Przełamanie Karkonoszy w świetnym stylu. Wyniki IV ligi

– Musimy to wygrać – mówił przed meczem trener Karkonoszy Marek Siatrak. Tak się stało: jego podopieczni rozgromili 8:0 Olimpię Kamienna Góra i tym samym przerwali serię pięciu meczów bez zwycięstwa.

Strzelanie rozpoczął Fabio Proietti, który został obsłużony znakomitym podaniem od Patryka Bębenka. Było to w 16. minucie spotkania. W kolejnych minutach przewaga jeleniogórzan rosła i stworzyli oni kilka świetnych okazji do zdobycia gola, ale ich nie wykorzystali. Wreszcie w 39. minucie na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Raivis Vitolnieks. Do przerwy trafiali jeszcze Daniel Gałach i Bębenek. Gałąch rozpoczął strzelanie po przerwie. To, jak się strzela gole przypomniał sobie Robert Lekszycki, który skompletował klasyczny hat-trick.

We wtorek (1 maja) odbędą się mecze zaległej 16. kolejki spotkań. Karkonosze grają w Strzegomiu z liderem IV ligi AKS-em.

Karkonosze Jelenia Góra – Olimpia Kamienna Góra 8:0 (4:0)
bramki: Lekszycki x3, Gałach x2, Proietti, Vitolnieks, Bębenek
Sędziowali: Ewa Żyła jako główna oraz Marcin Adamczyk i Grzegorz Niewiadomski
Widzów: 50

Karkonosze: Wieliczko – Kuźniewski (55' Michałek), Proietti (60' Śniegula), Matuszewski, Vitolnieks, Giziński, Bębenek, Turczyk, Gałach, Firlej, Staniszewski (55' Lekszycki).
Olimpia: D. Powiertowski - Zasada, Młodziński, Cukier (53' P. Kraszewski), Sochacki, Domin, Kawśniewski, Ł. Kraszewski, Hadała (10' Filip), Topolski, Buda (65' Łatka).