Promenada będzie w tym roku

Promenada będzie w tym roku

Społecznicy ze stowarzyszenia Jeleniogórska Promenada Bobru ani na chwilę nie tracą z oczu swego celu. Tym celem jest usunięcie dzikich zarośli i wysypisk śmieci z prawego brzegu Bobru od wiaduktu kolejowego do mostu przy ulicy Lwóweckiej. Zamiast zarośli i śmieci ma być tutaj droga dla pieszych i rowerzystów łącząca Zabobrze z centrum miasta i dalej w stronę Perły Zachodu.

- Historia tej promenady jest długa i pogmatwana. Najważniejsze jednak, że mamy konieczne zgody i kwotę 120 tysięcy złotych uchwaloną na ten cel w budżecie Jeleniej Góry – wyjaśnia Eugeniusz Sosnowicz – inicjator promenady i prezes stowarzyszenia JPB – Praktycznie nazajutrz po uchwaleniu budżetu (jak wiemy, nie bez problemów) zgłosiłem się do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów – bo to ta instytucja w imieniu miasta Jelenia Góra „pilotuje” naszą promenadę. Kilka dni temu z panem Jackiem Fortuną, który nadzoruje to zadanie, dokonaliśmy ostatnich uzgodnień co do zakresu robót – gdyż owe 120 tysięcy to kwota nieduża i trzeba oszczędzać każdą złotówkę.

Poza koniecznymi rozmowami z urzędnikami społecznicy ze stowarzyszenia Jeleniogórska Promenada Bobru systematycznie monitorują prawobrzeże Bobru. Usuwają najbardziej rażące śmieci. Dużą akcję porządkową zaplanowano na przyszłej promenadzie w ostatnią dekadę kwietnia. Jeśli przyjrzeć się bliżej sytuacji nad Bobrem, w granicach Jeleniej Góry są miejsca, gdzie ręczne zbieranie śmieci z brzegów rzeki ma sens – ale tam gdzie tych śmieci jest mniej.
Zupełna tragedia jest w okolicach mostu przy ulicy Grunwaldzkiej. Przy murze oporowym leżą tutaj tony śmieci. W tym wiele zużytych opon. Tutaj, aby zrobić porządek, potrzebny jest ciężki sprzęt: koparki i przyczepy. Potrzebna jest także Jeleniogórska Straż Miejska, gdyż z usytuowania tych śmieci łatwo się zorientować, że pochodzą one z funkcjonujących w pobliżu warsztatów i instytucji.
Zanim ruszą prace przy budowie promenady – konieczne jest zlikwidowanie tych dzikich wysypisk oraz przekonanie okolicznych śmieciarzy i bałaganiarzy, że nie mogą postępować tak jak dotychczas.
 

DSC07380.JPG
DSC07353.JPG
DSC07361.JPG
DSC07365.JPG
DSC07366.JPG
DSC07368.JPG
DSC07369.JPG
DSC07372.JPG
DSC07378.JPG

Komentarze (15)

Jakim to trzeba być ułomnym człowiekiem żeby wywalać śmieci do rzeki. Masakra.

120 tys to rzeczywiscie skromny budzet, ale czy az tak... zeby nie bylo stac na jakis podbierak, tylko patykiem wykonuje sie te prace ??

Nie ma podbieraka, gdyż ci ludzie znają pojęcie "liczy się każda złotówka". Zebranie śmieci ręką nic nie kosztuje, poza skłonem i podniesieniem ^_^

zbieranie reka moze i nic nie kosztuje, ale jest tez malo efektywne, a za to bardzo pracochlonne = bilans niekorzystny

"sprzedawco podbieraków" zafunduj chociaż jedną sztukę zamiast klepać durne komentarze. Zapewne jak już promenada będzie to z niej skorzystasz, więc twój wkład nie pójdzie na marne - no chyba że jesteś jednym z tych co przesiadują całymi dniami przed kompem i krytykują wszystko co ktoś inny robi.

Szanowni mieszkańcy,który z was ostatnio bez nakazu podniósł z ziemi , butelkę,jakieś opakowanie plastikowe czy przeszłaś obojętnie?

Oj brudasy, brudasy!!! Własny dom fajdacie!!!

120tyś tyle to pójdzie na usługi koparki i ciężarówki. Ludzie! Chyba że ta usługa ma być w celu społecznym.

Taki to budżet obywatelski wymyśliły obecne władze Jeleniej Góry. Te 120 tysięcy to na papier toaletowy dla robotników wystarczy. Ale co się dziwić , skoro ktoś nie ma pojęcia o budowie promenad. Tylko na budowie fontann się znają.

- "Ja,zwykly,szary czlowieķ,taki jak wy " 19 Pazdzièrnik 2017

Dlaczego osadzeni nie sprzataja promenady,drogi na Perle,szlakow turystycznych?Ziobro wez sie do roboty!!

Masz rację względem osadzonych, ale odpieprz się od świetnego ministra Ziobry!

Weź, nie żartuj. Ziobro i świetny :D Największy szkodnik, pod dyktandem Jarosława K. Krew mnie zalewa, jak tylko oglądam wiadomości.

Skoro taki dobry to niech zagoni tych cwaniaczkow do sprzatania!przeciez oni nic nie robia!

T nie nin. Zbigniew Ziowro ma gonic do roboty a Urzad Pracy. No teraz wicie gazdo.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.