Przez pośpiech stracili wizy

fot. NOSG

Tak bardzo spieszyło się do pracy w Czechach dużej grupie obywateli Ukrainy, że postanowili zlekceważyć obowiązek kwarantanny i przekroczyć granicę bez kontroli. W konsekwencji stracili wizy Schengen i zostali deportowani do swojego kraju.

- Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Zgorzelcu patrolując „zieloną granicę” zatrzymali w miejscowości Wola Sokołowska (powiat lubański) cztery busy, które zmierzały w kierunku Czech. Kierowcy pojazdów zamierzali przekroczyć granicę z pominięciem kontroli granicznej i sanitarnej. W trakcie kontroli okazało się, że w busach tych (na czeskich i polskich numerach rejestracyjnych) podróżowało łącznie z kierowcami 33 obywateli Ukrainy w wieku od 20-60 lat oraz dwóch Czechów w wieku 45 i 60 lat – informuje Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – PO sprawdzeniu okazało się, że obywatele Ukrainy przyjechali legalnie do Polski 25 i 27 maja przez przejście graniczne na granicy z Ukrainą i zgodnie z obowiązującymi przepisami powinni obecnie przebywać na kwarantannie. Komendant PSG w Zgorzelcu, unieważnił cudzoziemcom wizy krajowe z prawem do pracy oraz wydał każdemu z nich decyzję, na podstawie których cudzoziemcy muszą teraz wyjechać z Polski. W decyzji orzeczono jednocześnie o czasowym zakazie wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych Państw obszaru Schengen.
Cudzoziemcy ukarani zostali także mandatami karnymi za usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom. Dwaj obywatele czescy, którzy jednocześnie byli kierowcami busów, zostali ukarani mandatami za usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom.
Staż Graniczna przypomina, że od 15 marca, czyli od dnia przywrócenia tymczasowej kontroli granicznej, granicę przekraczać można tylko w wyznaczonych miejscach. Przekraczanie granicy w innych miejscach jest zabronione. „Zielona granica” patrolowana jest cały czas przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy Wojska Polskiego, WOT, a także policję. Żołnierze i funkcjonariusze przez całą dobę monitorują wszystkie drogi dojazdowe do granicy naszego państwa. W ostatnich dniach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu informowali Straż Graniczną o dogodnych miejscach na terenie powiatu lubańskiego, które mogą być wykorzystane do nielegalnego przekroczenia granicy.
 

Komentarze (5)

Premier Bośni i Hercegowiny ARESZTOWANY. Sprowadził przez firmę znajomego 100 sztuk respiratorów BEZ ATESTU.

Czekamy na aresztowanie czerwonej mordy Szumowiny,
patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego i szefa narodowych socjalistów małego kulawego hitlerka z bunkra kaczy szaniec przy Nowogrodzkiej.

Państwo z dykty.

Tekst : Ziemowit Gowin

Prosili krzyczeli pomóż Ziemowicie
Wyrymuję wam ten przekaz całkiem nieskrycie
Idea to słuszna, sprawa szlachetna
W czasach, gdy Polska jest totalnie szpetna

Państwo z dykty? Chyba z totalnego gówna
Obywatele rząd - sprawa nierówna
Wirus za oknem, w domu na ulicy
A politycy coraz bardziej dzicy

Ustawami zabijają nasze życie
Przecież nie chodzi o zwykłe przeżycie!
Wykurzycie?
Tych pajaców na górze
Czas już nadszedł na społeczną burzę

Rządzi nami Zjednoczona Prawica
Mnie już od tego strzela k***ica
Jak tak dalej pójdzie
Totalna kaplica
Wymisiu*ę stąd szybciej niż Kubica

Szybciej niż Kubica

Nie możesz nawet na kawie wychillować
Bo zaraz będą psy cię pałować
Lepiej się już schować
Nie wychylać głowy
Wysłuchać kolejnej Andrzejka mowy

COVID-19 całkiem niebezpiecznie
Nie wmówisz mi jednak, że tak będzie wiecznie
Ogarnij się zatem, nie słuchaj ich bajerów
Pogońmy razem pisowskich frajerów

TVPiS? Jak w Korei propaganda
Pogrywa sobie z nami Kaczyńskiego banda
Stroszą pióra udając piękne pawie
A w Polsce od dawna mamy bezprawie

Opozycja słaba wszyscy o tym wiemy
Nie oznacza to wcale, że się ugniemy
Połączmy się tedy, zbudujmy wielką siłę
Postawmy PiSowcom polityczną mogiłę
Polityczną mogiłę!

- Teraz czekamy kiedy Kinga Duda nagra swój rap o tym jak ją mierzi ten Długopis Prezydent i jego mocodawcy z PiS. Nie wiem czy Suski i Sasin mają dzieci w wieku do rapowania, ale warto byłoby posłuchać ich nagrań. Może też przekażą kilka słów prawdy skoro starzy nie mogą?

Ten syn gowna to mameja jest.

Gdzie w tyn miescie jest punkt/lokal, w którym mozna oddać swój podpis w rejestracji kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowsiego????? Ktoś, coś???...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.