
Są specjaliści od leczenia głowy

Portal WP w dniu 04.09.2017 r. napisał ciekawy artykuł na temat poseł Marzeny Machałek.

Tytuł artykułu: "Kompromitacja wiceminister edukacji. Internauci: to skandal".
Cytuję artykuł:
"Reforma edukacji budzi wiele kontrowersji zarówno w środowisku nauczycielskim, jak i wśród rodziców. Przysłowiowej oliwy do ognia dolała wiceminister edukacji Marzena Machałek. Na pytanie o liczbę zwolnionych nauczycieli odpowiedziała: "nie wiem". Internauci nie kryją oburzenia".

ciekawe jakim był prezesem firmy patro niech ktos wypowie. i tym animatorem

SLD padło to wywalił Paczóskiego, Nowoczesna pada to i Sikorę niedługo też trzeba będzie wyrzucić?
p.s.
TO stanowisko dla Pana Sikory to w ramach kształcenia gimbazy?

ZMiana nazwy "wydział" na "departament" to dopiero reforma. Zmienią się głównie tabliczki i pieczątki - to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Co za idiota to wymyślił?

No i wreszcie mamy władzę w Jeleniej Górze, której nie trzeba się wstydzić. Wreszcie są to kompetentne osoby wykształcone, i które nie przynoszą wstydu swoim zachowaniem...przede wszystkim mamy trzech erudytów i specjalistów
Gratuluję wszystkim trzem, bo wreszcie na tych stanowiskach są właściwe osoby. A pomoc pani Machałek kandydatowi PISu i tak nie była potrzebna bo w tym rejonie PiS nigdy nie wygra najważniejszego stanowiska.. zbyt dużo wykształconych humanistów tu mieszka.

Z tym departamentem jaja jak berety.A u żabojadów rozróby.Bo mają depatamenty.

-"Prezydent Łużnik zapowiedział też wprowadzenie nowej struktury urzędu miasta. Planowane jest powołanie departamentów w miejsce wydziałów. Ma to zwiększyć kompetencje i autonomie tych ogniw, a tym samym przyspieszyć podejmowanie przez nie decyzji."

A tak od strony gospodarczej, dla ludzi ? Dla przedsiębiorców ? Dla turystów ? Nic. Czyli kit, ściema i bujanie ślepych. Kolejne lata szarej, ciemnej, pełnej lokali do wynajęcia Jeleniej Góry. Szkoda !

Nie znacie szczegółów i idei tej zmiany a już wiecie że to złe - Prorocy czy co!?!? W moim odczuciu będzie to zgrupowanie kilku wydziałów o podobnej tematyce które tak czy siak muszą ze sobą współpracować i chodzi o to aby ta współpraca była płynna i nie powodowała opóźniania działań. Np oświata, sport, turystyka, kultura razem, czy też gospodarka komunalna, mieszkaniowa, drogownictwo w jednej inwestycyjno remontowej grupie! Sam jestem ciekaw szczegółów rozwiązania.

No to Szanowny Panie Kazimierzu P- proszę o te szczegóły. Co powstanie ? Co zostanie zmienione. Nie w Urzędzie, a w mieście ?

Pewnie powstanie kilka departamentow grupujacych po kilka wydzialow (jest ich obecnie ok 20-tu). Co oznacza dodatkowe kilka (kilkanascie) stanowisk dla szefow departamentow i ich przybocznych. Obawiam sie, ze to jest glowny cel.
Czy ktow wie ile obecnie osob zatrudnia UM w JG?

Spójrz na ilość głosów oddanych na Łużniaka podczas ostatnich wyborów i weź z tego 90% - to są urzędnicy.

Jest inna przyczyna z tymi depatemantami?Otóż wydziały to były w KWPZPR.I może dlatego pan z SLD ,nie chciał być wickiem ,jak u pana Zawiły?

I zaczyna się obklejanie stołeczków przez tysiące zastępców. A Jeleniej Górze jest to potrzebne jak gwóźdź do trumny.

Moja ukochana Jelenia Góra nigdy nie miała szczęścia do włodarzy. Nikt z byłych rządzących nie miał koncepcji funkcjonowania miasta w nowych,zmieniajacych się warunkach ekonomiczno-organizacyjnych. Wybór pana Janusza Łyczko na zastępcę to dalsza zapaść. Popytajcie jaki z niego fachowiec w szpitalu w Lubaniu, czy Lwówku. Szkoda gadać. To przecież polityka. Trzeba zwiewać z tego miasta, jak najszybciej.

Całkowicie się zgadzam z opinią. Pracowałem z p. Łyczko w szpitalu. Jedno słowo tragedia.

Całkowicie się zgadzam z opinią. Pracowałem z p. Łyczko w szpitalu. Jedno słowo tragedia.

Tak się spieszył z dodawaniem kolejnych hejterskich komentarzy, że się pogubił w tym fałszerstwie :D :D

Problem w tym, że ma rację. Ten łyczko to niezły świr, ma problemy z sobą i wkrótce się wszyscy o tym przekonacie. Słowo 'porażka" jak i "tragedia" jest zbyt łagodne

Czyli będziemy mieli zasypianie na zmianie i gender. Kolejne 4 lata stracone.

Im więcej wypisujesz bzdur, tym bardziej jestem przekonany, co do stanu twojego umysłu. Gorzej już nie będzie.

Jelenia Góra nigdy nie miał aszczęścia do rządzących.To co jest teraz to jakieś nieporozumienie to wypadek przy pracy. Miasto już się zwijało od dawna. Ten aktualny Prezesio zwinie to miasto do końca. W Polsce jak zapytasz o Jelenią Górę to odpowiedz jest taka - ach to te miasto bez dróg - ta Jel. Dziura.

Jelenia Góra nigdy nie miał aszczęścia do rządzących.To co jest teraz to jakieś nieporozumienie to wypadek przy pracy. Miasto już się zwijało od dawna. Ten aktualny Prezesio zwinie to miasto do końca. W Polsce jak zapytasz o Jelenią Górę to odpowiedz jest taka - ach to te miasto bez dróg - ta Jel. Dziura.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.