Przegrana inauguracja I ligi w Jeleniej Górze

Od porażki 58:78 z Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp., szóstą drużyną I ligi kobiet, sportowy sezon w Nowym Roku rozpoczęły koszykarki MKS MOS Karkonosze. Jeleniogórzanki prowadziły 7:0, jednak potem każdą kwartę wygrał przyjezdny zespół trenera Roberta Pieczaraka. Kolejno było 13:18, 16:17, 11:19 i 18:24. W pokonanym teamie brylowała Daria Walczak, która zdobyła najwięcej, 24 punkty.

- Jestem dzisiaj zadowolony z postawy dziewcząt. Pokazały, że potrafią grać z mocnym przeciwnikiem. Po pierwszej połowie były bliskie remisu (29:35). W drugiej części meczu moje podopieczne nie wytrzymały presji psychicznej, fizycznie były dobrze przygotowane. Jeszcze trochę umiejętności koszykarkom brakuje. Porażka to wynik zbyt dużej ilości strat piłki, łącznie aż 31, gorzowianki tylko 15. Po naszych błędach rywalki trafiły za 22 punkty – podsumował wieczorne, środowe spotkanie I ligi grupy B (9 stycznia), trener „Karkonoszek” Ireneusz Taraszkiewicz.

Punkty dla jeleniogórzanek wywalczyły Wiktoria Hałubek i Aleksandra Lorenz po 10, Patrycja Gałka, Konstancja Karaś i Angelika Stefan po 4 oraz Celina Kwietoń 2. Dla akademiczek najwięcej Wiktoria Keller 19, Paula Duchnowska i Jagoda Szczęsna po 18.

W pierwszym meczu II rundy zasadniczej grupy B (12. kolejka) jeleniogórskie koszykarki przegrały 45:77 w Lesznie z Tęczą z czołówki tabeli I ligi. Potem w połowie grudnia 2018 roku pauzowały. W styczniu Nowego Roku „Karkonoszki” rozegrają jeszcze trzy mecze, w tym dwa wyjazdowe w Poznaniu z Enea AZS II (13.I.) i w Głuchołazach z MUKS-em Chrobry Basket (26.I.). Przed własną publicznością, w hali MOS przy ulicy Sudeckiej, potyczkę z liderkami z KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec (16. seria), zaplanowano 19 stycznia. W lutym 2019 roku koszykarki z Jeleniej Góry cztery razy powalczą o I-ligowe punkty. Ostatni pojedynek sezonu zasadniczego w niedzielę, 3 marca, w hali MOS-u z ekipą z Pabianic.