Przegrany rewanż piłkarek KPR-u - AKTUALIZACJA

Aleksandra Tomczyk zdobyła najwięcej, 10 bramek.

Jeleniogórskie zawodniczki doznały drugiej porażki w drugiej rundzie sezonu zasadniczego w Superlidze kobiet. W Piotrkowie Trybunalskim uległy Piotrcovii 25:27. W pierwszej rundzie z tą samą drużyną zespół KPR-u doznał wysokiej porażki przez własną publicznością 21:32.

Zwycięskie podopieczne trenera Rafała Przybylskiego remisowały w pierwszym kwadransie 6:6. W drugim już zdecydowanie prowadziły 16:9, do przerwy 17:11. Szybkie kontry Piotrcovii bramkami (razem 7), kończyła Władysława Belmas. Golami (6) z drugiej linii popisywała się Monika Kopertowska. Po zmianie stron boiska piłkarki KPR-u goniły wynik, jednak piotrkowianki kontrolowały grę i utrzymywały zapas kilku bramek. W końcowych minutach, od wyniku 27:21, „żółto – niebieskie” zdobyły cztery gole z rzędu. Na zniwelowanie straty dwóch trafień i następne dziewczętom KPR-u zabrakło już czasu.

Bramki dla KPR-u strzeliły: Aleksandra Tomczyk 10 – na zdjęciu, Sabina Kobzar 4, Joanna Załoga i Martyna Żukowska po 3, Oktawia Bielecka i Aleksandra Oreszczuk po 2 i Sylwia Jasińska 1.

Najbliższy mecz Superligi piłkarki KPR-u rozegrają w hali Parku Sportowego „Złotnicza”. W sobotę, 20 stycznia, o godzinie 17.30, powalczą z chorzowskim Ruchem, który tydzień wcześniej nieoczekiwanie pokonał Piotrcovię. W środę, 17 stycznia, w 1/8 finału Pucharu Polski kobiet jeleniogórzanki spotkają się z elbląską ekipą Kram Start.

AKTUALIZACJA

Uwaga! Zmieniony został termin meczu 1/8 Pucharu Polski. Jeleniogórski KPR zagra z drużyną Kram Start Elbląg w niedzielę, 28 stycznia o godz. 13.00 w hali Parku Sportowego „Złotnicza”. Dzień wcześniej, w sobotę, 27 stycznia,  o godz. 17.00, także w jeleniogórskiej hali te same drużyny zagrają mecz Superligi Kobiet.