Przebudowa Skweru Ducha Gór wreszcie ruszy

projekt UM Szklarska Poręba

Zapowiadana już przed dwoma laty przebudowa Skweru Ducha Gór w Szklarskiej Porębie wreszcie się rozpocznie. Przedsięwzięcie firmowane przez miejscową Ochotniczą Straż Pożarną ma być zrealizowane do wakacji przyszłego roku.

Cała inwestycja ma kosztować 214 tys. zł, z czego 92 proc. (198 931 zł) stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Za te pieniądze na istniejącym skwerze zieleni przy ul. Turystycznej urządzony zostanie plac zabaw i siłowni. Ma powstać nowoczesna infrastruktura (zbudowana z innowacyjnych instalacji), która jednak nawiązywać będzie do lokalnych tradycji: osoby odwiedzające skwer będą mogły poznać turystyczne uwarunkowania i walory krajobrazowe Szklarskiej Poręby, bo skwer będzie nawiązywał do symbolu Karkonoszy - Ducha Gór. Na skwerze stanie figura władcy, przeniesiona ze skweru Radiowej Trójki. Urządzenia służące do gier i zabawy, które zostaną zainstalowane na terenie Skweru, będą nawiązywały do poszczególnych atrakcji turystycznych, z którymi mieszkańcy oraz turyści mogą zetknąć się podczas wędrówek po górach czy w trakcie odwiedzin w Szklarskiej Porębie.


 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.