Promenada Bobru nareszcie w budowie

Promenada Bobru nareszcie w budowie

W 3,5 roku od rozstrzygnięcia pierwszego Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego w fazę realizacji wszedł zwycięski wówczas projekt budowy Jeleniogórskiej Promenady Bobru. Przypomnijmy – chodzi o szlak pieszo-rowerowego biegnący po zachodniej stronie rzeki Bóbr od ulicy Wiejskiej do Lwóweckiej. W praktyce będzie to nowe przyjście łączące osiedle Zabobrze z centrum miasta, a także otwarcie spacerowej drogi po zachodnim brzegu Bobru w kierunku Perły Zachodu.
 

- Nigdy nie straciłem wiary, że w końcu nasza promenadowa idea ruszy. Problemów było sporo, a najważniejszy to fakt, że teren po którym pobiegnie promenada nie należy do miasta Jelenia Góra, lecz do OZGW. Drugi problem to pieniądze. Aby nasz pomysł w pełni zrealizować potrzeba według kosztorysu ponad 3,5 miliona złotych. A takich pieniędzy przynajmniej jak na razie miasto nie ma. Obecne prace będziemy traktowali jako I etap budowy promenady – mówi Eugeniusz Sosnowicz, szef stowarzyszenia pod nazwą Jeleniogórska Promenada Bobru.
Prace rozpoczęto od niwelowania terenu od strony mostu kolejowego. Ekipa z ciężkim sprzętem dotarła już w okolice ulicy Mostowej. Częściowo usunięto już dzikie wysypisko śmieci, które od wielu lat funkcjonowało pomiędzy murem oporowym, a rzeką. Trzeba mieć nadzieję, a straż miejska powinna tego dopilnować, aby na nadbrzeżny teren śmieci już nigdy nie powróciły. Obecnie kształtowany jest nasyp po którym pobiegnie promenadowa ścieżka. Nieco dalej w kierunku ulicy Lwóweckiej wycinane są krzewy i niektóre drzewa. Tam również sporo jest śmieci do wywiezienia.
Jak nas poinformował Eugeniusz Sosnowicz półtora kilometrowy odcinek ścieżki promenadowwej ma być gotowy za 2 miesiące.
 

09.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG
07.JPG
08.JPG

Komentarze (14)

Na ratusz sa pieniadze,tz.remont

Jak będzie wyglądała ta ścieżka przy wyższym poziomie wody, przecież to teren zalewowy?

W Warszawie, czy Wrocławiu nabrzeża spacerowe nie raz pływały przy wyższym stanie wody i nic się złego nie działo. Jeśli to będzie poprawnie wybudowane, to po zalaniu wystarczy porządnie wysprzątać i będzie służyło dalej. Nabrzeża nadają się tylko i wyłącznie na promenady i jest to 10 razy lepsze wykorzystanie, niż klepisko albo łąka w centrum miasta.

Tutaj nie chodzi o zbudowanie promenady, ale spełnienie kiełbasy wyborczej. Wiadomo , że przy byle zwiększonych opadach czy roztopach śniegu woda się w korycie będzie podnosić a promenada pływać . Tak się w błoto wyrzuca kasę publiczną.

A nie lepiej się cieszyć że cokolwiek się zaczyna zmieniać, zamiast się czepiac? Jak dla mnie to przyczyną powstania promenady może być i wpływ kosmitów, ważne że będzie. A jak jest powódź i pada to ja siedzę w domu, a nie chodzę na spacery, więc to czy promenada będzie wtedy zalana czy nie wisi mi.

Bzdury! O bulwarze nad Bobrem ludzie głosowali w ramach budżetu obywatelskiego i pomysł nie zwyciężył, bo pieniądze poszły na Złotniczą. Teraz powstaje on z inicjatywy stowarzyszenia krok po kroku. Cieszynie ten fakt, bo znikną śmieci z odcinka Podwale - Mostowa i będzie schludnie.

KORDONEK ma rację. Bo za 120 tysięcy nie da się zrobić porządnej promenady i faktycznie przy najbliższej podniesionej wodzie ona po prostu spłynie razem z odchodzącą wodą.
Takie nabrzeża i promenady robi się za o wiele większe pieniądze i wytrzymują zatapianie. KORDONEK myśli realistycznie a nie fantazjuje i podnieca się z bylejakości jaką proponują władze miasta. I to jest faktycznie kiełbasa wyborcza, bo inwestycja miała być zrobiona kilka lat temu.

Kordonek litości. Jak nie chodzi o zbudowanie skoro budują. Ty byś wolał przeżreć rozumiem pieniądze z podatków, których może wcale nie odprowadzasz. Ja płacę i rzadam inwestyc ji a nie programów socjalnych. Kiełbasę to ci PiS serwuje i tylko kupa z niej zostaje. Ogarnij się i wyjdź z chałupy, wyjedź na wczasy , zobacz jak Polska się zmieniła przed dobrą zmianą.

Do kordonka. W wielu, wielu innych miastach porządkuje się nadrzeczne błonia, choć wiadomo, że w czasie wielkich powodzi mogą być one zalane. Aby wyrażać takie opinie jak KORDONEK bez zapytania pomysłodawcy Eugeniusza Sosnowicza promenady - to takie pieprzenie (a w właściwie masturbacja) przy komputerze. Bez sensu, ale ręce zajęte.

W końcu będzie czysto ? Pseudo warsztacik z partaczami wewnątrz, "funkcjonujący" obok lidla przestanie wyrzucać za mur swoje odpady ? rewelacja!!

Skoro wiedziałaś(eś), że ludzie z warsztatu wrzucają śmieci za mur, trzeba było to zgłosić gdzie należy. Będzie czysto, gdy ludzie oduczą się śmiecić i wyrzucać odpady gdzie popadnie. To nic śmiesznego.

Czerwona dolina,kraina szoku,panujacy,sld i po,z dziada pradziada robia cochca.

Budują źle, nie budują jeszcze gorzej- tylko narzekać ludzie potrafią. Duża woda jest u nas co 20 lat -więc chyba warto coś zrobić

Conij się skarbie na pierwszy rok studiów i przypomnij sobie co to jest terasa nadrzeczna.Promenada powinna pójść wyżej po stronie lewej muru widocznego na fotkach.Całą waszą robotę diabli wezmą jak przyjdzie woda. Polak to zawsze niedouk. Jak nie wiesz jak zaprojektować to zobacz jak to zaprojektowali Niemcy sto lat temu. Jak myślisz skarbie dlaczego nie zbudowali tu promenady w miejscu , gdzie ma powstać wg twojego projektu ? Bo byli mądrzejsi i uważali na wykładach !

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.