Przy pomocy georadaru i psów z Saksonii szukają Kacperka

Fot. KWP Wrocław

Dziesiąty dzień trwają poszukiwania 3,5-letniego Kacperka, który zaginął w Nowogrodźcu. W akcji brały udział psy tropiące z Saksonii. Użyto także georadaru. Dzisiaj (8.05) mundurowi przeczesują koryto rzeki Kwisy. Psy z łodzi będą szukać tropu zaginionego dziecka. Poziom rzeki nieco opadł, co może pomóc w poszukiwaniach.

Działania poszukiwawcze prowadzone są nieprzerwanie od dnia zgłoszenia zaginięcia chłopca. - Praktycznie każdego dnia przeczesywane są tereny lądowe – do chwili obecnej sprawdzono 500 hektarów, wśród których znajdowały się tereny otwarte, leśne, przyrzeczne oraz kolejowe. Niemal każdego dnia sprawdzane są również tereny wodonośne – z łodzi i pontonów, jak i przez policyjnych nurków - informuje Agnieszka Kublik-Rościszewska, rzecznik prasowy policji w Bolesławcu.

Czynności poszukiwawcze wspierane były dotychczas przez policyjny śmigłowiec, drony, łodzie z sonarami, roboty podwodne oraz system trackerów gps umożliwiający bieżącą analizę sprawdzonego terenu. Policjanci do poszukiwań użyli również psów służbowych.

W tym tygodniu do działań poszukiwawczych włączyli się również niemieccy funkcjonariusze – przewodnicy psów tropiących przechodzących specjalistyczne szkolenie, charakteryzujących się szczególnym węchem. Dodatkowo wsparcia w działaniach prowadzonych przez policjantów dolnośląskich wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej, udzielili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wykorzystujący georadar.

poszukiwania1 (3).jpg
poszukiwania1 (2).jpg
poszukiwania1 (1).jpg
poszukiwania (8).jpg
poszukiwania (5).jpg
poszukiwania (4).jpg
poszukiwania (3).jpg
poszukiwania (2).jpg
poszukiwania (1).jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.