Przejście w Czerniawie zamknięte po wakacjach

Przejście w Czerniawie zamknięte po wakacjach

Na 1 września został przełożony termin czasowego zamknięcia przejścia granicznego między Polską a Czechami, Czerniawa Zdrój – Nove Mesto.

Zamknięcie przejścia granicznego Czerniawa Zdrój – Nove Mesto związane jest z z planowanym remontem drogi dojazdowej do niego po czeskiej stronie. Prace te mają potrwać około półtora miesiąca.
Jako, że przejazd przez Nove Mesto  i Frydland jest dla polskich kierowców najkrótszą drogą dojazdową do Bogatyni, zamknięcie przejścia będzie wiązało się z dużymi utrudnieniami dla dojeżdżających do pracy oraz turystów. Dlatego rozpoczęcie remontu drogi było kilka razy przekładane. Ostatni zapowiadany termin był wyznaczony na połowę lipca. Kolejne jego przesunięcie było możliwe dzięki porozumieniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Hetmana Kraju Libereckiego.
Co ważne odłożenie w czasie zamknięcia przejścia da czas na wytyczenie bezpiecznych objazdów. Sprawi też, że będzie ono dostępne w okresie letniego, wzmożonego ruchu turystycznego.

Komentarze (2)

To może przy okazji nasi nieudacznicy by się wzięli za remont po polskiej stronie bo tam to już istny tor offroadowy powstał...

Czyli rozumiem że w tej chwili można przejechać ze Świeradowa do Bogatyni przez Frydland ??

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.