Puchar Polski poza zasięgiem piłkarek „Orlika”

Po najlepszej w klubowej historii rundzie w trzeciej lidze kobiet (11 zwycięstw w 11 meczach), piłkarki KS „Orlik” powalczyły w 1/8 finału Pucharu Polski. W konfrontacji umiejętności z czołową drużyną ekstraklasy AZS PWSZ Wałbrzych jeleniogórskie dziewczęta pokazały się z dobrej strony. Niespodzianki nie mogło jednak być.

Faworyzowany zespół brązowych medalistek mistrzostw Polski i trzeci w tabeli półmetka najwyższej ligi kobiet sezonu 2017/2018, wygrał zasłużenie 7:1 (4:1). Mimo wysokiej porażki futbolistki „Orlika” warto pochwalić za wielką wolę walki, ambicję i serce do gry w spotkaniu z rywalkami poza sportowym zasięgiem. W ekstraklasie wałbrzyskie podopieczne trenera Kamila Jasińskiego zanotowały o wiele wyższe bramkowe wygrane. W pucharowej potyczce na jeleniogórskim stadionie dominacja akademiczek w każdym elemencie gry nie podlegała dyskusji.

Przyjezdne piłkarki prowadziły już od 3. minuty po golu Oliwii Rapackiej. Do przerwy wynik podwyższyły Jagoda Szewczuk (dwukrotnie) i Weronika Aszkiełowicz. W 35. min. zespołową szybką kontrę „Orlika” golem zakończyła kapitan Nikola Raszkowska. Trzy następne bramki zawodniczki trenera Dariusza Michałka straciły dopiero w końcowych jedenastu minutach. Bramkarkę Kamilę Cybulską (od 55 . min. zastąpiła Annę Korczyc), dwa razy pokonała Anna Rędzia, raz Monika Kędzierska. Oba zespoły miały kilka szans na zmianę wyniku meczu. W zwycięskim AZS PWSZ Wałbrzych zabrakło reprezentantki Polski Jolanty Siwińskiej.

Brawo dziewczyny, jesteście fantastyczne. Przegrana z takim przeciwnikiem to nie wstyd. Szacunek mimo porażki. Fajny mecz, trochę kibiców przyszło na stadion - powiedział fan piłkarek KS „Orlik” od sześciu lat, pan Lolek.