Pucharowa przegrana po horrorze

Pucharowa przegrana po horrorze

Nie udało się piłkarzom Karkonoszy awansować do finału Pucharu Polski szczebla dolnośląskiego. W środowym półfinale przegrali oni dopiero po rzutach karnych ze Ślęzą Wrocław.

Jeleniogórzanie zaczęli to spotkanie bardzo dobrze. Po dośrodkowaniu Łukasza Kowalskiego Maciej Firlej pięknym strzałem głową otworzył wynik. Z czasem jednak przewagę osiągnęli gospodarze i udokumentowali to golem. Molski wykorzystał niezdecydowanie Kamila Mielnika i Michała Dubiela i wpakował piłkę do siatki.
Później znowu przeważała Ślęza, choć niewiele z tego wynikało. Ostatnie minuty należały do jeleniogórzan, którzy koniecznie chcieli rozstrzygnąć to spotkanie w regulaminowym czasie gry.
W 87 minucie znakomitą akcją popisał się Maciej Firlej, który ograł dwóch zawodników Ślęzy, po czym wyłożył piłkę Niedźwiedziowi na piąty metr. Napastnik Karkonoszy strzelił... ponad bramką. W doliczonym czasie gry wprowadzony chwilę wcześniej Palimąka huknął z ponad 20 metrów, ale Gąsiorowski fantastyczną paradą obronił ten strzał.
Karne to prawdziwa wojna nerwów. Przez pierwszych siedem kolejek nikt się nie pomylił. Przy stanie 7:7 Gąsiorowski obronił strzał Wersockiego. Ślęza była o krok od awansu, ale Dubiel obronił strzał Stawiarza! Jeleniogórzanie wrócili do gry, ale w tym momencie spudłował Wawrzyniak. Kolejnej szansy Ślęza już nie wypuściła: Fedorowicz strzelił, co prawda piłka otarła się o rękę Dubiela, ale wpadła do siatki i Ślęza rozpoczęła taniec radości. Dla Karkonoszy to koniec sezonu. Wyjątkowego, bo inauguracyjnego w III lidze. Na podsumowania wkrótce przyjdzie czas.

Ślęza Wrocław – Karkonosze Jelenia Góra 1:1 (1:1), k. 8:7
Bramki: Molski 29' – Maciej Firlej 11'
Sędziowali: Robert Parysek jako główny oraz Grzegorz Nalepa i Tomasz Skrzyński
Widzów: 300.

Ślęza: Gąsiorowski - Molski (54' Fedorowicz), Wyglądacz, Korytek, Łątka, Kątny, Bohdanowicz, Janas (79' Jamrozowicz), Niewiadomski (85' Stawiarz), Traczyk, Jakóbczyk.
KSK: Dubiel - Mateusz Firlej, Wawrzyniak, Sareło, Maciej Firlej, Kuźniewski, Kocot (90' Palimąka), Mielnik (46' Wersocki), Pilarowski, Kowalski (59' Niedźwiedź), Machowski (67' Szramowiat).
 

rz01.jpg
rz02.jpg
rz03.jpg
rz04.jpg
rz05.jpg
rz06.jpg
rz07.jpg
rz08.jpg
rz09.jpg
rz10.jpg
rz11.jpg
rz12.jpg
rz13.jpg
rz14.jpg
rz15.jpg
rz16.jpg
rz17.jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.