Przed maturą mają indeks w kieszeni

Przed maturą mają indeks w kieszeni

Hania Gierasimuk i Paweł Durka z klasy humanistycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze wzięli udział w XXIII Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Świetnie wypadli, a w nagrodę mogli wybrać sobie kierunek studiów na szacownej krakowskiej uczelni (poza zwykłym systemem rekrutacji).  

Na trzy tygodnie przed maturą już wiedzą, że czekają na nich miejsca na wybranych kierunkach Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pamiątkowe dyplomy i gratulacje odebrali z rąk Jego Magnificencji rektora UJ prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka. Paweł wybrał kierunek ochrona dóbr kultury na Wydziale Historycznym, a Hania - antropologię kulturową na Wydziale Filologicznym. Sukces jest niemały, bo w konkursie udział wzięło sto osób z całej Polski. Pierwsze eliminacje odbywały się w marcu w Warszawie i Krakowie. Najlepsi mogli wybrać indeks z zaproponowanej przez uczelnię puli.
Wręczenie nagród odbyło się wczoraj, 11 kwietnia, w Collegium Novum w obecności wszystkich dziekanów i rektora. Towarzyszył temu poczęstunek, można było porozmawiać z dziekanami i rektorem, poczuć atmosferę znakomitej uczelni. Do udziału w konkursie humanistów z klasy maturalnej zachęciła polonistka Katarzyna Dobrzańska. 

Na zdjęciu Hania i Paweł  z prof. dr hab. med. Wojciechem Nowakiem, rektorem UJ.

Komentarze (7)

młodzi zdolni, którzy mają indeksy renomowanej uczelni w kieszeni... A na marginesie, co ma (co nosi) w kieszeni radny Macica?

do przedmówcy - wszystko potrafisz zbrukać ? nawet taki sukces młodych ludzi - trzeba im pogratulować a nie pisać coś bez związku z tematem artykułu .Sesje Rady Miasta są otwarte , idź tam i pluj jadem !

Najserdeczniejsze gratulacje dla laureatów, a także dla Pani Katarzyny Dobrzańskiej - na nauczyciela, a zwłaszcza polonistę, zawsze można liczyć!

I to jest sukces , bo coraz mniej zdolnych, ambitnych a przede wszystkim uczących się. Jeszcze raz brawo !

Antropologia na UJ jest na Wydziale Historycznym, a nie Filologicznym.

kierunek filologia polska, specjalność antropologiczno-kulturowa :) Wielkie BRAWA młodych ludzi :)

I jaką pracę będą mieli po tych kierunkach studiów?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.