Próba wiedzy gimnazjalistów

Próba wiedzy gimnazjalistów

Od dziś (19 kwietnia) przez trzy dni uczniowie ostatnich klas gimnazjów będą się zmagać ze stresem oraz trudnymi zadaniami weryfikującymi ich wiedzę, podczas egzaminu kończącego ten etap ich edukacji szkolnej.

W Jeleniej Górze w sześciu gimnazjach do egzaminu przystąpiło 606 uczniów trzecich klas. Na początek odpowiadali na pytania z wiedzy o społeczeństwie i historii. Jeszcze dziś czeka ich test z języka polskiego. Jutro będą rozwiązywać testy z przedmiotów przyrodniczych, a po przerwie z matematyki, zaś w piątek– z języków obcych. W związku z reformą edukacji, są oni jednym z ostatnich roczników, których czeka taka próba wiedzy. Egzamin gimnazjalny ostatecznie przejdzie do historii w roku szkolnym 2018/19, kiedy to zakończy się wygaszanie tego typu szkół.
W Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, które odwiedziliśmy dziś rano do egzaminu stanęło 110 uczniów. Gimnazjaliści, z którymi rozmawialiśmy podkreślali, że mimo stresu czują się dobrze przygotowani do weryfikacji swojej wiedzy. Wszyscy zdawali sobie sprawę z wagi egzaminu, którego wynik obok ocen na świadectwie ukończenia gimnazjum jest brany pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Na dobrym napisaniu testów zależało więc przede wszystkim tym, którzy chcą kontynuować naukę w prestiżowych liceach i technikach.
 

DSC_6787.jpg
DSC_6772.jpg
DSC_6775.jpg
DSC_6776.jpg
DSC_6778.jpg
DSC_6780.jpg
DSC_6781.jpg
DSC_6782.jpg
DSC_6783.jpg
DSC_6785.jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.