Pszczelarze ze Śnieżki chcą nagłośnić problem

 Pszczelarze ze Śnieżki chcą nagłośnić problem

Przedstawiciele jeleniogórskich pszczelarzy ze sztandarem Powiatowego Koła Pszczelarzy Ziemi Jeleniogórskiej weszli się na Śnieżkę, by nagłośnić problem wymierania pszczół w regionie Kotliny Jeleniogórskiej i na Pogórzu Izerski.Pszczelarze biją na alarm - w całym kraju masowo umierają pszczoły.

Zjawisko obserwowane jest na całym świecie. I choć takie masowe wymieranie pszczół się okresowo zdarza, tak źle jeszcze nie było. W Polsce wygląda to podobnie, jak w innych, wysoko rozwiniętych krajach. Ale w Karkonoszach i w rejonie Gór Izerskich jest dużo gorzej. Tu w niektórych pasiekach zginęły niemal wszystkie pszczele rodziny.

Prezes jeleniogórskich pszczelarzy, Patryk Waloszczyk zastanawia się, gdzie jeszcze pójść, kogo prosić o pomoc, by wreszcie dostrzeżono problem. – Nasza wizyta na Śnieżce jest symboliczna, bo z tego wysoko położonego miejsca może lepiej nas będzie słychać – mówi. Ale przyznaje jednocześnie, że  nie bardzo wierzy w skuteczność tej wyprawy.    

- Pewnie nasze wniesienie sztandaru niewiele zmieni sytuację zapylaczy. Do rządzących lepiej przemawia wysypywanie zboża na tory czy ciągniki blokujące drogi. Jednak nie zamierzamy się poddawać, może w końcu ktoś zrozumie zagrożenie. Oby tylko nie było za późno. Jednak na razie nikt nie słyszy próśb  pszczelarzy o pomoc, nie wprowadzono żadnych działań. Póki co możemy więc tylko prosić o największe, możliwe wsparcie dla pszczelarzy - kupno miodu bezpośrednio u pszczelarza, a nie miodopodobnych mieszanek, jakie sprzedawane są w większości sklepów – apeluje Patryk Waloszczyk.

Komentarze (10)

A czy pszczelarze również zeszli się ze Śnieżki ?

,, jak tak dalej bedzie sie palic weglem,drewnem i odpadami
to wkrotce tez pomrzemy - my ludzie

Mam miód to dobrze

To na Śnieżce są pszczelarze

to wszystko wina ludzi że pszczoły wymierają jak nie będzie pszczół to miód niestety będzie chemiczny.

Jak nie będzie pszczół, to nas też nie będzie i sztucznego miodu nie będzie nawet dla kogo produkować

,,lubie miod,czego nie.Jezeli bedziecie go sprzedawali w ciemnych sloikach,to porozmawiamy

Do wyżej komentujących: czy wiecie jaka jest różnica między baranem a osłem? Zainwestujcie w lustra, najlepiej dwu stronne i się dowiecie.

A ty już zainwestowałeś? I którym jesteś, osłem czy baranem?

,, za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane
to nie bylo Polskich pasiek,byly niemieckie,ale rowniez dobry miod pszczoly produkowaly i nie umieraly

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.