Prezydent Zawiła: to był trudny rok

- Pół tysiąca mieszkańców uniknęło spirali zadłużenia - mówił M. Zawiła. Fot. ROB

– Żeby ten 2013 nie był gorszy od poprzedniego i żeby nie sprawdziły się przepowiednie pesymistów, sceptyków – mówił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła na spotkaniu norowocznym, które odbyło się w poniedziałek w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze.

Prezydent podsumował miniony rok. – Był trudny, ale kiedy przygotowałem się do tego wystąpienia doszedłem do wniosku, że z podobnymi problemami jak my borykają się też inne samorządy – powiedział. Mówił o udanych inwestycjach, jak remont Parku Zdrojowego, oddanie obwodnicy południowej, remont ulicy Karola Miarki, rozwój dzielnicy przemysłowej. – Do odnowienia termomodernizacyjnego zostały nam dwie szkoły w mieście, prawie wszystkie podstawówki mają nowoczesne place zabaw – wymieniał. Podkreślał niskie, jednocyfrowe bezrobocie a także inwestycje w sferze mieszkaniowej. – Wiele wspólnot odnawia elewacje, niektóre także z udziałem miasta – mówił wskazując na te przy Złotniczej i Drzymały. Dodał, że w ubiegłym roku około 500 zadłużonych lokatorów mieszkań komunalnych podpisało ugody, dzięki czemu uniknęli wpadnięcia w spiralę finansową.

 

Prezydent wręczył wyróżnienia trzem zakładom pracy, działającym w Jeleniej Górze. To Draexlmaier, Tauron Ekoenergia i Zakłady Drzewne w Dobiegniewie. Pierwszemu za to, że wykonał największą inwestycję w Jeleniej Górze (oddanie hali przemysłowo-magazynowej), drugiemu za spore obroty i udział w przedsięwzięciach organizowanych przez miasto. Z kolei zakłady z Dobiegniewa za to, że zdecydowały się na działanie w Jeleniej Górze. – Wymyślili coś, wynajęli halę, zatrudnili 80 osób – wymieniał M. Zawiła.

 

Podczas spotkania uhonorowano też jeleniogórzanina Patryka Woźniczaka, który otrzymał medal prezydenta RP za ofiarność i odwagę. Wręczyli mu je, obok prezydenta Zawiły, marszałek Grzegorz Schetyna i wicewojewoda dolnośląska Ewa Mańkowska. P. Woźniczak w ubiegłym roku popisał się bohaterskim wyczynem, uratował ludzi z płonącego mieszkania. Był wówczas listonoszem. Co się zmieniło w pana życiu? – pytał prowadzący spotkanie Dariusz Maląg. – Praca – odpowiedział P. Woźniczak. – Teraz pracuję w firmie ochroniarskiej.

– Czyli jest pan bliżej ratowania ludzi – odpowiedział prowadzący.

noworoczne3.jpg
IMG_4735.JPG
IMG_4736.JPG
IMG_4737.JPG
IMG_4739.JPG
IMG_4741.JPG
IMG_4743.JPG
IMG_4750.JPG
IMG_4754.JPG
IMG_4756.JPG
IMG_4757.JPG
IMG_4766.JPG
IMG_4778.JPG
IMG_4779.JPG
IMG_4782.JPG
IMG_4786.JPG
IMG_4797.JPG
IMG_4801.JPG
IMG_4808.JPG
IMG_4812.JPG
IMG_4813.JPG
IMG_4814.JPG
IMG_4826.JPG
IMG_4836.JPG
IMG_4838.JPG
IMG_4844.JPG
IMG_4847.JPG
IMG_4856.JPG
IMG_4861.JPG
IMG_4865.JPG
IMG_4868.JPG
IMG_4873.JPG
IMG_4874.JPG
IMG_4888.JPG
IMG_4891.JPG
IMG_4901.JPG
IMG_4902.JPG
IMG_4910.JPG
IMG_4919.JPG
IMG_4921.JPG
IMG_4924.JPG

Komentarze (22)

Więcej kamer na skrzyżowaniach i fotoradarów, bo czuje się zdalnie sterowaną torpedą która pragnie dobrowolnie zasilić budżet miasta.
(komentarz zawiera ironię i śladowe ilości orzechów arachidowych)

Trudny rok to dopiero będzie, ten 2013, szczególnie dla mieszkańców JG, dzieki głównie radnych (podwyżki itd.)!
Brak mi informacji, za ile został wylicytowany czerwony sweterek w serek?

a władza się nadal bawi, a ty obywatelu... płacz i płać

SWeterek poszedł za 150 zeta. ( do 15.56 ) Jak byś wiedział(ała) to byś więcej dała.

To pewnikiem jakiś uszlachetniony gatunek wełny był, ja w Tesco za 150 to w trójpaku takie widziałem, a i to była tzw. "górna półka". Ktoś wie jaka marka ? sprawię sobie taki ale taniej.

p.s. rozszyfrowałem też skrót WOŚP
Wełniane Okrycie Światłego Prezydenta

ZAWIŁA ZAPOMNIAŁ O SOBIESZOWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A GDZIE JEST WOJTAS RADNY SOBIESZOWA ????????????????????????????????????????/ WSZYSCY KTÓRZY WEJDĄ NA CIEPLUTKIE POSADKI ZAPOMINAJĄ O SPOŁECZEŃSTWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ŻENADA I WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"!!!!!!!!!!!!!!!!!"
"?????????????????"
Na wypadek gdyby się skończyły możesz sobie przekopiować. Jak będzie potrzeba mogę też wkleić małe litery, nie ma problemu.

żenująca jest ta propaganda sukcesu pana Zawiły i nowin

A tobie pogorszyło się i na oczy i słuch padło, a może nie umiesz czytać. Ostatnio, nawet na NJ24 o Wojtasie można było poczytać i to ,że upomniał się o Sobieszów ;)

--UPOMNIAŁ SIĘ O SOBIESZÓẈ̣ ???????????????? KOLEGO NIE ROZŚMIESZAJ MNIE--- ZNAM TEGO CZŁOWIEKA!!!!!!!!!!!

wojtas ? znalem ojca, bardzo porządny człowiek, syn niestety 4 litery

Takiego propagandowego bicia piany przez Zawiłę jeszcze nigdy nie słyszałem, tego lizusostwa wobec Schetyny i Pokoja! Żenada! Chyba Zawiła już kompleksowo się sypie i ta cała jego mydlana bańka wyborczych obietnic! Nie tylko dziś mówiono zatem wiele dobrego o Obrębalskim, którego spece z zawiłej ekipy nawet nie zechcieli przywitać! Ale dostrzegło go wielu obiektywnie myślących i rozsądnych ludzi! To dobrze!

Zgadzam się ze scorpionem o Sobieszowie cisza!!!!

Jeszcze powinny być rozdane nagrody dla tych co uciekli z tej kotliny i z tej biedy i bezrobocia i udało im się na zachodzie !

ŻENADA!. Co za gość, jemu już podziękujemy... Dość tej obłudy!.

Najlepiej to sie chyba udalo powciskac znajomkow z PO na dobre stanowiska.

Haha racja :)ale to kazda ekipa umie robic najlepiej...

A na koniec po kielonku i do samochodu.............rhFCei

Gratulacje dla p. Patryka za piękną postawę i odwagę .

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.