Przedszkole nr 27 "Okrąglaczek" Mistrzem Dolnego Śląska w konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć”!

arch. Euroregion Nysa

Miejskie Przedszkole nr 27 "Okrąglaczek" w Jeleniej Górze zwyciężyło w rywalizacji w kategorii dzieci realizujących roczne przygotowanie przedszkolne tegoroczny Dolnośląski Konkurs Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”.

Finał 13 edycji konkursu - a dziewiątej edycji o zasięgu dolnośląskim - zorganizowany przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa, tradycyjnie miał miejsce w sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Po eliminacjach w placówkach oświatowych i półfinałach w czterech miastach: Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i Wrocławiu najbieglejsi w temacie bezpieczeństwa spotkali się w finale.
Finaliści zostali wyłonieni spośród ponad 40 tysięcy uczestników z 330 placówek! Walka o tytuł Mistrza, I Wicemistrza i II Wicemistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa 2017 była zacięta.
Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 27 "Okrąglaczek" w Jeleniej Górze zdobyli tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa 2017! W kategorii klas I-III najlepsza okazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Lubiniu, w kategorii klas IV-VI Zespół Szkół Przedmoście, a w kategorii gimnazjalnej - Gimnazjum Przedmoście.
W finale rywalizowało 35 drużyn trzyosobowych i 12 zawodników indywidualnych z gimnazjów. Przedsięwzięcie wspierało logistycznie ponad 100 osób, sędziów i organizatorów. Po raz dziewiąty dzieci i młodzież na finał zaprosił Uniwersytet Wrocławski, a wsparcia udzieliło 20 instytucji. Konkurs koordynował Maciej Gałęski z Euroregionu Nysa.
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.