Protesty przeciw zakazowi aborcji

fot. Łukasz Płocki, FC Zgorzeleckie Kobiety

Spontaniczne protesty - bardzo liczny w Jeleniej Górze i mniej liczny w Zgorzelcu – odbyły się dzisiaj w naszym regionie przeciwko wyrokowi tzw. Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na wadę genetyczną jest niezgodne z konstytucją.

Jak na Jelenią Górę była to wyjątkowo liczna manifestacja. W kilka chwil na Placu Ratuszowym pojawiło się pewnie nie mniej niż 200 osób (dominowały kobiety). Uczestnicy w milczeniu przeszli przed biuro poselsko-senatorskie PiS na ul. Długiej, gdzie zapalili znicze (symbolizujące pogrzeb praw kobiet w Polsce), powiesili druciane wieszaki (to symbol nielegalnych, barbarzyńskich aborcji) i umieścili plakaty o jednoznacznej treści.
Protest był bardzo spokojny. Prawie wszyscy uczestnicy mieli maseczki. Wśród protestujących był poseł Wiosny Robert Obaz. Nie było natomiast umundurowanej policji (choć dało się zauważyć występujących mniej oficjalnie przedstawicieli aparatu przymusu). To inaczej niż w Legnicy, gdzie uczestników protestu było znacznie mniej, a tak policja dość opresyjnie legitymowała ich.
Uczestnicy zapowiadają, że to dopiero początek, a protesty nie ustaną. Kolejny w Jeleniej Górze zapowiadany jest na sobotę (23 października), na godz. 12.30
***** ***
Protestowano też w Zgorzelcu. Tam przed krzyżu milenijnym spotkało się kilkadziesiąt osób. Przed obeliskiem zapaliły znicze, rozmieściły plakaty i wieszaki. Także tam jutro kolejny dzień protestu
 

Protest_Jelenia Góra_ŁP (27).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (28).jpg
Protest_Jelenia Góra_ŁP (29).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (30).jpg
Protest_Jelenia Góra_ŁP (31).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (32).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (33).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (34).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (35).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (36).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (1).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (2).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (3).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (4).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (5).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (6).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (7).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (8).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (9).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (10).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (11).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (12).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (13).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (14).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (15).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (16).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (17).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (18).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (19).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (20).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (21).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (22).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (23).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (24).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (25).JPG
Protest_Jelenia Góra_ŁP (26).JPG
Zgorzelec.jpg
zgorzelec2.jpg
zgorzelec3.jpg

Komentarze (68)

brawo! w środę POLSKA STOP

W tym proteście tyle spontaniczności co u prostytuki czy złodzieja moralności.Zorganizowany i centralnie sterowany protest.W zeszłym tygodniu bronili zwierząt a dziś zabili by własne dziecko.

Żądamy możliwości aborcji do 12 roku życia. A co jeśli się dziecko okaże przyg****e i dopiero w szkole to wyjdzie? To co wtedy? Się pytam. Wszystkich Downów abortować. Na POczątku Borysa Budkę i Joaśkę :)

Państwa które pozwalały zabijać chorych słabych i dzieci dawno zniknęły z mapy świata choćby Sparta. Ludzi można mordować a pszczółki i futrzaki chronić to typowe myślenie tępych feministek ...

!!!Do sop>>>Kto mówi o mordowaniu ludzi?
Mówi się o patologii ciąży ,o chorym zarodku,przez co choruje cała rodzina ,przeważnie kobieta zostaje sam a chłop odchodzi i szuka nowej .
Ten rok jest przełomowy w upadku tzw. kościoła katolickiego w Polsce.

Widać ty byłeś takim chorym zarodkiem.Ewidentnie coś poszło nie tak na etapie jego rozwoju.

Białoruś- Łukaszenka mówi o zadymiarzach atakujących milicję. Warszawa - komendant główny milicji mówi o zadymiarzach atakujących milicję Białoruś - Warszawa - wspólna sprawa dyktatorów.

W którym momencie przestaje się być chronionym prawnie cudem życia, a zaczyna kimś, kto może zdechnąć w karetce pod szpitalem, bo nie ma wolnych miejsc?

Precz z narodowo socjalistycznym pisbolszewizmem.

Putin zabierz swojego Kaczyńskiego.

Kilkuset milicjantów ZOMO broni na Żoliborzu odwagi małego kulawego hitlera Kaczyńskiego w jego bunkrze kaczy szaniec.

g**** jesteś, dlatego nie wiesz o tym. Lecz się.

Wiecie za co w nocy gazem traktowano ludzi pod jaskinią dyktatora kaczyńskiego na Żoliborzu?
Za to wykrzyczane hasło: "kaczyński ty zjebie, aborcja cię pogrzebie"

Można zrobić porządek, ale trzeba obalić obecny rzad i wywieźć ich na taczkach za ural. Oddac Putinowi. Narodowo socjalistyczna Pisbolszewia to patologia rak i gangrena..

Za tym wszystkim stoi kościół katolicki !!

A także hare-krisznowcy, muzułmanie, wyznawcy dźinizmu - jak jesteś taki odważny to jedź do Arabii i tam próbuj nawracać na te vaginizm

Chrześcijanie tego chcieli !

Weźcie już nie pokazujcie tej zdradzieckiej mordy Kaczyńskiego. Bolszewickiego uśpionego mola.

W którym momencie przestaje się być chronionym prawnie cudem życia, a zaczyna kimś, kto może zdechnąć w karetce pod szpitalem, bo nie ma wolnych miejsc?

Życzenia dla polskich kobiet:
Już najwyższa w Polsce pora, wypier ..olić stąd kaczora.

Naczelny homoseksualista IV RP Balbina Kaczyński i najprawilniejszy specjalista od płodów z Żoliborza właśnie podpalił Polskę. W środku pandemii.

Ojejku jejku, zapluły się znowu lemingowe oszołomy antypisowskie w covidowe szmatki.

Ale jaja, lewagi jeszcze nie tak dawno walczyły o Konstytucję, a teraz, gdy Trybunał (nareszcie!) potwierdził za Konstytucją, że życie ludzkie chronione jest w Polsce od momentu poczęcia, to nagle zwrot o 180* i Konstytucję mają już za nic!

Kaczyński dyktuje Przyłębskiej wyroki przy obiadku. Smacznym obiadku.

Nie trzeba chodzić na protesty TYLKO trzeba zaprzestać chodzić do kościoła!!!
Po miesiącu klechom rura zmięknie ustąpią i sami zbuka jarka wywalą. Warunek nie dać pieniędzy czarnym.

Czas zmienić codzienne pozdrowienie z "dzień dobry" na "Je*** pis".

"Je*** pis Wszystkim i każdemu z osobna.

Co się stanie po upadku piślaków z faszyzującą Konfederacją, Ordo sektą /chyba wyjadą do Brazylii/Opus Dei,trzeba uwolnić dziedzictwo Narodowe WAWEL od sarkofagu z Kaczyńskim niech sobie wezmą i go pochowają ze zdrajcą Ojczyzny Stanisławem ze Szczepanowa na Skałce.

Po zmianie władzy nie ma przebacz ,już teraz nalezy robić listę brunatnych aby pozbawić ICH możliwości zatrudnienia .
Tak samo prawo jak ONI stworzyli dezubekizacja.

Gonić to czerwone dziadostwo.

To autor pojechał, popieram protest, ale pisanie tzw trybunał konstytucyjny, czy aparat przymusu o policji to sobie autor może na swoim prywatnym blogu uskuteczniać, a nie na łamach gazety. Prasa powinna zachowywać jakiekolwiek, choć najmniejsze pozory obiektywności. Dobrze, że jeszcze bluzgi nie poleciały w tekście. Żenujące, tak jak całe nowiny które na szczęście powoli kończą swój żywot (choć za wolno). Boje się jednak, że jak już umrą to ci niskich lotów dziennikarze jak jeden, idąc wzorem swojego kolegi, znajdą zatrudnienie w ratuszu, za nasze pieniądze. Dramat redaktorze!

Widac chce się zasłużyć. Gdzie byli protestujacy i wspomniany tzw redaktor gdy tzw trybunal zalegalizowal kradzież miliardów z OFE?

A może telewizja tez powinna być obiektywna?

Nie mamy już telewizji publicznej, jest szczujnia TVPis!!!

Dyktator führer Kaczyński i krzyworyj Moravitzky zabili 179 osób. Je*** pis.

Podobno do umieralni narodowej we stolicznej dotarły już łóżka covidowe z agencji rezerw materiałowych ( mają też dostarczyć miał węglowy, który w początkach pandemii kupowali aby walczyć z covidem) jest też sam wirus dostarczony przez paraprezydenta Anżeja więc właściwie brakuje już tylko pacjentów gotowych poprawić wypłaszczające się statystyki ofiar.

Znów te same twarze. Protestują zawsze i przeciw wszystkiemu. Do tego większość ochrzczona, przyjęła pierwszą komunię, bierzmowanie - ciekawe jak sobie radzą ze swoim sumieniem. Jako ateistka nie mam sumienia.

***** ***

Fajne cipki. Pozwólmy im robić z nimi co chcą, a i tak z nimi robią co chcą i czochrają je rano i wieczorem póki ktoś z przeciwnej płci się nimi nie zajmie. Jeśli ten ktoś jest przypadkowy lub produkt nie taki to efekty trza usunąć. Ot i mentalność cipki.

***** ***

***** Hose. BEZ MYDŁA

Stąd widzę, że waginę chciałbyś mieć. Tak jak twój ksiądz.

Pilnuj języka chrześcijański śmieciu.

a ty co taki nerwowy jałowy h u j k u

Najważniejsze jest, żeby kobieta była gościnna w kroczu :)

Stary cwelu, po co się uzewnętrzniasz?

Hose też jest gościnny... :)

Pomyliłeś mnie z którymś ze swoich sflaczałych kolegów, ha, ha, po twoich wpisach widzę, że wszystko ci się pi.eprzy. Nie zazdroszczę.

Aby zwyciężyć, PiS rozdał pieniądze jak: 500+, 300+, 13 emerytura, 14 - tej to już chyba nie będzie - no i ma efekty. Za 3 lata, być może też rzuci jakiś ochłap, jednak strzelił sobie w stopę zakazem aborcji eugenicznej, ochroną zwierząt i brakiem pomocy dla przedsiębiorców. Mimo wszystko, jednak nadal ma przodujące notowania(!?)... Natomiast, Kościół brnie jak ślepy we mgle, w swoje wypróbowanie przez wieki, metody straszenia wiernych piekłem, ale zapomniał, że mamy XXI wiek i piekła już się nikt nie boi - piekło to już mają matki zmuszone opiekować się człowieko-podobnymi istotami, bo w porę nie mogły zapobiec ich przyjściu na świat. Wracając do spraw Kościoła - stacza się po równi pochyłej, chroniąc swoich pedofilów. Garstka starszych wiernych powoli się wykrusza, a młodzi są antagonistycznie pokorni...

Mogly zapobiec,wystarczy gumka lub niedopuszczenie takiego knura jak ty

Towarzysz nazista pis.bolszewik Janusz Kowalski od nadzoru milicji pisowskiej sie odezwał ,jeszcze tylko zapluty karzeł reakcji i mamy komplet. Jasiek uważaj, sprawdź. Ze sr ałeś się w majty i śmierdzi.

Mińsk - Warszawa - wspólna sprawa.

Naród nadal w stanie głębokiej pomroczności. Podoba się plebejska partia o bolszewickiej mentalności. Lud jest zachwycony prostactwem rządzących, wszechogarniającym kłamstwem, kpiną z praworządności, aferami i podłym wizerunkiem kraju.Za parę socjalnych datków sprzedaliśmy swój rozum, wolność i przyzwoitość. Tacy jesteśmy .Nie zasługujemy na powagę znaczenie i szacunek. Cywilizacyjnie bliżej nam do azjatyckich satrapii, aniżeli europejskiego ,demokratycznego państwa.

Ty czekista co to się dzieje z twoją Mańką,że dalej nie odbiera tego sztucznego penisa od sąsiadki.

Tych parę socjalnych dodatków wydobyło 8-milionów POLAKÓW i ich dzieci z bardzo głębokiej BIEDY I NIEDOLI co to im zafundowały bestialskie i bezduszne rządy PO-PSL-SLD-KGB-TVN, dbające jedynie o oligarchów takich jak Pan Czarnecki z Getin-Banku, oraz o takich chorowitych ludzi jak Pan mecenas Giertych. Taka prawda Panowie. Król jest nagi.

Towarzyszu pisbolszewiku. Nie dzieci. Potomków patologii dla których najważniejszy jest czteropak Tatry i 2 paczki vicerojów. Obsmarkana i obejszczana patologia rodzi kolejną patologię.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.