Puchar sprintu dla gospodarzy z Just Swim!

Puchar sprintu dla gospodarzy z Just Swim!

W miniony weekend (7-8 kwietnia) odbył się już VII Karkonoski Puchar Sprintu – największa pływacka impreza w Jeleniej Górze, w której udział wzięli zawodnicy z całej Polski, w tym wielokrotni medaliści mistrzostw Polski: Paweł Juraszek i Rafał Kusto.

W pierwszym dniu zawodnicy startowali na dystansie 50 m stylem dowolnym, grzbietowym, motylkowym i klasycznym. Ponadto odbyły się wyścigi sztafetowe oraz przeprowadzono rzadko spotykany w Polsce, niezwykle widowiskowy, wyścig australijski. W drugim dniu pucharu zawodnicy rywalizowali na dystansie 100 m stylem dowolnym, grzbietowym, motylkowym, zmiennym i klasycznym. Zawody odbywają się w 4 kategoriach wiekowych.

W konkurencjach męskich nie miał sobie równych Paweł Juraszek, rekordzista Polski na 50 metrów stylem dowolnym, uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Paweł, który pochodzi z Dzierżoniowa, potraktował jeleniogórskie zawody jako trening przed Głównymi Mistrzostwami Polski w pływaniu, które odbędą się w dniach 24-27 maja w Łodzi.
– Byłem na Pucharze Sprintu dwa lata temu i bardzo mi się podobało. W ubiegłym roku nie miałem możliwości, by tu przyjechać, ale w tym roku znalazłem odrobinę czasu i postanowiłem skorzystać z okazji – powiedział nam. – To są zawody na poziomie. Przyjechało wielu ciekawych zawodników, jest się z kim pościgać – przyznał.
24-latek swój pierwszy medal mistrzostw Polski zdobył w 2016 roku – srebro na 50 stylem dowolnym. Dało mu to kwalifikację olimpijską. Od tego momentu jego kariera nabrała rozpędu. W ubiegłym roku ustanowił rekord Polski na dystansie 50 metrów stylem dowolnym – 21,68 s, poprawiając go w tym samym roku na mistrzostwach świata w Budapeszcie (21,47 s., dało mu to 5. miejsce). W grudniu ubiegłego roku zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w Kopenhadze na krótkim basenie w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym.
Pytany, które z osiągnięć jest dla niego najważniejsze, odpowiedział, że... wszystkie. – Nie ma większego czy mniejszego sukcesu. Każdy dla mnie bardzo dużo znaczył – powiedział. Przyznał, że na mistrzostwach świata w Budapeszcie czuć było, że to bardzo ważna impreza. – Był show. Dużo większy, niż na igrzyskach – opowiada.
Wracając do Karkonoskiego Pucharu Sprintu, zwycięzcami w wielobojowej klasyfikacji generalnej według punktów FINA zostali:
klasyfikacja kobiet:
I miejsce: Marcelina Dopart
II miejsce: Dominika Sasin
III miejsce: Olga Przybysz

klasyfikacja mężczyzn:
I miejsce: Paweł Juraszek
II miejsce: Rafał Kusto
III miejsce: Kacper Dereń

Zwycięzcą w klasyfikacji medalowej został Klub Sportowy Just Swim Jelenia Góra zbywając aż 45 medali. Wyniki poszczególnych konkurencji dostępne są na stronie: http://live.megatiming.pl/nadobny/2018/04_08_jelenia/wyniki.pdf 

IMG_4039.JPG
IMG_4355.JPG
IMG_4543.JPG
IMG_4682.JPG
IMG_4814.JPG
IMG_4964.JPG
IMG_4991.JPG
IMG_5009.JPG
IMG_5050.JPG
IMG_5176.JPG
IMG_5206.JPG
IMG_5368.JPG
IMG_5394.JPG
IMG_5403.JPG
IMG_5405.JPG
IMG_5456.JPG
IMG_5475.JPG

Komentarze (2)

Brawo Marcin to Twój sukces!
Piękna promocja dla miasta Jeleniej Góry.
Brawa dla młodzieży!

Dziękujemy za uznanie, uważam to za sukces całego zespołu Just Swim-skład trenersko-instruktorski, zawodnicy wolontariusze, rodzice i wszyscy, którzy przez lata przyczynili sie do tego, że zawody stoją na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Reszta się zgadza. Pozdrawiam i dziękujemy wszystkim.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.