Przełożony mecz II ligi kobiet

W najbliższą niedzielę, 22 stycznia fani żeńskiego basketu nie obejrzą drugoligowego meczu „Wichosiek” z Maximusem Kąty Wrocławskie. Został przełożony na termin późniejszy, gdyż w weekend (20-22 stycznia), zaplanowano ćwierćfinałowe turnieje mistrzostw Polski juniorek starszych U-22. Koszykarki z jeleniogórskiego klubu powalczą z zespołami z Gdańska i Siedlec. Kilka „Wichosiowych” juniorek z dużym powodzeniem występuje w meczach II ligi i decyduje o końcowym wyniku.

W niedawnej konfrontacji podopieczne trenera Eugeniusza Sroki musiały uznać wyższość wiceliderek ze Stali Brzeg Opolski (62:72). Do przerwy jeleniogórzanki toczyły wyrównaną walkę. Po przerwie przyjezdne odskoczyły na kilkanaście punktów i korzystny wynik dowiozły do końcowego gwizdka. Dla pokonanych 23 punkty zdobyła Aleksandra Lorenz, 19 „oczek” zaliczyła Magdalena Dźwilewska – na zdjęciu z piłką.