Przedsiębiorcy ruszają do programu bonu turystycznego

Przedsiębiorcy ruszają do programu bonu turystycznego

Od soboty (25.07) przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego prowadzący działalność hotelarską lub organizujący imprezy turystyczne zgłaszają się do programu Polski Bon Turystyczny. Która z firm i organizacji z naszego regionu jest na liście dowiemy się 1 sierpnia, gdy zostanie ona opublikowana. 

Turyści będą mogli wtedy szukać przedsiębiorstw nie tylko ze względu na region Polski (województwo czy gminę), w którym działają, ale też, jaką ofertę mają dla wczasowiczów. Lista będzie uzupełniana, gdyż przedsiębiorcy mogą rejestrować się do programu do czasu jego zakończenia. - Pierwsza lista podmiotów zostanie opublikowana na stronie bonturystyczny.gov.pl 1 sierpnia – poinformował prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Od tego samego dnia (1 sierpnia) bony na platformie PUE ZUS będą mogli aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia. Bon można będzie wykorzystać do 31 marca 2022 roku i nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

POT wczoraj rano ( 27.07) poinformowała , że do programu zgłosiło się na razie 1450 podmiotów turystycznych ( uprawnionych jest ok. 100 tys.).

Rejestracja firm

Realizacja tego świadczenia odbywa się przez PUE ZUS. Firmy, które chcą znaleźć się na liście, muszą zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Następnie należy złożyć oświadczenie jako przedsiębiorstwo turystyczne lub organizacja pożytku publicznego i złożyć je pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Aktywacja bonu

Aby aktywować bon potrzebny jest telefon i internet. Należy założyć profil na PUE m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po wejściu na PUE rodzice aktywują bon i otrzymają kod, za pomocą którego zapłacą pomiotowi turystycznemu. Kiedy zapłacą bonem, otrzymają potwierdzenie tej płatności SMS-em.  Bon można aktywować na kilka dni przed wyjazdem.

Bon turystyczny na dziecko

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym weszła w życie 18 lipca. Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy "Rodzina 500 plus". Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i "500 plus" im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Komentarze (5)

Tylko jaroslaw, święty Tadeusz i człowiek od ryżu to jest swieta pomoc

Tyle waszego co POszczekacie. Mam nadzieję, że "elyty", które strzykają jadem, okażą się honorowe i bonów od PiS nie wezmą. Wam bony może POdarować zegarmistrz, który drogi na Ukrainie budował :)

Zaraza atakuje. Zaraz! Chwilunia! Przecież "krzyworyjny" mówił, że "żadnego zagrożenia nie ma" a alkoholik "Respirator", że "się wypłaszcza i pandemia zanika"

A jelenia góra wysyła wezwania do zapłaty.Optymalizacji kosztów i zatrudnienia jak nie było tak nie ma .Jest gorzej bo nawet nie słychać by coś w tym kierunku robiono.Rada jak zwykle na wiecznych wakacjach.Da o sobie znać gdy prezydent zawnioskuje o podwyżki opłat.Rada pod przewodnictwem chadzgo bezkrytycznie je przyklepie a sobie na wniosek wyżej wymienionego przyzna premie za ofiarność i odwagę na polu walki z korona wirusem.

Bony Turystyczne kupie 250zł !! Każda ilość

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.