Przełamanie Karkonoszy. Wyniki IV ligi

Bramkarz Karkonoszy Oskar Wieliczko tym razem nie miał zbyt wiele pracy.

Pięciu spotkań potrzebowali piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra, aby odnieść pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie IV ligi. W sobotę (9 września) przełamali złą passę i pokonali 3:1 Nysę Zgorzelec.

Dotąd jeleniogórzanie grali wprawdzie z mocnymi rywalami, jeśli jednak chcą liczyć się w walce o awans, co zapowiadali, nie powinno być to usprawiedliwieniem. Mecz z Nysą zaczęli dobrze: w 26. minucie Giziński pokonał Spałka strzałem z rzutu wolnego. Pięć minut później zgorzelczanie wykonywali rzut rożny. Do bezpańskiej piłki, która przeszła przez linię obrony dobiegł Buzała i z bliska głową wpakował ją do siatki.

Tuż przed przerwą sędzia pokazał czerwoną kartkę Łuszczykowi za faul na Lekszyckim, który był w dogodnej sytuacji.
Po zmianie stron jeleniogórzanom grało się łatwiej, ale w objęciu prowadzenia pomógł im bramkarz Nysy, który przepuścił lekki strzał głową Poszelężnego. Gości dobił w 74 minucie Statkowski, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Nysy.
Po tym zwycięstwie Karkonosze awansowały na 10. miejsce w tabeli. W następny weekend (sobota, 16 września, godz. 18.) grają u siebie z Górnikiem Złotoryja.

Karkonosze Jelenia Góra – Nysa Zgorzelec 3:1 (1:1)

Z ciekawostek warto podkreślić, że Włókniarz Mirsk pokonał na wyjeździe Olimpię Kamienna Góra 4:0 a wszystkie gole zdobył ich grający trener Jarosław Wichowski!