Przyszli dać świadectwo - demonstracja przed sądem

Przyszli dać świadectwo - demonstracja przed sądem

Około 30 osób przyszło dziś wieczorem pod jeleniogórski sąd zademonstrować niezgodę na to, co się dzieje z polskim sądownictwem zmienianym przez rządzącą partię. Zebrani odśpiewali hymn, uczcili minutą ciszy powstańców warszawskich i opowiedzieli, co myślą o sytuacji w kraju. 

- Protestujemy przeciwko temu co się dzieje. Ostatni bastion niezależnego sądownictwa, Sąd Najwyższy, właśnie jest demontowany – mówił Tadeusz Waliczek, przewodniczący jeleniogórskiego Komitetu Obrony Demokracji. Jego zdaniem mała ilość osób protestujących przeciwko rządzącym to sytuacja, którą już przeżył za Solidarności, kiedy związek musiał zejść do podziemia. - Wtedy też nas była garstka i zwyciężyliśmy – mówi. Irena Szelągowska, sekretarz lokalnej struktury KOD, przywołała hasło, z którym w coraz trudniejszej sytuacji wielu wiąże nadzieję: „Europo nie odpuszczaj!”. Jej zdaniem rządzący nie biorą pod uwagę głosu opozycji, która ma też swoich wyborców w porównywalnej ilości co PiS, więc pozostaje szukać pomocy w Europie, której częścią jesteśmy. Kolejno zabierający głos mówili o wielkim rozczarowaniu, pogardzie, jakiej doświadczają od rządzących, o potrzebie przyzwoitości i konieczności podtrzymania tych spotkań, które są po prostu sposobem na danie świadectwa.

DSC_3497.jpg
DSC_3470.jpg
DSC_3472.jpg
DSC_3476.jpg
DSC_3477.jpg
DSC_3482.jpg
DSC_3489.jpg
DSC_3493.jpg
DSC_3495.jpg

Komentarze (63)

Ooo! Doktor Kazio też jest z gorszego sortu?

Doktorze!!! Co Pan tam robi???

IPN Wr 0015/1632

Lepiej niech pod sądem spędza czas jak ma operować

Doktor Kaziu wykonuje posłusznie polecenia swojego oficera prowadzącego....

"Danie świadectwa" - JPRD wspólnotę duchową niech założą.

kolego - władza Pisu jest chwilowa - jeszcze 1,5 roku, góra 5, potem cała wierchuszka pisu łącznie z adrianem i wszystkimi nielegalnie wybranymi "dublerami" w SN, KRS, TK, itd. PÓJDZIE SIEDZIEĆ - jeśli zatwardziałym, niespecjalnie kumatym klakierom obecnej władzy wydaje się, że będzie inaczej - to gratuluję im dobrego samopoczucia - nie rozumiesz tego, że za łamanie KONSTYTUCJI w pełni demokratycznym kraju (...którym RZECZPOSPOLITA POLSKA znowu kiedyś będzie)idzie się do WĘZIENIA?
Ludziom, którzy teraz demonstrują pod sądami należy się głęboki szacun - przeciwko PZPR i ZOMO też protestowała tylko garstka.

Kpisz sobie? Porównujesz obecnie protestujących komuchów, byłych SBków, zomowców i milicjantów do tych, którzy walczyli z komuną wiele lat temu? Macie wielką łatwość stawiania się w jednym szeregu z bohaterami i ludźmi naprawdę wartościowymi. Pycha i wywyższanie się, nic więcej. Jesteście mocni w gębie i wasze struktury trzymają się w kupie tylko dzięki marzeniom o władzy. Waszym programem jest obalenie PiSu, a co konstruktywnego poza tym? Tylko wyszarpać krzesełka. A te teksty o chwilowej władzy PiS, to wasze marzenia, ale nawet wśród was już się ludzie wykruszają, bo widzą jakie są sondaże i głosy w społeczeństwie. Pisowi poparcie rośnie, a nie spada. 40% trzyma się stale. Która partia tyle miała i kiedy? A gdzie dziś jest Nowoczesna? Ile ma procent? Weszłaby w ogóle do sejmu? Gdzie jest KOD? Rozwiązali? Kijowski prawie siedzi, przywódca KODu w Jeleniej odszedł, bo się ocknął, że był dymany przez PO. Obudź się człowieku, bo się ośmieszasz.

dobrze było ale może być lepiej trzeba nauczyć się śśpiewaśćpień wloskich robotnikow ;://www.youtube.com/watch?v=PZ_pERWHFNE
Są teżpo Polsku.

jak sie nie umie leczyc to trza ogdzies byc moze zobaczą nie chciałbym zeby mnie operował bo jeszcze by rekawiczke zgubił lub nie daj boze pocz€ł wene i wierszoklepał

100/100

No z tym daniem świadectwa to SAD zaszalał :D Kociakami mi zajechało

O to mi się podoba! Ludzie chcą normalności i zaufania do sądów i władzy. Dziewięć nowelizacji w TK i dalej bałagan, do teraz pięć nowelizacji w SN i dalej nie wiadomo kto prezesem tam jest. Jakby mi tak do mieszkania przyszedł jakiś fachowiec i tak poprawiał to co spartolił tyle razy to bym pognał i grosza nie dał. Kto tych fachowców wybrał? Miała dobra zmiana, a teraz niektórzy twierdzą, że to tylko dojna jest.

Co za tłum.Coraz więcej?Może na kolejnej demonstracji będzie nie około 30 osób, a równe 30, albo nawet 31 osób?

Brawo Panie Doktorze, jestem dumna, że staje Pan w obronie niezależnych Sądów. Brawo KOD i brawo wszyscy protestujący przeciw zawłaszczeniu niezależnego sądownictwa przez Pis.

Przejęzyczyłaś się w podpisie. Powinno być zomo, a nie zolo.

Pieprzysz farmazony zolo odmóżdżony!!!

Dlaczego demonstracje tego typu zawsze opisuje SAD? Inni dziennikarze nie chcą? Czy może SAD ma jakieś układy z władzunią lokalną i bierze za to profity?

Nic dodać, nic ująć. Sprzedajny gnojek!

"pozostaje szukać pomocy w Europie".

Mam propozycję. Jedźcie od razu do Niemiec, załatwcie sobie obywatelstwo, zaciągnijcie się do armii i przyjedźcie tu na czołgach strzelać do swoich rodaków. Już znamy z historii takich, co chcieli interwencji "przyjaciół" z zagranicy. Mówi coś wam stan wojenny? Ruskie czołgi na granicy pamiętacie? A zabory kojarzycie z historii w szkole? Marzy wam się praca pod niemieckim panem? A może już macie obiecane układy i to wy będziecie tymi niemieckimi panami na naszych ziemiach? Coś w stylu Tusk, co? Za nawoływanie do interwencji obcych państw powinno się sądzić i karać, jak dawniej za zdradę. Wyrok przez powieszenie to powinna być kara obligatoryjna za nawoływanie obcych państw do interwencji w Polsce. Nie podoba się, to won stąd. Nikt tu nie trzyma.

Jeśli czytałaś coś kikulko z historii, to chyba bez zrozumienia.

Wyjaśnienie: dla ludzi myślących, czyli zdecydowanej większości tych, którzy czytają komentarze na forum i nie są ani trollami internetowymi (jak kikulko) ani fanatykami ideologicznymi żadnej z partii.

Stan wojenny wprowadziła polska władza przeciw Polakom, dla utrzymania kontroli nad społeczeństwem, które żądało początkowo sprawiedliwego podziału dóbr, lepszego zarządzania państwem i wolnych związków zawodowych. Te ostatnie ze względu na wolność i pluralizm w nich panujący z punktu widzenia władzy totalitarnej (PZPR) prowadziły bezpośrednio do wolności politycznej, swobód obywatelskich oraz do żądania wolnych wyborów. Bo jeśli w związkach zawodowych mogły być wolne wybory, to dlaczego nie do sejmu? W obliczu kryzysu ekonomicznego i niemożności opanowania sytuacji przy pomocy milicji, partia bojąc się utraty władzy wykorzystała armię przeciw opozycji. Kikulko pisząc o ruskich czołgach na granicy powtarza ślepo linię obrony Jaruzelskiego. Natomiast wówczas Polacy z opozycji odwoływali się do Zachodu, obcych państw i mocarstwa rządzonego przez Regana, USA. Mało tego, jeszcze przed stanem wojennym płk. Kukliński uciekł na zachód po przekazaniu tajemnic PRL państwom NATO. Odwoływanie się do wsparcia ze strony demokratycznych państw Zachodu w obliczu zagrożenia demokracji ze strony władzy wrogiej demokracji i wolności obywateli nie jest niczym nowym ani niczym złym. Nikt nie nawołuje do "interwencji", tu chodzi o dyplomację i wskazanie, że niszczenie pewnych podstawowych zasad państw demokratycznych jest niedopuszczalne, jeżeli chce się być częścią wspólnoty tych państw. Jedną z tych zasad jest niezawisłość sądów, czyli niezależność od polityków, a PiS właśnie podporządkowuje sobie sądy wszelkimi sposobami wcale się z tym nie kryjąc, a jedynie manipuluje opinią publiczną przekonując, że to "reforma dla dobra Polaków". Niezależnie, kto by to obecnie robił, co czyni PiS: PO, SLD, PSL, którakolwiek partia, byłoby to tak samo naganne.

I jeszcze jedna myśl na temat tych pełnych nienawiści i agresji zdań kikulko.
"Za nawoływanie do interwencji obcych państw powinno się sądzić i karać, jak dawniej za zdradę"

Różne są i były Polaków wołania o pomoc ze strony obcych państw. Dziś opozycja szuka wsparcia w demokratycznych parlamentach Zachodu, w międzynarodowych trybunałach sądowych czy gremiach, w jakich Polska zasiada na równych prawach z innymi, co stało się naszym udziałem pod warunkiem respektowania pewnych zasad, między innymi kardynalnej zasady państwa prawa. Żadne z tych gremiów czy państw nie jest Polsce ani Polakom wrogie. Trolle pisowskie wmawiają to usilnie Polakom, bo to pasuje im politycznie.

W Rzeczpospolitej Obojga Narodów zarówno królowie, jak i magnaci czy kościół, zachęcali do interwencji zbrojnych mocarstwa wyraźnie Polakom wrogie.

Natomiast w 1939 r. błagaliśmy o interwencję Francję i Wielką Brytanię, które zbagatelizowały zagrożenie dla siebie i ociągały się z pomocą dla Polaków, za co finalnie narody tych obu krajów także zapłaciły wysoką cenę w krwi swych synów i córek, choć nieporównywalnie niższą niż Polski Naród.

Życzę wszystkim, włącznie z takim trollem jak kikulko, aby w wyniku apeli i nacisków demokratycznych państw Zachodu PiS się opamiętał i nie dewastował dalej polskiej demokratycznej państwowości. Inaczej może nadejść taki czas, że kikulko razem z tymi Polakami, których PiS nie wygnał do Niemiec, UK czy USA, będą wzywać na pomoc te kraje, czekając na ich interwencję jak w 1939 r. Oby tak się nie stało.

I ty naprawdę wierzysz, że Niemcom, Francuzom i innym krajom marzy się wolna, demokratyczna Polska? Nie. Im się marzy kraj, w którym można robić interesy i zarabiać, gdzie nie ma ceł, gdzie można zakładać firmy i wyprowadzać zyski do siebie, nie płacąc podatków. Kraj, który będzie klientem na ich towary i tanim zakładem produkcyjnym z tanią siłą roboczą. Taka Polska cię satysfakcjonuje? A może lepiej podporządkować całą gospodarkę, banki, przedsiębiorstwa państwowe, ziemię, transport i finanse Polakom i nie dopuścić do całkowitego przejęcia przez "przyjacielską" unię? Jesteś bardzo krótkowzroczny, jeżeli w reformie sądów widzisz tylko i wyłącznie wymianę stołków. To tylko krok na drodze do silnej Polski, którą inne kraje będą mogły sobie podporządkować tylko wtedy, gdy zdecydują się na agresję militarną. Koniec z lizaniem tyłków większym i zjadaniem ochłapów spod stołu. Jesteśmy jednym z największych krajów w unii, mamy masę ludności i stać nas na to, żebyśmy byli naprawdę silni i samowystarczalni, a nie wiecznie ciągnęli się za kimś i pytali o pozwolenie. Oczyszczenie sądów z układu i kumoterstwa pozwoli w końcu na wydawanie wyroków korzystnych dla Polski i jej obywateli. Koniec z umarzaniem przekrętów, afer i wypuszczaniem bandytów (często powiązanych z państwami unii) na wolność. Koniec afer paliwowych, vatowskich, hazardowych i innych, które powodują ubożenie Polaków i wzbogacanie biznesmenów, którzy swoje zyski wyprowadzają z kraju na zewnątrz.

KOMITET ODRODZENIA DEBILI

Jak obrońcy SB mogą czcić Powstancow AK?

[quote=Prorok;)]Jak obrońcy SB mogą czcić Powstancow AK?[/quote]

I jeszcze twierdzić,że działali w "Solidarności"!
Chyba jako BOLKI?

Dziecko, naucz się historii naszego regionu! To właśnie Ci co dziś stoją ze świecami pod sądem byli w Solidarności. Ci ludzie mają nazwiska!

Przeczytaj teczkę IPN wymienianego tu doktora. Zobacz kim był faktycznie i co miał wspólnego z SB.

Kowalski1111 , oni mają nazwiska i my je zapamiętamy ( twarze też) żeby wiedzieć kto nie szanuje wyboru większości społeczeństwa.

Jak obrońcy SB mogą czcić Powstancow AK?

g****e dzikie aspiracje doprowadziło do morderstwa ponad 200 000 ludności .
Tak to trwa od 300 lat ,powstania wojny ,wyjazdy ,emigracja, walki wewnętrzne doprowadzają do karlenia kraju.

Czy pan Józef, jak dawniej przed ratuszem, rozdawał protestującym prezerwatywy?

Wtedy mieliscie RACJE. Natomiast teraz cala Polska z was sie smieje. Za wolanie interwencji z zagranicy bedziecie przekleci. ZDRAJCY.

wydrukuj sobie foty. Jak zobaczysz którego w sklepie to sprzedaj mu zgniłe mięso.

Ci co wtedy prosili zagranice o pomoc, pomagali WYMORDOWAC 10 milionow naszych matek i dzieci.O to wam chodzi ZDRAJCY. Kto za wami stoi.

Zdecyduj się farfoclu na jeden nick.

KOD to dziwna organizacja. Jak oni mogą bronić sądów? Lider KOD szef gangu dostał 6.5 roku więzienia za handel ludźmi (w XXI wieku!) Szef KOD Mateusz K. oskarżony przez prokurature w Pruszkowie o nieprawidłowości finansowe. Piotr Ch. założyciel KOD z zarzutami o defraudacje pieniędzy, wystawianie lewych faktur i fałszowanie dokumentacji.

Nie to, co prawi i sprawiedliwi rządzący...

A czemu nie strajkują jak sądy wypuszczaja morderców drogowych??? Dlaczego wtedy siedzą cicho? Onie nie bronia demokracji tylko układow

Czerwona kartka dla wszystkich obecnych polityków.

Tak, tych z lewej strony za durnocyrki

Jak już tam przyleźliście to trzeba było szczotki, wodę i jakiś środek czyszczący wziąć i posprzątać te plamy z wosku na schodach, które te wasze spędy kodziarskie zostawiły poprzednio.

Tylko PiS może zrobić porządek z sądami. To, że dzieje się tam źle widać po ilości protestujących- gdyby było dobrze to protestujących byłoby 10-krotnie więcej. Grupka znudzonych życiem postaci przyszła pod sąd chyba tylko po to żeby artykuł o tym napisali. Te wasze spotkania z napisami są śmieszne i nikogo normalnego już nie ruszają. Polacy zmądrzeli przy ostatnich wyborach i co raz więcej ludzi widzi te wasze piaskownicowe akcje.

Do wszystkich zwolenników PIS, a zajadłych przeciwników KOD i "totalnej opozycji": przyjdzie czas, że zabiorą Wam te "pińset +" i ciepłe (dojne) posadki, a w czym - w głodowych emeryturach! A póki co, to się cieszcie i wściekle opluwajcie, takim postępowaniem wzmacniacie opozycję, nawet o tym nie wiedząc!

Nie rozumiem tego jadu. Dziecko, ja nie mam 500+ ani posadki a wiem , że PiS robi dobrze. Rozmawiałem ostatnio z zagorzałym lewakiem - dokładnie SLD i teraz na PiS będzie głosował bo nie widzi rozsądku i sensu w tych waszych nudnych spotkaniach pod sądem czy Ratuszem. Zrozum że platfusy przegrały dawno temu jak naród zobaczył co traci - a tracił fabryki, prężne firmy i miliardy czystej gotówki z OFE. Wtedy rozdawano naszą gospodarkę , a teraz ją sprzedajecie na Zachodzie donosząc i kłamiąc. Ostatnie wybory pokazały, że ludzie chcą mieć lepiej a wy tego im nie dacie. Naród wybrał i należy tę decyzję uszanować - na tym polega demokracja.

Dwa pierwsze słowa wystarczą - "nie rozumiem".

Z moich wyliczeń to był was KODomici nie więcej niż 20 osób. Choć to i tak mało ważne. Jest wainiejszosc i już tak zostanie. Bili zabrana renta?
Woda jak was boli. Nikt wam jej nie odda i nie wyrówna strat jak wam G. Schetyna obiecuje na spotkaniach. Won do domu i tam sobie gnijcie bydlaki.

Z moich wyliczeń to był was KODomici nie więcej niż 20 osób. Choć to i tak mało ważne. Jest wainiejszosc i już tak zostanie. Bili zabrana renta?
Woda jak was boli. Nikt wam jej nie odda i nie wyrówna strat jak wam G. Schetyna obiecuje na spotkaniach. Won do domu i tam sobie gnijcie bydlaki.

...brawo KOD !!!

Do Ojciec45 - w zajadłości palce Ci się nad klawiatura trzęsą i trudno trafić we właściwy klawisz! Odstaw ją - zażyj lepiej Relanium - szkoda zdrowia, tego PIS Ci nie zapewni...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.